Grafiki pielęgniarek. "Ujawnienie niezgodności okazało się możliwe dopiero na skutek porównania grafików sporządzonych w systemie informatycznym i indywidualnych kart ewidencji czasu pracy z dokumentacją medyczną z danego okresu w postaci raportów pielęgniarskich".

Pielęgniarki czas pracy.

      

 

W uzasadnienie do wyroku Sądu Okręgowego czytamy:

"(...) praktyka stosowana w szpitalu od przeszło 20 lat, a polegająca na zamienianiu się przez pielęgniarki dyżurami w ten sposób, że pracowały one przez jedną dobę, a następnie miały dłuższy okres odpoczynku pomiędzy dyżurami. Powódka była jedyną osobą, wobec której wyciągnięto daleko idące konsekwencje mimo, że sytuacja nie była wynikiem jej złej woli. O tego rodzaju praktyce wiedział doskonale zarówno personel, ordynatorzy, jak i dyrekcja szpitala, ale nigdy nie było z ich strony żadnego sprzeciwu. Owe działania były akceptowane od bardzo wielu lat i stanowiły praktykę obowiązującą nie tylko w pozwanym szpitalu, ale także w większości innych szpitali."

wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

Sąd skazał na karę bezwzględnego więzienia osoby, które w upojeniu alkoholowym "okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, znieważyły funkcjonariusza publicznego pielęgniarkę, kierując do niej słowa powszechnie uznane za obelżywe, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych".

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.10.30 17:04:01 ~Tak.

Często tak różnie się dzieje i każdy oko przymyka i cieszy się w ogóle,że obsady są,bo bardzo bardzo już Pielęgniarek brakuje

#2  2016.10.30 17:04:53 ~Doba

Doba to a potem doba tam i jeszcze doba w trzecim szpitalu.tak się pracuje!

#3  2016.10.30 21:04:13 ~do doba

Tak obecnie tak jest nadal ! dlatego pracują w kilku miejscach i młode nie maja pracy sama tego doświadczyłam.

#4  2016.11.04 13:36:02 ~do #2

A kto sobie zgotował taki LOS !

#5  2017.10.15 23:23:21 ~Piel.dyp.

Mnie robiono grafik z dobami bez mojej wiedzy i przyzwolenia że niby na kontrakcie Mogę i byłam zapchaj dziura .Nikt nie słuchał mojego wolania o pomoc że Ja tak nie wyrabiam.Czas najwyższy żeby ktoś się tym zainteresował.To codzienne praktyki w Szpitalach.

Dodaj komentarz