Horrendalnie wysokie wynagrodzenia (np. kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, prawie dwieście tysięcy rocznie) w izbach pip to wrzód na polskim pielęgniarstwie!

Wynagrodzenia władz izby pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Naczelna Rada PiP na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla władz izby. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby jest spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób wyniosło za marzec 2013 roku - prawie 13 500złotych brutto.
Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad 16 000 złotych brutto.
Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za marzec 2013 roku wyniosło ono co prawie 10 000 zł brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za marzec br. wyniosło ono ponad 7 500 zł brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może byc niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.
Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.
 
Jednocześnie władze izby pip podniosły wysokość składek ściaganych od pielęgniarek i położnych. Ponad 530 KOMENTARZY!
 
Mariusz Mielcarek
 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.18 10:10:15 ~on.niemcy

To jak ktos taki zrozumie o co walczy personle pielegniarski i gdzie leżą kłopoty tej grupy zawodowej. Powinno sie napisac szybko do kogos z PIS zeby sie tym zajął

#2  2016.01.18 10:33:36 ~olo

Powinni je zdegradowac i podwyzki ktore podpisaly powinny je ominac bo zmieniaja miejsce pracy po dniu 15.09.15r

#3  2016.01.18 12:40:06 ~,,,,,,

ROZWIAZAC IZBY PiP oraz Naczelne Izby wszystko rozwiazac same i tak sobie placimy za kursy laski nam nie robia bo niezaleznie czy z IZB czy z unii wszedzie sa z naszych pieniedzy pieniadze ze skladek i podatkow . PO CO NAM IZBY I CALE TO BAGNO na ktore tylko lozymy pieniadze NIC WIECEJ . REFERENDUM W SPRAWIE ROZWIAZANIA IZB I NACZELNYCH IZB wszystkiego , zmiana w ludziach nic nie da za jakis czas bedzie to samo BAGNO

#4  2016.01.18 12:47:42 ~ina

Oprócz wynagrodzeń( bardzo wygórowanych zresztą), trzynastki za pieniądze pielęgniarek ze szkoleń, za prawo wyk. zawodu każdej, za powrót do pracy po 5 - letniej przerwie etc. Powiedzcie mi czy w Europie jest taki twór, który zarządza społecznymi pieniędzmi, wrzuca na konta i lokaty wysokoprocentowe - czyli pomnaża te dobra na własne potrzeby? pielęgniarki bidują za najniższa krajową, one natomiast nawet nie chcą znać tego tematu, pławią się w luksusie za pieniądze najbiedniejszych. Może pomoże PIS.

#5  2016.01.18 13:02:09 ~gość

Przestańcie to towarzystwo finansować płatnymi kursikami niewiadomo do czego potrzebnymi

#6  2016.01.18 19:46:30 ~anka

Ja w swoim szpitalu jeszcze ani jednej trzynastki nie widziałam a one nic nie robią głupoty wymyślają żeby nam robotę umilić i jeszcze sobie nagrody dają

#7  2016.01.18 22:19:39 ~facet

Panie Mariuszu! Od kilku lat o tym Pan informuje! Jak temu zapobiec. Stale i wciąż te same siedzą na stołkach przy korycie i biorą tysiaki za to. A nam do zgonu nakazują się uczyć, a nic z tego nie mamy, kolejne trociny do niszczarki, a płace takie same. Mam dość tego czytania o tym ile one wyciągają za naszą niewolniczą pracę! OKEJ niech zarobią 4 tys. na rękę ale nie po 10 tysięcy miesięcznie. Ja mam 2 tysiaki na rękę z nockami i niedzielami, a też mam wiele kursów i tak zwane wyższe. tylko praca przy łóżku co raz cięższa, niewdzięczna i płatna jak wielkie G.o! dość

#8  2016.01.20 15:13:40 ~do faceta

Co tak biedulo narzekasz ,że to i tamto musisz? Gówno warte twoje wyższe wykształcenie skoro tylko płaczesz,że jakieś baby nakazują ci odbycie kursów i nikt ci do tego "dokształcania" nie dopłaca.Zrób coś do cholery aby odmienić los,a nie tylko liczysz na wyrachowane baby,ktore mają cię w.

#9  2016.01.24 19:31:10 ~janka

Macie rację, pazerność tych Pań jest nienasycona, np. skarbnikiem warszawskiej izby została paniunia, która chyba już nie wie jak ma udźwignąć wszystkie funkcje, które piastuje, naczelna piel. dyrektor administracyjny w Sochaczewie, konultant ds. pie. i jeszcze skarbnik, kasa, kasa i jeszcze raz kasa, po prostu wstyd, ciekawe co na to piel. z Sochaczewa

#10  2016.01.25 16:55:27 ~Cappri

Te place ustalane na krajowym zjeździe przez panie w nim uczestniczące same dla siebie samych to skandal, któremu mówiąc kolokwialnie najwyższa pora ukręcić łeb

#11  2016.02.07 10:52:53 ~??

Skoro wynagrodzenia tych pań- pielęgniarek przecież- stanowią stosunek procentowy 200,250, 400% przec. wynagrodzenia, to dlaczego moje stanowi 250% zasiłku dla bezrobotnych? A jestem pielęgniarką z pełnymi kwalifikacjami, wykształceniem wyższym i 30 letnim stażem, nie mam premii,"13-tki" i jeszcze muszę dokładać 1% swojej pensji dla izb, które nic dla mnie pożytecznego nie robią. Kiedy skończy się ten jawny wyzysk

#12  2016.02.07 15:15:18 ~Grażyna

Szanowne Koleżanki. póki nie zaczniecie brać udział w wyborach do samorządu to nic się nie zmieni. Policzyłam frekwencję wyborczą w izbie, do której należę. I tu w 2015 r. - czyli ostatnie wybory delegatów była ona na poziomie 17%. Nie możecie mieć pretensji o, to że ciągle te same osoby są tam gdzie są. Pozwalacie na to. Nikt za Was nic nie zmieni. To Wy macie siłę na zmiany. Inwestujcie w mądrych ludzi. Nie stójcie obok. Kiedy spotkałyście się z Waszymi delegatami, członkami okręgowych rad. To są nasze koleżanki, pytajcie co robią na posiedzeniach rady, prezydium jakie decyzje podejmują.

#13  2016.02.11 08:21:38 ~kosmedik

Jezu jakie wypłaty.A mówią że służba zdrowia słabo zarabia.Doskonale rozmiem że odpowiedzialne funkcje ale zarabiać aż tyle . Wstyd ,drogie panie wstyd.

#14  2016.04.02 19:45:02 ~Mąż pielęg

W 2012 r poruszałem te tematy do Izb naczelnej w Warszawie, do Sejmu, Rzecznika praw Obywatelskich. W nagrodę Izba przysłała szereg kontroli na działalność żony. Prawdą jest, że pielęgniarki i położne niewiele maja z tych Izb, natomiast panie funkcyjne w całej Polsce urządziły sobie waszym kosztem zupełnie przyzwoity poziom życia.