Kwietniowe wydanie miesięcznika Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych: co słychać w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych?

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 50 tysięcy egzemplarzy.

 

Kliknij żeby powiększyć: co słychać w kwestii norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych? 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.04.18 09:21:57 ~iza

Każdy szpital wyrabia kontrakt podając liczbę łóżek na oddziałach- jest to bardzo istotny element kontraktowania - od tego zależy ilość punktów ( bo to potencjalny pacjent na którego trzeba przeznaczyć odpowiednią kwotę pieniędzy). Jeżeli SPRAWA DOTYCZY NORM ZATRUDNIENIA Pielęgniarek i Położnych - od razu mówi się o pustych łózkach - o dziwo! może ktoś przyjrzy się wreszcie pracy pielęgniarek i zabaczy ile czynności trzeba wykonac przy jednym pacjencie- jeżeli chodzi o kategorię opieki , to ona najczęściej szybko się zmienia zna gorszą. W interesie każdego szpitala, który ma kontrakt z NFZ - jest maksymalne wykorzystanie łózek, ale to że pracuje w oddziale jedna pielęgniarka na 30- 40 pacjentów do tej pory nikogo nie interesuje! Słuszne jest stwierdzenie, iż powyższe zatrudnienie to odzwierciedlenie potrzeb pacjenta. Może trzeba przeanalizować - ile potrzeb na dyżurze ma tylko jeden chory i przygnębiony pacjent.

#2  2016.04.25 22:30:33 ~Anna

Uważam że mądre pielęgniarki powinny wystosować odpowiednie pismo do Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Rząd polski naraża na UTRATĘ zdrowia i życia swoich obywateli oraz na nieludzkie traktowanie naszego środowiska zmuszając nas do pracy ponad siły! Wymaga się od nas coraz to nowszych idiotycznych kursów które niczego nowego nie wprowadzają w nasz zawód! Jesteśmy madre, wykształcone ,z wieloletnim doświadczeniem i z ogromnym zaangażowaniem wykonujemy swoją pracę ! JESTESMY SPECJALISTKAMI po kilku latach pracy -każda w swojej dziedzinie! Jacyś durnie próbują udowodnić nam że jest inaczej i większość z nas ulega tym wymogom płacąc za coś co np.robimy od 20 lat! KTOŚ zbija na nas kasę a my zamiast sie "postawić" zachowujemy się jak zastraszone dzieci i dajemy się wmanipulować w robienie z nas idiotek! CZEMU SIE NA TO GODZICIE KOLEŻANKI! Potrzebujcie papierka do tego by podnieść swoją ocenę czy co! Po co komu IZBY PIELĘGNIARSKIE! Przez 15 lat pracy byłam raz na szkoleniu za które izby zapłaciły mi 200zł! Mam gdzieś tę sekte i nie godzę się na płacenie haraczu za możliwość wykonywania mojego zawodu! Bo tak trzeba to nazwać! A co do "norm" to oszukiwanie ludzi na skalę masową! I wszyscy jesteśmy ofiarami tego oszustwa bo niemalże każdy z nas był, jest lub będzie pacjentem . Jest mi wstyd i ogromnie mnie boli to że nie zawsze mogę robić dobrze to co powinnam, to co kocham i czego mnie uczono! Bo nie ma czym albo nie mam czasu by posłuchać mojego pacjenta! JEST mi okropnie zal że moje państwo nie zapewniło mi i mojej rodzinie bezpieczeństwa zdrowotnego (i każdego innego). Przez wiele lat pracujemy a potem nie stać nas na leki, leczenie i opiekę! Jestem pielęgniarką i jest mi wstyd że nikt z tym syfem niczego nie robi.

#3  2016.06.09 22:23:47 ~do anny

Sama lepiej bym tego nie ujęła.Szczególnie jesli chodzi o izby.

#4  2016.08.02 23:06:56 ~do Anny

Taka jest prawda. Mam tych kursów; kwalif, specjalistycznych, certyfikatów pewnie ponad 30, studia podyplomowe, 30 lat pracy w zawodzie i jak słyszę, że znów mam coś robić, szlag mnie trafia, ale to wymyślają nasze pseudo-koleżanki, które na wymyślanych szkoleniach robią świetną kasę naszym kosztem! ku.a dość tego! A ten karkołomny wzór do wyliczenia min. norm zatrudnienia to totalna pogarda dla nas! Dlaczego dla lekarzy nie ma żadnych wzorów! Można normalnie wskazać ilość pacjentów , którymi normalny fachowiec jest w stanie GODNIE się zająć! POGARDA dla pielęgniarek - to prawdziwe imię braku norm zatrudnienia!

Dodaj komentarz