Komentarz na pielegniarki.info.pl: "Rozumiem, że należało zrobić podział pielęgniarek wedle poziomu wykształcenia, ale czemu nasi przedstawiciele nie naciskali by w projekcie dodać jeszcze np +3% do podstawy za każdy rok doświadczenia? Czy to nie byłoby rozsądne i sprawiedliwe?".

1 min czytania
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

NIE MINISTER A IZBY! 
Propozycje takiego podziału wiele lat temu zaniosły nasze kochane przedstawicieli z IZB
poparte przez Związki Zawodowe. To ONE PONOSZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za brak wykazania tutaj osób z samą magisterką czy z samym LM/Szkołą Policealną, ale przede wszystkim za brak gratyfikacji z powodu doświadczenia! 
Ja rozumiem, że nie można porównać pielęgniarki z 30 letnim doświadczeniem na oddziale dermatologii, która skończyła LM, nie dokształcała się, nie robiła kursów z pielęgniarką po dobrej uczelni, magisterką, specjalizacją, 5 letnim stażem na OIOM-ie, i kilkunastoma kursami bo to jakby porównać łopatę i grabie. 
Rozumiem, że należało zrobić podział wedle poziomu wykształcenia, ale czemu nasi przedstawiciele nie naciskali by w projekcie dodać jeszcze np +3% do podstawy za każdy rok doświadczenia? Czy to nie byłoby rozsądne i sprawiedliwe?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9408 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowaWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd badał czy pielęgniarki z większa wiedzą teoretyczną wykorzystują ją w praktyce zawodowej i przez to praca ich jest lepsza jakościowo.

2 min czytania
Jakie szpital przedstawił argumenty w obronie powyższej tezy? Czypielęgniarki z grupy 5 i 6 wykonują pracę o niższej jakości?Do jakich wniosków doszedł…
Aktualności

Przenoszenie pielęgniarek na inne oddziały - "nie jesteśmy pionkami na szachownicy".

1 min czytania
Pielęgniarka: Dlaczego lekarza internisty nie przesuniecie np. na oddział ortopedyczny i odwrotnie? Wypowiedź prezesa jednego ze szpitali na posiedzeniu komisji zdrowia rady…
Aktualności

Jak wygląda proces leczenia implantologicznego w gabinecie dentystycznym?

2 min czytania
Utrata zęba to nie tylko problem estetyczny, ale również funkcjonalny. Braki w uzębieniu mogą prowadzić do zaburzeń żucia, przesuwania się sąsiednich zębów…
Komentarze