Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 7/2016 - Pielęgniarki zmieniają swój kierunek z Wielkiej Brytanii na Irlandię!

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

 

      

 

Pielęgniarki zmieniają swój kierunek z Wielkiej Brytanii na Irlandię! 

 

W związku z wprowadzeniem na początku tego roku egzaminu IELTS przez brytyjskie izby pielęgniarskie oraz po referendum w Wielkiej Brytanii, którego wyniki wskazały na chęć Brytyjczyków do wystąpienia z Unii Europejskiej, polskie pielęgniarki zmieniają kierunek swoich zainteresowań pracą za granicą. Do tej pory Irlandia oferowała pracę głównie w domach opieki, ostatnie miesiące przynoszą pozytywne zmiany - poszerzenie rynku pracy w Irlandii także o szpitale. Wiosną tego roku PCQ Recruitment rozpoczęło współpracę z jednym z renomowanych szpitali w Irlandii. Pracodawca Bon Secours przyjeżdża do Polski już po raz drugi. 11 sierpnia 2016 roku w Warszawie odbędą się rozmowy rekrutacyjne. Czytaj dalej...

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Zobacz także:

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 6/2016 - Wielka Brytania: IELTS dla pielęgniarek, no i co teraz?

 

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 6 - Pielęgniarka pyta pielęgniarkę. Wywiad z polską pielęgniarką pracującą w Irlandii.

 

Zobacz ilu polskim pielęgniarkom i położnym uznano kwalifikacje zawodowe za granicą oraz ile wniosków o uznanie kwalifikacji rozpatrzono negatywnie.