Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Cieszę się ,że istnieje ten portal, że można zwrócic się z pytaniami i poruszać różne problemy, z którymi borykamy się na co dzień w naszym zawodzie.

Najgorsza jest bezsilność na jawną bezmyślność, głupotę i brak kompetencji.

Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Cieszę się ,że istnieje ten portal, że można zwrócic się z pytaniami i poruszać różne problemy, z którymi borykamy się na co dzień w naszym zawodzie. Często trudno poradzic sobie z przeciwnościami,  z którymi sie spotykamy  czy to w zwiąkach zawodowych czy szacownych naszych izbach. Niestety nie ma jedności w naszej licznej grupie pielęgniarek, a wręcz zawiść, działanie na własna szkodę i dbanie tylko o własne tyłki siędzące na nierzadko ciepłych stołeczkach, które z resztą nikomu nie są dożywotnio  przyklejonie. SUKCESÓW W  PRACY DLA CAŁEJ REDAKCJII! 

Odpowiedź redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Myślę, że w izbach i związkach jest wielu ludzi działajacych w "słusznej sprawie". Tylko są oni w mniejszości. Byłem członkiem Naczelnej Rady PiP i po kilku posiedzeniach Rady doszedłem do wniosku, że to "trzepanie piany". I więcej tam nie pojechałem. Wiem jedno, bez reformy struktur organizacyjnych samorządu nic sie nie zmieni w zakresie efektywności działania na rzecz naszego środowiska zawodowego. Pierwsza istotna propozycja: osoba pełniąca funkcję z wyboru w izbach powinna mieć kontakt z rzeczywistością poprzez...dyżury na odcinku w oddziale szpitalnym. Te osoby to nie mogą być "ONI". Muszą być "MY".

Dziękuję za życzenia sukcesów. Sukces pojmuję jako możliwość wykonywania tego co sie lubi i przynosi satysfakcję. I taki sukces osiagnęłem. I proszę o wybaczenie zadających pytania. Zwłoka w udzielaniu odpowiedzi wynika z faktu, że Portal i Gazetę Pielęgniarek i Położnych prowadzę jednoosobowo. Ale to się zmienia. Portal współtworzą zadajacy pytania, osoby umieszczające komentarze pod artykułami oraz posty na forum. Pielegniarz z Poznania Wojtek Kapała będzie odpowiadał merytorycznie za czasopismo internetowe " Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo", które będzie wydawane od stycznia 2007 roku. Pracuję tak jak wielu z nas na .....nie jednym etacie. A odpowiedź musi być na poziomie. Wynika to z faktu, że pytający zasługuje na szacunek i podejście jak do koleżnki lub kolegi "z odcinka". Przecież jest jednym z Nas.

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek