(3) Władze związku pip! Przestańcie kierować postulaty płacowe do wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, dyrektorów szpitali. To bicie piany.

Działalność związku pip.

 

Zobacz także:

(1) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że w Polsce zabraknie pielęgniarek.

(2) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że polskie pielęgniarki wyjeżdżają za granicę. To nie wasza sprawa. Nie od tego jesteście!

 

 

 

 

(3) Władze izby pip!

Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

 

Władze związku pip. Przestańcie kierować postulaty płacowe do wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, dyrektorów szpitali. To bicie piany. 

To tak samo, jakbyście negocjowały zmianę rozkładu jazdy pociągów, kierując postulaty do dróżnika obsługującego szlaban kolejowy na przejeździe w miejscowości Bezradność.pl 

Ministerstwo zdrowia przez lata stało na stanowisku, że nie ma kompetencji w zakresie ingerencji w sprawy płac pielęgniarek i położnych w poszczególnych szpitalach.

Teraz prezentując projekt rozporządzenia w sprawie tzw. podwyżek, pokazało, że jednak może mieć wpływ. Droga jest otwarta ... na poziomie systemowym. Nie gminy, powiatu, województwa. Na poziomie ogólnokrajowym! 

Wniosek: poziom ogólnokrajowy! A wy podobno jesteście związkiem pip ogólnokrajowym. No to do dzieła!

Na razie udało się wam "wywalczyć" 1 zł netto podwyżki dla pielęgniarek i położnych w szpitalach. Dla reszty pielęgniarek i położnych od września nic nie wywalczyliście. 

Władze izby pip! Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

Mariusz Mielcarek