Władze związku pip piszą o "intencji stron" i "woli Związku" do NFZ i żalą się na sposób dystrybucji środków finansowych na tzw. podwyżki pielęgniarek i położnych. Prezes NFZ odpowiada...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Władze związku pip w dniu 3 listopada piszą pismo do prezesa NFZ w sprawie praktycznego stosowania porozumienia z dnia 23 września, zawartego o 1.50 w nocy. W piśmie tym zapisano między innymi:

 

 

 

Poniżej publikujemy, w jaki sposób władze związku pip argumentują swoje stanowisko w przedmiotowej sprawie:

 

 

Z powyższej argumentacji władz związku pip wynika, że podpisując porozumienie związek pip zdawał sobie sprawę, że kwota 400 zł brutto brutto, w praktyce oznaczająca wzrost wynagrodzeń 230 zł netto, może być podzielona na większą liczbę pielęgniarek i położnych, niż liczba nr PESEL, która będzie przekazywana przez dany szpital do NFZ i w związku z tym wzrost płac będzie niższy!

Warto zwrócić uwagę, na zwroty "wola Związku", "nadrzędna moc wiążąca".

No, tylko pogratulować! Związek wyprzedził swoją epokę. Bowiem dopiero kilka tygodni później PIS mówi o "nadrzędnej woli narodu". 

Co odpowiedział Prezes NFZ na pismo władz związku pip? Cytuję poniżej:

 

 

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.05 22:51:03 ~barbara

To nieprawda,że pielęgniarki z POZ dostaną podwyżkę w lutym,za styczeń ! Mój szef tłumaczy to tym,że dotyczy to tylko pielęgniarek środowiskowych i szkolnej,ponieważ mają swoje deklaracje ! Co z pielęgniarkami pracującymi w POZ,które rejestrują,szczepią ,i robią bilansy zdrowia i podają zastrzyki w gabinecie zabiegowym,robią różne sprawozdania itd. ? Czy ta cała nasza "przedstawicielka",zwana lucyną,wie,że takie pielęgniarki istnieją ? WYSTARCZY ,ŻE JEDNA SIĘ ZWOLNI I CAŁY NASZ POZ ." L E Ż Y "

#2  2016.01.06 18:16:21 ~zofia

Barbaro- w moim POZ dyrekcja pielęgniarki z gabinetu zabiegowego i gabinetu szczepień podciągnęła pod specjalistykę i podwyżki dostały już jesienią, Pomyślano o pielęgniarkach i wykazano że do gabinetu zabiegowego czy szczepień przychodzą też pacjenci ze zleceniami od specjalistów.Jak widać niektórzy kierownicy myślą o swoich pracownikach a inni nie.

#3  2016.01.06 19:05:53 ~Barbara

Zofio,może u Was są specjaliści? U nas ich nie ma.zastanawiam się nad zwolnieniem z pracy.

#4  2016.01.06 19:21:19 ~Barbara

Zofio,jeśli masz ochotę,to napisz proszę coś więcej,jaki to ZOZ.Może u nas będzie to mozna zrobić.Mamy gab.zabiegowy i gab.szczepień.Oprócz 2 piel.środowiskowych i 1 piel.szkolenej-które dostaną podwyżkę,jesteśmy trzy,które podwyżki nie dostaną.

#5  2016.01.07 15:39:18 ~kasik

W naszym poz też podwyżek nie dostaniemy, to koszmer jakiś jest też nie mamy specjalisty, Zofio daj znać co zrobić plis

#6  2016.01.08 20:03:30 ~Barbara

Kasik,jeśli masz ochotę wymienić się informacjami na temat podwyżek,to podaję moje namiary messalina9@tlen.pl

#7  2016.01.09 16:06:01 ~zofia

Barbaro-jeżeli nie macie specjalistów to nie znaczy że nic się nie da zrobić. Zacytuj swojemu szefowi ustawę o zakładach opieki zdrowotnej, szczególnie o pielęgniarkach POZ.Gabinety zabiegowe i szczepień były zawsze- tylko ustawa to zmieniła bo według niej te gabinety powinny obsługiwać pielęgniarki środowiskowe.Jeżeli nie zbieracie opcji a tylko obsługujecie gabinety to jesteście "tworem" dla wygody lekarzy rodzinnych i pediatrów.Dlatego nasz szef pociągnął u nas pielęgniarki pod specjalistkę. Radzę negocjować z waszym szefem żebyście dostały kasę z puli lekarzy. Musicie mu uświadomić że robi wam krzywdę, Jeżeli się nie ugnie to niech szuka wiatru w polu.Powodzenia

Dodaj komentarz