Jutro rozpoczyna się Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych. Zero informacji do środowiska zawodowego - projektów uchwał, apeli (w tym o wysokości składek członkowskich!). Zostaną wręczone odznaczenia oraz ustalone stanowiska, których pełnienie "może być wynagradzane".

Zjazd Krajowy Pielęgniarek i Położnych.

 

 

 

Zobacz także: Prezydent Warszawy zarabia mniej niż władze izby pip!

 

 

Na stronie internetowej Zjazdu Krajowego Pielęgniarek i Położnych zamieszczono tylko program zjazdu, z którego wynika, że pierwszy dzień zjazdu to (oprócz wyboru nowych władz i sprawozdań) to wręczenie odznaczeń samorządowychDrugi dzień zjazdu oprócz wyboru nowych władz i sprawozdań, oraz w ostatniej godzinie "głosowanie nad projektami uchwał, apeli, wniosków, stanowisk złożonych". Trzeci dzień to między innymi:

  • Przedstawienie projektu uchwały w sprawie ustalenia wykazu stanowisk w organach izb pielęgniarek i położnych, których pełnienie może być wynagradzane.
  • Przedstawienie projektu uchwały w sprawie programu samorządu pielęgniarek i położnych na okres VII kadencji.
  • Głosowanie nad projektami uchwał, apeli, wniosków, stanowisk złożonych podczas III dnia Zjazdu.

 

Dlaczego projekty uchwał oraz apeli nie są podane przez władze izby pip do szerokiej konsultacji przez nasze środowisko zawodowe?

 

​Mariusz Mielcarek 

 

 

 

 

W dniach pomiędzy 26 lutego a 18 marca br. redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych na facebooku przeprowadziła sondę na temat oceny działalności izby i związku pip na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych. 

W sondzie zagłosowało ponad tysiąc osób. Respondenci mieli do wyboru następujące odpowiedzi: oceniam -  bardzo pozytywnie, pozytywnie, nie mam zdania, negatywnie, bardzo negatywnie. Wynik sondy? Ponad 90%  izby pip na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych oceniło negatywnie i bardzo negatywnie. 

Szczegółowe wyniki sondy prezentjemy na poniższym wykresie.