W Niemczech zmniejszają dokumentację medyczną w zakresie opieki, a w Polsce każda pielęgniarka widzi codziennie na swoim stanowisku pracy jak bezsensownie tą dokumentację się rozbudowuje.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Niemczech. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach pflegepolen.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Niemczech oraz tych, które już pracują w Niemczech. Zapraszamy na Facebook - Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen

Mariusz Mielcarek

 

 

REDUKCJA DOKUMENTACJI

 

Instytucje zajmujące się tematem opieki porozumiały się w sprawie znacznego zmniejszenia dokumentacji. Plany dotyczą zmian na poziomie ogólnokrajowym. Jednostki opieki medycznej będą dokumentować jeszcze zdarzenia, względnie wyniki, które odbiegają od schematu opieki, natomiast nie trzeba będzie już sporządzać dokumentacji rutynowych czynności podczas sprawowania podstawowej opieki. Schemat opieki polega na „ustrukturyzowanym zbiorze informacji”. Wcześniej sprawdzanych było 13 obszarów tematycznych dotyczących potrzebujących opieki, z czego w przyszłości pozostanie 5.  Jeśli chodzi o opiekę szpitalną oraz obszar podstawowej opieki, zredukowane mają być także pojedyncze informacje o wynikach rutynowych i powtarzających się procedurach. Planowane zmiany poprzedził test  redukcji dokumentacji dotyczącej opieki, został on dobrze oceniony.

Zobacz komentarze na facebooku

Opracowanie na podstawie:

http://www.hcm-magazin.de (11.07.2014)

 

Koordinatorin für internationale Kontakte
Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Zarobki pielęgniarek w Niemczech.

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen - Niemcy starają się pozyskać pielęgniarki z .... Filipin, Wietnamu czy Chin.

Polish Nursing and Midwifery Portal - Pielęgniarki w Anglii

.