Szanowna pani Krystyno Ptok! Obsługa to jest w barze mlecznym... Pielęgniarki i położne nie obsługują! Pielęgniarki i położne udzielają świadczeń zdrowotnych.

Działalność związku pip.


                 Zobacz całość tutaj...

Więcej o sprawie piszemy tutaj



9 maja 2018 roku

Koleżanki i Koledzy,

z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Międzynarodowego Dnia Położnej, proszę przyjąć wyrazy zasłużonego szacunku oraz gorące podziękowania za zaangażowanie, profesjonalizm i oddanie dla podnoszenia jakości pracy w zakresie życia i zdrowia tak dla nas ważnych pacjentów.

To  Państwa energia i poświęcenie, sprzyja wzmocnieniu wizerunku i  jakości obsługi całego społeczeństwa.

Ten dzień to hołd dla zawodu  jaki wykonujemy i jakiemu jesteśmy całkowicie oddani, często kosztem własnego czasu i zdrowia. Podkreśla również rangę i znaczenie dla systemu ochrony zdrowia, w którym stanowimy najważniejsze ogniwo.

Przed nami wiele oczekiwanych zmian. Dbamy o to, by z każdym dniem nasza praca była bardziej doceniana. Zasługujemy na godne życie i godną, bezpieczną pracę, która w procesie leczenia pacjenta jest priorytetem. Prezentujemy wiele argumentów jakie nasz wizerunek wzmacniają.

W Dniu Naszego Święta, wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym życzę zdrowia, satysfakcji z pracy zawodowej, realizacji planów, które zaczynają się od marzeń i spełnienia w życiu osobistym.

Życzę inspiracji i siły do działania, optymizmu i wiary w lepsze jutro.

Z wyrazami szacunku i uznania

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

(-) Krystyna Ptok

Zobacz także:

Wiele pielęgniarek i położnych jest zmuszonych pracować w wymiarze ponad jednego etatu a, prezes naczelnej izby pip składa życzenia: "żebyśmy umiały i miały czas zachować umiar i dystans między pracą zawodową a życiem osobistym i rodzinnym". Życzenia składa osoba z wynagrodzeniem miesięcznym około 20 tys. złotych - syty głodnego nie zrozumie!


11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.05.10 08:50:47 ~piel

Pani Krystyno! Obsługa przestrzegania praw dotyczących warunków pracy i pracy pielęgniarek nie działa,co pani na to?

#2  2018.05.10 08:54:16 ~#1

Pracy i płacy

#3  2018.05.10 10:15:01 ~piel

I dziwić się, że społeczeństwo używa formy "obsługa", skoro przedstawicielka naszego zawodu tak mówi. Smutne .

#4  2018.05.10 10:24:05 ~Nikt

Zawód pielęgniarki postrzegany jest jako posługa za którą nie ma potrzeby normalnie płacić. Tak dzieje się od dawna i nikt tak naprawdę nie jest zainteresowany aby to zmienic

#5  2018.05.10 10:51:20 ~piel piel

Padłam."najważniejsze ogniwo" he he he,no i marzyć każdy może(mój boże)

#6  2018.05.10 11:38:55 ~Majka

I tak te źyczenia są bardziej na miejscu niź te izbiańskie

#7  2018.05.10 14:16:41 ~EWA

Prawie 40 lat w zawodzie i ani satysfakcji ani godnych pieniędzy . Wszystko co dotychczas się robi a dotyczy to pielęgniarek to działania pozorne i mało znaczące.

#8  2018.05.10 15:33:40 ~Bea

Do #4 Może gdyby mój zawód faktycznie był posługą, to nie narzekałabym. "Posługi" sa wysoko wyceniane ;)

#9  2018.05.10 15:52:17 ~Piel.

A kto tą ptok wybrał i po co ? Wystarczy na nią popatrzeć - co koleżanka z klasy małas czy z innego nepotyzmu - na pewno z tego partyjnego, pisowskiego ! KOBIETO NIE MASZ PRAWA SKŁADAĆ NAM ŻYCZEŃ I POWTARZAĆ TYCH SAMYCH FRAZESÓW DEGRADUJECIE ZAWÓD I MÓWICIE O GODNOŚCI? MY CZEKAMY NA ŻYCZENIA OD: PREZYDENTA, PREMIERA, MINISTRA ZDROWIA I Z INFO W TVP PUBLICZNA JAK TO MAJĄ WYBRANE GRUPY ZAWODOWE - KTÓRE OFIARNIE PRACUJĄ NA RZECZ RATOWANIA LUDZI A MY CO ROBIMY? TYM BARDZIEJ PRZY DEFICYCIE KADROWYM ! JJAK ZWYKLE ODWALONE ŻYCZENIA W ZNAJOMYM PORTALIKU (NIE W DUŻYM I POWSZECHNYM JAK NP.WP, ONET CZY INTERIA) I CO ? I Z GŁOWY I DO KORYTA WYPASIONEGO BIEC 14 MAJA DO HITELU GROMADA W WARSZAWIE Z OKAZJI NASZEGO (NIE WASZEGO ! ) ŚWIĘTA I MLASKAĆ ZA NASZE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE ? DOŚĆ OBŁUDY !

#10  2018.05.10 15:55:55 ~do 9

Super - brawo ! 12 MAJA NASZE SPOTKANIE WARSZAWA KRAKOWSKIE PRZEDMIESCIE SKWER HOOVERA ! PRZYBYWAJCIE A REDAKCJA PORTALU W OGÓLE NIE ZAINTERESOWANA TEMATEM ? Ponadto w tym dniu w Warszawie bardzo duzy marsz wolności !

#11  2018.05.10 15:57:10 ~anna p

Przestanci nam juz skladac zyczenia.to kupa hipokryzji a obsluge to pielegniarki maja w postaci ozzpip i nrpip. bo to wy czepkowe jestescie przez nas do tego wybrane. nie nuzurpujcie sobie prawa do bycia na swieczniku ale pochylcie sie nad problemami grupy zawodowej. ! pani Ptok ja nie prosze ale za m.in. moje skladki żądam wykonywania przez pania pracy związkowej!

#12  2018.05.10 16:05:54 ~I ja

Kom.9 nic dodać i nic ująć ! Prawda znalazły się panie od życzeń - śmiechu warte - teraz kolej na szczurek - też z tej samej klasy "a" czy "b" ? A rząd dla kogo zarezerwowany ? I tak to się podnosi godność zawodową ptoku ? Nie nam - innym tak bo tylko o pewnych zawodach sie mówi z szacunkiem na szczeblu urzędów państwowych to wiadomo takie zawody cieszą sie powszechnym szacunkiem: wszelkie służby (strażacy non-stop), nauczyciele, pracownicy socjalni itd. a ostatnio morawiecki popisywał się nawet sołtysami mówiąc w lutym o święcie sołtysa kończąc życzeniami ! ZA CO NAS MACIE ! ?

#13  2018.05.10 19:45:34 ~PIEL

Taka babcia ostatnio mówiła ,że lekarze u nas bardzo dobrzy i obsługa. Obsługiwaczki czy siostry co wybieramy ? No i dziewczyny jeszcze. Bo na górze to mamy prostaczki. Ja zacznę mówić babciu, dziadku i niech się obróci. Taką zrobię szpitalowi akredytację.

#14  2018.05.10 21:50:04 ~do 13

Hahaha dobre to.

#15  2018.05.10 22:16:45 ~Piel.

Do 6 a ty co jakaś naiwna ? życzenia celowo wydumane by zamieść pod dywan a gdzie życzenia od prezydenta premiera czy ministra zdrowia jesli nasza praca wymaga poświęcenia naszego zdrowia ? Rządowi do innych służb życzenia kierują włącznie z przekazem w tvp publiczna - oczywiscie a nam tylko małas, ptok czy szczurek ale ta ostatnia nie sklada życzeń, bo w ubieglym roku nawet nie pojawila sie na uroczystosci święta pielegniarek - po prostu odcina się od środowiska a sama jest pielęgniarką !

#16  2018.05.10 22:18:34 ~do 15

Komentarz wart uwagi

#17  2018.05.10 22:29:23 ~piel.

Do 13 takie to jeszcze to nasze społeczeństwo wschodnie i zacofane myślące, że pielęgniarka to tylko plasterek przyklei i proszek poda. A to nasza wina - nie edukujemy pacjentów nt. naszej pracy, wykształcenia, dodatkowych uprawnień i kwalifikacji. Jak mam chwilę wolną to tak robię.

#18  2018.05.10 22:35:15 ~do 17

Nie rób sobie jaj

#19  2018.05.11 06:17:25 ~pieleg

Obsługa jak w Hotelu. Ręce opadają. A Naszymi narastającymi problemami nikt się nie interesuje. Chociażby ostatnie wyniki egzaminów ze specjalizacji. Pytania w kosmos, LEKARZE MIELI PROBLEMY Z ODPOWIEDZIĄ . Co przez to PANIE układające pytania chcą udowodnić zdającym koleżankom? ŻENADA.

#20  2018.05.11 12:01:03 ~Siostra z

Najpierw była służba ( zdrowia) a teraz obsługa lub posługaczka . A może szanowni ministrowie pochyłą się nad łóżkiem z pacjentem i zobaczą jak wygląda praca i płaca z drugiej strony obsługi ze służby

#21  2018.05.11 15:19:48 ~Do 18

A co to za prostak tutaj na naszym portalu ? A może troll? Chyba, że może to jakiś prymityw pielegniarski - niestety i tacy są! A kom. napisany przez nr 17 jest jak najbardziej na miejscu. Np. pacjentka myślała, że na sali operacyjnej pracują lekarze ale żeby tylko to. TVP info - zawsze wszystko robią przecież lekarze - to niestety ale nasze społeczeństwo o roli zawodowej i kompetencjach pielegniarek wie bardzo mało !

#22  2018.05.11 15:22:03 ~P21

Popieram 21 - zgadza sie

#23  2018.05.11 15:26:07 ~Piel.

Do 20 i co to takie pisanie daje? Konkrety piszcie - gdzie ci się kto pochyli nad łóżkiem ? Nie bądź naiwna - tylko walka !

#24  2018.05.11 15:30:21 ~Piel.

Do 17 bardzo dobry komentarz

#25  2018.05.11 15:32:19 ~25

Do 18 ale prymityw napisał

#26  2018.05.11 15:46:35 ~era

Do 19 myslcie jak piszecie - przecież to sprawa odgórna i polityczna m.in. polecenie szczurek : utrudnić zdającym pielęgniarkom specjalizacje bym mniej pieniedzy dostały a poza tym niedouczonymi wg nich łatwiej się rządzi - i tylko uważajcie jak wprowadzą nowe podziały na specjalizację stare do 2017 i te nowe z 2018 co lekarze mają problem z rozwiązaniem i bedzie okazja by szczurek wykazała się nowymi wskaźnikami ! A szczurek i jej pańcie jak rozwiazały test ? Tylko mi tu szczerze i bez podpowiedzi !

#27  2018.05.11 15:47:52 ~do 26

To wyjasnia wszystko !

#28  2018.05.11 17:51:26 ~do 26

Dobre, dobre !