Komentarz na FB: Ktoś kto zdobył dyplom pielęgniarki, bez znaczenia w jakim systemie kształcenia, zasługuje na godną płacę!

Komentarze pielęgniarek i położnych.


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Otwórzcie wreszcie oczy i przestańcie się kłócić o te grupy! Dzielą nas jak głupie owce (nie ubliżając zwierzętom). Podzielonymi, skłóconymi łatwiej rządzić! Żądajmy konkretnych podwyżek, a nie dzielenia nas na podgrupy! Nie może być takich różnic za taką samą pracę. Wiadomo, że wykształcenie powinno być premiowane, ale nie różnicą prawie 40%! W naszym zawodzie pracuje mnóstwo osób z wykształceniem średnim bo takie były wymogi. I co te teraz osoby przed emeryturą mają pracować za grosze! Z doświadczeniem 30-40 letnim! Kilka lat temu był wielki bum na licencjaty pomostowe - miałyśmy czuć się bezpieczne. Skończyła sie kasa unijna to izby pielęgniarskie i inne nasze rządzące wymyśliły specjalizacje. Pozakładały szkoły i ciągną z nas kasę! Skacząc sobie do oczu nic nie osiągniemy. Wiele koleżanek nie kończyło pomostówek, specjalizacji nie z lenistwa jak niektórzy sugerują, ale z powodu różnych przeciwności losu ( choroby własne, dzieci, rodziców, samotne wychowywanie dzieci, dzieci niepełnosprawne itp.). I dlatego teraz mają być karane! Ktoś kto zdobył dyplom pielęgniarstwa bez znaczenia w jakim systemie kształcenia zasługuje na godną płacę! Popatrzcie z innej strony - może okazać się, że magisterki ze specjalizacją obudzą się z przysłowiową ręką w nocniku. Zakłady pracy nie będą chciały ich zatrudniać bo będą za drogie! Po skasowaniu NFZ nikt nie będzie premiował za wykształcony personel. Może dojść też do tego, że starsze pielęgniarki nie będą chciały wprowadzać do zawodu młodych magisterek, albo za każdą naukę będą chciały kasy. I dobrze bo podobno nauka kosztuje. W naszym zawodzie praktyka jest bardzo ważna i o tym też należy pamiętać! Pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów wykonujących ten ciężki zawód, w jedności siła! Nie dajmy się podzielić!

Zobacz komentowany artykuł:

Publikujemy 11 najciekawszych (według redakcji portalu) komentarzy pielęgniarek i położnych zamieszczone w ostatnim czasie pod artykułami na portalu, dotyczące nowej ustawy o wynagrodzeniach oraz ogólnej sytuacji w pielęgniarstwie... Zostaną one wydrukowane w czerwcowym wydaniu branżowego miesięcznika Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Zobacz także:

Aktualności według działów: Podatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.18 22:47:27 ~P-iwonja

No właśnie! Dlaczego staż nie jest doceniany! Specjalista w jakimkolwiek zawodzie wraz z przepracowanym czasem zyskuje na umiejętnościach i wiedzy.Pielęgniarka z doświadczeniem daje nieocenione wsparcie początkującym lekarzom, szkoli młody personel.Tak jak wyżej wspomniano część pielęgniarek nie miała sposobności kończyć licencjatów,specjalizacji itp. z przyczyn zależnych od sytuacji życiowej, a nie z powodu braku zdolności czy ambicji!

#2  2017.06.18 22:48:51 ~$

Wsypano nas dp jednego wora i patrza jak sie dusimy. To tak jakby pannie z lasiczka zrobic afro. Jest grupa kolezanek ktore konczyly licea czy studium i jest nowa,mloda grupa ktora nauke rozpoczyna od licecjatu. To dwie grupy i powinny byc opracowane oddzielnie. Matematyka 2lata plus 5 =7=mgr,nowy swiat pielegniarski 3lata licencjat+2lata =5=mgr. Nie my wprowadzalysmy zmiany ,nie my mamy 20 lat zeby biegac po szkolkach. Mam rade panie ktore tak wysylaja na szkolenia ,niech same pilnuja swoich papierow,zeby im sie kwalifikacje nie pomylily. Kazdy zawod na swiecie wymaga doksztalcania,ale to co zrobilyscie z pielegniarstwem w Polsce to swoistego rodzaju cyrk. Kazda normalna mloda dziewczyna slyszac co sie dzieje nie pojdzie ta droga,albo podejmie nauke z jednoczesnym kursem jezykowym. Zal ,zal i jeszcze raz zal. Teraz wiemy z kim pracujemy ,o co naprwde chodzi w naszym zawodzie. Czekam teraz na czasy kiedy to pielegniarka z fura papierow bedzie zlecac lekarzowi,bo jak mniemam to niebawem nastapi. Mlode dziewczyny nie odradzam Wam zawodu,bo jest piekny ,ale towarzystwo kiepskie

#3  2017.06.19 00:03:05 ~D.D

Pracuję już jakiś czas zagranicą, bacznie obserwuję co się dzieje. I to co widzę utwierdza mnie w zasadności mojej decyzji. Skończyłam Liceum Medyczne, zrobiłam parę kursów kwalifikacyjnych i specjalistycznych. Nie zrobiłam ,pomostówki"taka była moja decyzja. Doceniam koleżanki które zrobiły licencjat i jeszcze więcej, każdy wybiera własną drogę i tylko do siebie samego może mieć pretensje. Pielęgniarki obecnie mają tylko jedną drogę kształcenia. Kiedy wysłałam dokumenty do otrzymania PINu, nikt nie wierzył że go dostanę, udało się bez problemu. Dziś pracuję w szpialu HSE, w czasie rozmowy o pracę nikt mnie nie zapytał co skończyłam w Polsce, jęśli dostałam PIN to znaczy że moje wykształcenie jest wystarczająco dobre. Najważniejszą rzeczą jest tutaj doświadczenie. Drogie koleżanki każda z nas doskonale wie że kończąc naukę z tytułem czy bez tytułu przed nazwiskiem, wiedzę wciela w życie dopiero po jakimś czasie pracy, bo inaczej to wygląda na wykładzie a inaczej w praktyce. Może się mylę, ale patrząc na ,nową siatkę płac" odnoszę wrażenie że to kolejny diabelski plan. Pielęgniarka ze specjalizacją może być zbyt ,droga'' dla pracodawcy, pielęgniarka która dopiero ukończyła studia i podjeła pracę, może mieć rzucane przysłowiowe kłody pod nogi w dalszym kształceniu, jeśli zrobi specjalizację też bedzie ,droga''.Nie wiem ile czasu musi jeszcze upłynąć , nie wiem czy musi zostać tylko jedna pielęgniarka w Polsce żeby pewne kręgi obudziły się z letargu i przestały myśleć kategoriami ,jak je załatwić''.Kiedyś powiedziałam że , wykształcenie i standarty mamy z USA ale obsadę dyżurów i płace z trzeciego świata", i nic się w tej kwestji nie zmienia

#4  2017.06.19 04:36:22 ~€

Przecież nikt nie chce ukarać pielęgniarek.

#5  2017.06.19 05:27:32 ~piel

No właśnie koleżanka pracuje za granicą po LM, a pamiętacie jak nam wmawiali, że pomostowe są potrzebne jak powietrze, straszyli, że za granicą już degradują i co ? w końcu uznali kwalifikacje. Tak samo będzie teraz , rzucimy się jak te lemingi na specjalizacje i magisterki a jak już się wszyscy obłowią, znowu zrobią coś nowego. Po prostu nie wierzę, że szpitale , które do tej pory bez strajku nie dały nawet stówy, nagle bez protestu wyciągną kasę.

#6  2017.06.19 06:45:46 ~Aqua

Do 3 czy pracujesz na stanowisku pielęgniarki ?

#7  2017.06.19 07:34:41 ~Grazia

Brawo i o to chodzi, będę powtarzała jak mantrę,płaci się za pracę i doświadczenie , nie za tytuły

#8  2017.06.19 08:07:35 ~do 6

Mysle ,ze uznanie dyplomu jest potrzebne na stanowisko sprzątaczki. trudny czas dla pielęgniarstwa ,a takie bzdurne pytania. na szczęście macki naszych pan z wygorowanym ego nie siegaja za granice,szkoda tylko ,ze nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd

#9  2017.06.19 08:29:45 ~Nik

Nie wazne wszystko wszystkie pielegniarki maja prawo do podwyzek i godnego zycia

#10  2017.06.19 09:05:04 ~awa

W końcu, ktoś coś mądrego napisał. No, ale to przecież to takie polskie, dzielić ludzi na różne kategorie i móc się wywyższać na tymi, którzy nie mają wyższego wykształcenia. Lekarz nie ważne jaki będzie: dobry, czy beznadziejny, ale wszyscy się będą nim zachwycać, bo to przecież lekarz. Wracając do tematu pielęgniarek, to dojdzie do tego, że będzie wojna, która ma więcej fakultetów i kursów, żeby tylko zarabiać więcej. Teoretycznie więcej, bo to i tak wszystko jest szukanie powodu, żeby im nie podwyższyć pensji. Kiedy w końcu zrozumiecie, że nie wykształcenie się liczy a doświadczenie. Jestem inżynierem z TYLKO jednym fakultetem, pracuję za granicą i jestem o wiele bardziej doceniany niż moi koledzy w Polsce, którzy pokończyli 2 lub więcej fakultetów. O zarobkach nie wspomnę.

#11  2017.06.19 09:20:00 ~Kacha

Szczera prawda! wszystkie jednakowo +dodatki i nikt nie bedzie poszkodowany

#12  2017.06.19 11:05:13 ~Kos

Zawsze źle. Niedawno zagryzalyscie się na tym portalu licytacjami odnośnie ukończenia szkoły i kursów. Teraz , gdy ktoś zrobił ukłon w waszą stronę , odpowiadając niejako na wasze komentarze -stwarzając grupy, też niedobrze.

#13  2017.06.19 11:45:12 ~iga

Grupy tak, ale na miłośc boską nie takie różnice. Nawet u lekarzy nie ma takiej rozpiętości płac

#14  2017.06.19 12:10:28 ~Mgr, specj

Moja koleżanka, 59lat, po LM, pracuje ze mną na oddziale. wewnętrznym. Poza tym, od kilku lat, ma jeszcze jakaś część etatu, jako sprzątaczka w pewnym zakładzie. Tam, jej pensja jest niemal ta ka, jak w szpitalu na caly etat, włącznie z nocami i świętami. Tam ja powazaja, otrzymuje premie, wczasy pod grusza.nawet ma dodatek za średnie wykształcenie! A w szpitalu nie mamy nic. Naprawdę lepiej być sprzątaczka.

#15  2017.06.19 12:11:38 ~Mgr, specj

To fakt autentyczny

#16  2017.06.19 12:24:39 ~Aqua

Do 8 - nie zrozumiałaś pytania, trudno. Wystarczyła prosta odpowiedź bez zbędnych dygresji.

#17  2017.06.19 14:03:51 ~Not

Uważajcie i co prosicie, bo będzie wam dane.

#18  2017.06.19 14:48:28 ~Anka

Proste i prawdziwe.Racja.

#19  2017.06.19 17:14:37 ~Aaaaa

Każdy kto ma dyplom jest pielęgniarką, jeśli jest taka kłótnia o wykształcenie , to proszę bardzo niech teraz ktoś go zdobędzie nie kończąc studiów. Dodatek za wykształcenie jak najbardziej, ale co to jest współczynnik pracy? Ilość odpowiedzialności i obowiązków w procentach?

#20  2017.06.19 17:24:15 ~piel

Przegraliśmy tą sprawę i koniec. Dla wszystkich nie będzie z tego korzyści. Lepiej byśmy wyszły na dodatkach brutto niż na tych gołych podstawach. Stracony czas.

#21  2017.06.19 17:56:38 ~Do #20

Jeżeli Twoje wynagrodzenie jest wyższe niż określone ustawą niestety stracisz na dodatku "brutto brutto", jeżeli niższe zyskasz. Co to są "gołe podstawy?

#22  2017.06.19 21:13:40 ~Asia

Bardzo mądrze napisane! Wreszcie czas się zjednoczyć!

#23  2017.06.19 23:05:03 ~Maria

Panie z mgr plus specjalizacja, ze zwykłą pielęgniarka po Liceum Medycznym, lub po Studium Medycznym mają się dogadać - nigdy, dopiero co opluwały tu te zwykłe, chyba nie pielęgniarki które w wieku 56, 60 lat nie widza powodu żeby iść na studia. Zawsze mieli nas za niezbyt inteligentne istoty i chyba coś w tym jest. Zawsze znajdziemy powód, żeby się kłócić,

#24  2017.06.19 23:30:32 ~Pie

Już ja widzę jak wszystkie s_syny te czy inne dadzą nam wszystkim zarobić w tym przeklętym zawodzie w tym kraju. Tylko emigracja albo zmiana zawodu bo wszyscy łącznie z izbami,pracodawcami i zwierzchnikami tylko kłody pod nogi i utrudnienia.

#25  2017.06.20 18:34:12 ~Hala

Jestem mgr bez specjalizacji i bardza ciekawa jestem jakie wyksztslcenie maja panie które decydowały o tym podziale i czy wspierając tak specjalizacje nie maja w tym interesu okaże się że kazda prowadzi zajęcia na specjalizacji i trzepie niezła kasę .więc .aby się to nie skończyło wywindowaly specjalizacje Dziewczyny chcąc więcej zarabiać będą się kształcić i tak cyrk będzie się krecil

#26  2017.06.20 20:46:42 ~__stara pi

Mam 35-lat pracy i wciąż się uczę,bo chcę! ale ileż można? Za friko? Jak długo mam dokładać do swej edukacji i nic z tego nie mieć? Na pewne szkolenia po prostu mnie nie stać finansowo! Wprowadzam w arkana pielęgniarstwa młode pielęgniarki,a nawet lekarzy i co mam z tego? G.no.

#27  2017.06.20 21:07:29 ~--stara pi

Nie ma co gadać i narzekać.Nic nie osiągniemy! Te pielęgniarki,co są na GÓRZE patrzą na swój interes! a nas ,szaraczki,mają gdzieś! Mimo to,wciąż nie umiemy się zjednoczyć.Nie szanujemy się.

#28  2017.06.20 21:17:49 ~--stara pi

Piszę,ale wiem,że to nic nie da.Same nic nie robimy,więc niech pacjent,lekarz,GÓRA sra nam w twarz! Pozwoliłyśmy na to! więc o.k! nie ma co narzekać.

#29  2017.09.11 03:57:27 ~#29

Do #26 To po co sie tak uczysz ? Bo " chcesz"? To czemu żale wylewasz tutaj. .uczcie sie dalej ambitne. I tak pampersy będziecie zmieniać i nikt Was nie doceni - ani lekarz ani pacjent.