Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 2/2016: „Gospodynie” - Komitet Społeczny Pielęgniarek Oddziałowych

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

 

 

„Gospodynie” - Komitet Społeczny Pielęgniarek Oddziałowych

 

Pielęgniarki z Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach organizują koncert charytatywny, żeby zebrać pieniądze na… pościel dla pacjentów. „Wiemy, że szpital ma mnóstwo wydatków i ograniczone fundusze, dlatego chcemy pomóc” - mówią oddziałowe, które wymyśliły akcję i założyły Komitet Społeczny Pielęgniarek Oddziałowych „Gospodynie”.

 Każda z pań oddziałowych czuje się gospodynią na danym oddziale i dlatego taką przyjęłyśmy nazwę - mówi ze śmiechem Małgorzata Żółkiewicz z oddziału ginekologiczno-położniczego. Dodaje, że to pierwsza, ale nie ostatnia akcja charytatywna, bo szpital potrzeb ma wiele. Na początku panie chcą uzbierać środki na zakup pościeli. Jest to rzecz najbardziej na co dzień zużywana i eksploatowana - argumentuje pani Małgorzata. Jej koleżanka z oddziału internistycznego Teresa Kłosek dodaje, że szpitalowi przydadzą się koce, a w przyszłości także np. materace.

 Panie mają mnóstwo energii i zapału. Pomysł zrodził się zaledwie 3 tygodnie temu i niemal od razu był odzew ze strony artystów. Zaplanowano występy: Młodzieżowego Chóru Rozrywkowego DAFNE, Krzysztofa Respondka, Józefa Jędrusia, Bernadety Kowalskiej oraz Parafialnego Kwartetu Instrumentalnego z Bobrownik Śląskich.

 Impreza odbędzie się 3 lutego o 19.00 w Tarnogórskim Centrum Kultury, które za darmo udostępni salę. Jak na prawdziwe gospodynie przystało, panie zadbają również o poczęstunek. Przygotowujemy staropolski stół. Będą też ciasta, które upieką pielęgniarki i położne - zapowiada Małgorzata Szołtysik, oddziałowa z pediatrii.

RMF Anna Kropaczek

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych