Zobacz skład "Zespołu (powołanego w dniu 4 stycznia 2016) do opracowania projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej". W skład zespołu powołano pielęgniarki.

Pielęgniarstwo rodzinne.

 

 

 

W uzasadnieniu do zarządzenia powołującego zespół czytamy "zarządzenie ma na celu powołanie Zespołu, którego zadaniem będzie opracowanie projektu założeń projektu ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej. Przygotowanie projektu przyczyni się do poprawy w zakresie organizacji, funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej. Pozwoli na zdefiniowanie jej roli w opiece nad pacjentem, a także miejsca w systemie służby zdrowia. Wpłynie to na poprawę dostępności i jakości świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. W skład Zespołu wejdą przedstawiciele, zgłoszeni, na prośbę Ministra Zdrowia, przez Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce (4 osoby: Tomasz Tomasik, Adam Windak, Maciej Godycki-Ćwirko, Witold Lukas), Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej (2 osoby: Agnieszka Mastalerz-Migas, Jarosław Drobnik), Federację Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie (2 osoby: Jacek Krajewski, Marek Twardowski), Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia (2 osoby: Bożena Janicka, Andrzej Masiakowski), Naczelną Izbę Lekarską (Jarosław Wanecki), Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych (Maria Matusiak) oraz Konsultanci Krajowi: w dziedzinie medycyny rodzinnej (Agnieszka Jankowska-Zduńczyk) i w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego (Beata Ostrzycka) oraz ekspert ochrony zdrowia Adam Kozierkiewicz. W wyniku uzgodnień wewnętrznych do Zespołu dołączyli przedstawiciele Kolegium Pielęgniarek i Położnych Rodzinnych w Polsce (2 osoby: Maria Stachowska, Olga WawrzynkiewiczJabłońska). Koszty funkcjonowania Zespołu będą pokrywane z budżetu państwa z części 46 – Zdrowie, działu 851 – Ochrona zdrowia, rozdziału 85195 – Pozostała działalność. Wynagrodzenie Zespołu ustalone zostało na poziomie zbliżonym do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Wynagrodzenie członków Zespołu, w wysokości 4 tysięcy złotych, zostanie opodatkowane podatkiem dochodowym dochodów osób fizycznych zgodnie z ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm.)."

Zobacz treść zarządzenia

 

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - dodatek Doskonalenie Zawodowe: jak się dostać na dofinansowaną specjalizację; bezpłatne szkolenia

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - Jedyna taka wyszukiwarka dla pielęgniarek i położnych w internecie!

 

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - dodatek Polish Nursing and Midwifery Portal - nowe zasady uznawania kwalifikacji pielęgniarki w Anglii

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.18 14:50:54 ~.....

Najgorzej jak wybieraja jakies konsultantki , pielegniarki z izb , ktore nie sa czynne zawodowo, mam na mysli ze pracuja w biurach i one decyduja co pielegniarki i polozne moga robic . koszmar na podstawie swoich umiejetnosci praktycznych . cos strasznego . gdyz one dawno temu mialy bliski kontakt z zabiegami czy kontaktem bezposrenim z pacjentem czyli wiele czynnosci ktore nie jedna pielegniarka wykonuje z zamknietymi oczami dla nich jest martwe i strach niesamowity . swoja miara mierza umiejetnosci czynnych pielegniarek DLATEGO MAMY TO CO MAMY ! czyli epoka KAMIENIA LUPANEGO W PIELEGNIARSTWIE

#2  2016.01.18 15:01:10 ~....

Konsultantki krajowe / pielegniarki z doktoratami powinny prowadzic badania naukowe a NIE mieszac sie w ustalanie zakresu czynnosci jakie pielegniarka powinna wykonywac ! A juz napewno nie panie z IZB gdyz o organizacji pracy pielegniarskiej nie maja juz pojecia , w tej chwili owe panie posiadaja umiejetnosci ale organizacji pracy pracownika biurowego .

#3  2016.01.18 20:10:30 ~cccc

Kilka osób z zakresu pielęgniarstwa rodzinnego, a nie ma ani jednej pielęgniarki szkolnej. Znowu nas pominięto i nikt nie będzie reprezentował naszych interesów.

#4  2016.01.18 22:41:12 ~Rodzinna

Na portalu Eskulap parę dni temu czytałam wypowiedź p. Twardowskiego nan temat propozycji funkcjonowania POZ będą chcieli kontraktowania zespołów POZ a nie osobnych umów na swiadczenia pielegniarki POZ pielęgniarki szkolnej położnej POZ i lekarza POZ.

#5  2016.01.18 22:41:12 ~Rodzinna

Na portalu Eskulap parę dni temu czytałam wypowiedź p. Twardowskiego nan temat propozycji funkcjonowania POZ będą chcieli kontraktowania zespołów POZ a nie osobnych umów na swiadczenia pielegniarki POZ pielęgniarki szkolnej położnej POZ i lekarza POZ.

#6  2016.01.18 22:42:27 ~Rodzinna

Już jest zresztą awantura o podwyżki dla pielegniarek praktyki( szczerze uważam jak najbardziej zasadna )To za sprawą manipulacji PZ zniknął w 2005 roku podział na pielęgniarki rodzinne i pielegniarki praktyki- jest tylko pielegniarka POZ.

#7  2016.01.18 22:43:46 ~Rodzinna

Tam gdzie lekarze kontraktują wszystko w pakiecie pielegniarstwo rodzinne zanika dziewczyny pracują głównie w przychodni.Koleżanki pielegniarki rodzinne na własnych kontraktach obawiam się powtórki z 2011 roku

#8  2016.01.19 23:05:55 ~położna

Położnych też nie uwzględniono. Ponownie ,O NAS, BEZ NAS! ''Jak można decydować o kimś za jego plecami. Jak może pielęgniarka, w dodatku nie pracująca w środowisku, ustalać zapisy w ustawie dotyczącej pracy położnej w POZ-cie totalnie nie mająca pojęcia co jest korzystne i sprawdzające SIĘ W PRAKTYCE! Ja nigdy nie odważyła bym się decydować o zapisach dotyczących pracy pielęgniarek, ponieważ nie wiem co było by dla nich korzystne.

#9  2016.02.20 14:40:18 ~gośc

Największym wrogiem pielęgniarek rodzinnych są nasze władze.

#10  2016.03.16 01:05:54 ~wkurzona

Izby pielęgniarskie oczywiście nic nie będą robiły bojąc się utraty swojej 15 tys. comiesięcznej pensji , bo mógłby MZ im w rozporządzeniu zamienić słówko obowiązkowa przynależność na nieobowiązkową

#11  2016.03.16 01:14:30 ~pic

Szanowni lekarze zobaczyli nasze podwyżki i robią zwyczajny zamach na kasę pielęgniarską , pozostałe dyrdymały jak dobro pacjenta , jego dobre samopoczucie i dbanie o profilaktykę to zwyczajny pic na wodę Te wszystkie założenia może i by się dało przeprowadzić jakby lekarz był lekarzem a nie sługą korporacji farmaceutycznych i posiadał chęci i wiedzę aktualizowaną a nie tą z ubiegłego stulecia .

#12  2016.03.16 21:04:58 ~pielęg

Myślę że najbardziej walczyC o kontrakty pielęgniarskie powinny Izby piel,bo jak my znikniemy z rynku ,to im zakończą się wysokie pensje

Dodaj komentarz