W jakim lokalu i przy jakim menu zdecydowano, że pielęgniarki po LM oraz SM .... są idiotkami?

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

.................................................

W ustawie o "receptach pielęgniarek" zapisano, że pielęgniarki i położne posiadające dyplom ukończenia studiów co najmniej licencjackich kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo będą mogły na zlecenie lekarza, wystawiać recepty na określone leki, jako kontynuację leczenia.

Takich kompetencji minister zdrowia nie nadaje pielęgniarkom absolwentkom Liceum Medycznego oraz Studium Medycznego.

Ciekawe, w jakim lokalu i przy jakim menu zdecydowano, żeby przedmiotowe uprawnienia nadać tylko pielęgniarkom posiadającym wyższe wykształcenie na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo? Ciekawe, jakie argumenty merytoryczne przemawiały za tym, że uznano pielęgniarkę po LM i SM za niezdolną do wypisania recepty na zlecenie lekarskie. Podkreślam: do czysto technicznego wypisania recepty!!!

Takie postawienie powyższej sprawy to kuriozum do potęgi!!!

Dlatego nie dziwi postulat zgłoszony w trakcie konsultacji publicznych przez Polską Unię Szpitali Klinicznych, aby w sytuacji takiego stawiania sprawy "recept pielegniarek" przez ministerstwo zdrowia powierzyć przedmiotowe zadania ...... rejestratorkom medycznym!

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Zapowiedź ministra zdrowia - pielęgniarka wypisze recepty [Ponad 700 KOMENTARZY!!!]

Najpierw UE dyskrymiowała pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego. Po 10 latach naprawiła swój błąd! Teraz polskie ministerstwo zdrowa chce przyznać kompetencje do samodzielnego ordynowania leków i wystawiana recept tylko magistrom, natomiast osobom z tytułem licencjata do wystawiana recept na zlecenie lekarza. Tylko ta grupa pielęgniarek będzie miała kompetencje do wystawiania skierowań na badania diagnostyczne i laboratoryjne. NA TO NIE MOŻE BYĆ ZGODY! [CZYTANO PONAD 4 500 RAZY, 157 KOMENTARZY!]