Z okazji Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w ministerstwie zdrowia odbyła się uroczystość. Plują na NAS a oni udają że pada deszcz.... Prezes izby pip otrzymała kwiaty od ministra Szumowskiego. Czy izba pip powinna w ogóle przyjmować zaproszenie na tą uroczystość? Czy prezes powinna odbierać kwiaty...? Tak czy Nie? Zagłosuj w sondzie!

Działalność izby pip.

Zobacz także:

12 maja 2018 roku - Latający cyrk monty pythona - 12 maja - życzenia dla pielęgniarek i położnych: pani Ptok mówi o "obsłudze", pani Małas życzy "żebyśmy umiały i miały czas zachować umiar i dystans między pracą zawodową a życiem osobistym i rodzinnym", pani Szczurek-Żelazko wspomina o pielęgniarce wyniesionej w dniu 28 kwietnia na ołtarze, a minister Szumowski, życzy aby satysfakcja i "radość" rekompensowały trudy pracy!

Poniżej publikujemy pielegniarski mem nr 6 z okazji 12 maja...

Zobacz inne pielęgniarskie memy... 

Zobacz całość memu pielęgniarskiego nr 6 


Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko.....


Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

i Międzynarodowego Dnia Położnej 

Wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z przedstawicielami środowiska pielęgniarek i położnych. Okazją jest obchodzony 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

"Chciałbym,(…) żeby w Polsce za lat 10, 15 pielęgniarstwo było silne, mocne i rozwijało się w sposób ciągły, żeby ten zawód – który jest pięknym zawodem, najbliższym pacjentowi – był doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni" – mówił podczas uroczystości minister Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia złożył życzenia zgromadzonym na spotkaniu przedstawicielkom pielęgniarek i położnych.  Podziękował jednocześnie za ich trud, cierpliwość, ciężką pracę i ciągłą gotowość służby drugiemu człowiekowi. Podczas wystąpienia podkreślił, że zdrowie jest priorytetem rządu i zapewnił, że resort   pracuje nad poprawą warunków pracy i wysokości płacy pielęgniarek i położnych. Zwrócił także uwagę na pilną potrzebę kształcenia i zatrudnienia większej liczby młodych pielęgniarek i położnych.

Tekst i zdjęcia: strona internetowa ministerstwa zdrowia

Zapraszamy do głosowanie w powyższej sprawie w sondzie na facebooku

Głosuj tutaj...


Czytaj więcej artykułów z majowego wydania Gazety dla Pielęgniarek i Położnych

Zobacz poprzednie wydania Gazety dla Pielęgniarek i Położnych

 

15 maja 2018 roku:

Media: Kryzys w szpitalu Barlickiego pogłębia się. Na zwolnieniach są już nie tylko pielęgniarki anestezjologiczne ale i instrumentariuszki. Szpital zawiesił większość zabiegów operacyjnych, a dyrektor donosi do ZUS na pielęgniarki.

Komentarze użytkowników

#1  2018.05.16 19:38:37 ~Taaa

Szlachta się bawi za naszą kasę, a plebs zap.la !

#2  2018.05.16 19:39:34 ~PIEL>

"Podczas wystąpienia podkreślił, że zdrowie jest priorytetem rządu i zapewnił, że resort pracuje nad poprawą warunków pracy i wysokości płacy pielęgniarek i położnych. " GDZIE? KIEDY? JAKIE SĄ WYNIKI TEJ PRACY? ŁGARSTWO !

#3  2018.05.16 19:49:49 ~piel

Bezczelność sięgnęła zenitu!

#4  2018.05.16 19:56:19 ~a_

Pańcie niech biorą kwiatki od ministra Jakoś owszem, ale tylko w swoim imieniu. W naszym imieniu nie robią NIC, więc w naszym imieniu kwiatki i życzenia zbędne. Nawet te kurtuazyjne-obejdzie się. Nasze pańcie jak już nachlipią się kawki, pochrupią ciasteczka to niech się w końcu wezmą do roboty ;d

#5  2018.05.17 07:15:59 ~Piel.J

Do 4 a żeby to tylko kwiatki i chrupanie ciasteczek a ile pod stołem wzięły? Jak zwykle ta sama szopka w tym roku z panią odwaloną na niebiesko - proszę DO CZEGO DOSZŁO Z 12 MAJA ZROBILI ŚWIETO PAŃĆ IZBIANEK I INNEJ MAŚCI! A DLACZEGO NIE BYŁO WYSTĄPIENIA SZCZUREK DO PIELĘGNIAREK? ALE NAGRODA JEJ SIĘ NALEŻY! DAJCIE SPOKÓJ Z TĄ SONDĄ KWIATOWĄ TERAZ BO TO OBCIACH JAK Z TYMI CZEKOLADKAMI ! PORUSZAJCIE MERITUM I DZIALAJCIE BO TYLKO CALY CZAS PISANIE I STOUMY W MIEJSCU ! DOŚĆ HIPOKRYZJI !

#6  2018.05.17 07:32:28 ~JA

Popieram 5 - brawo i ten wredny ibisz co się podśmiewa z pielęgniarek, że pielęgniarce wystarczy tylko 25-30lat pracy, żeby dostała odznaczenie- że nic nie musi innego zrobić - oj ibisz dorobileś się już na tych naszych galach pielęgniarskich przez tyle lat ! Non - stop ibisz - bo gdzie indziej go widać nie chcą. Tak jak i tą całą postarzałą gwiazdkĘ kozidrak - co wtła na ostatniej gali w dn. 14 za nasze składki ! Jak zwykle bez kamer TVP w zaciszu - żeby przypadkiem społeczeństwo nie dowiedziało się jak bardzo brakuje pielegniarek a w zastępstwie już kształcą Ukrainki bo polskich pielegniarkom nie chcą dbać nawet 3,000 brutto tylko pensje minimum jak salowej pLuis dodatek od PO, który już jest coraz mniejszy ! SKANDAL ! TYM BARDZIEJ GDY NAS JUŻ BARDZO BRAKUJE - ALE ZAMIATAJA - ZA NASZYM PRZYZWOLENIEM !

#7  2018.05.17 07:36:05 ~Piel.

Do 5,6 - super ! A czy małas powiedziała w dn.14 maja na tej gali o chorych pielęgniarkach z Łodzi ?

#8  2018.05.17 08:34:04 ~P-ARZ

Prawda obłuda okropna inne święta w innych zawodach obchodzone w obecności kamer ( budowanie prestiżu zawodowego) z udziałem najwyższych władz państwowych ! Hipokryzja z najwyższej półki! To i tak, że SZUMOWSKI przybyl - w ubiegłym roku nikogo nie było z ministerstwa co zostało dosadnie skomentowane przez władze warszawskiego uniwersytetu medycznego ! A SZCZUREK jak się ukryła - co zostala ministrą ukraińskich pielegniarek ? Wczoraj sluch.audycji w TVP POLSAT (która ostatnio zmienila kierunek na prawo czyli na Prawo i Sprawiedliwość - info dla tych którzy mówią, że nie lubią polityki a polityka to my ! ) której gościem był DUDA obecny prorządowy przywódca SOLIDARNOŚCI - mówił długo o tym co zrobił ostatnio dla pracowników i wymieniał same sukcesy i pow. że została mu tylko budżetówka ( nie służba zdrowia już dawno nie dla tych co nie wiedzą! ) a miał na myśli głównie urzędników, że są tacy biedni ! MY PIELEGNIARKI TERAZ NIE MAMY NIKOGO ANI RZĄDU ANI ZWIĄZKÓW ANI IZB (PO CO NAM TAKIE IZBY ? ) MOŻEMY LICZYĆ TYLKO NA SIEBIE - ZACZNIJMY DZIAŁAĆ !

#9  2018.05.17 08:40:39 ~Piel.

Do 8 bardzo mądry i na czasie komentarz - na co my czekamy ? Na jeszcze większą deprecjację i degradacje zawodowową ?

#10  2018.05.17 08:46:45 ~,,,,,,

Art.onet.cyt."Trzykrotne wzrosła liczba pacjentów zakażonych Klebsiellą Pneumoniae – lekoodporną superbakterią odporną na wszystkie antybiotyki w polskich szpitalach. Winne są brudne ręce personelu medycznego, skażone otoczenie pacjentów, zatrudnianie osób nieprzygotowanych do pracy w szpitalach." To powinno dawać do myślenia,a przyczynę widać jak na dłoni.Między innymi mała ilość pielęgniarek,niedbała praca,spowodowana nadmierną ilością obowiązków,zmęczenie,wieloetatowośc,własne choroby.Cała opieka wymaga rewolucji.A szefowe,co na to ? Nic,kwiaty,uśmiechy,zabawa.Wszystkie powinny polecieć ze stołków.

#11  2018.05.17 08:56:53 ~kama

Ja z innej beczki przeprowadzam się do Poznania mam 24 lata stażu na jakie wynagrodzenie mogę liczyć ? jakie warunki pracy? koleżanki z Poznania proszę o pomoc:)czy lepiej w szpitalu klinicznym czy w innym?

#12  2018.05.17 09:55:15 ~do11#

Z ogłoszeń o prace :sprzątaczka w prywatne firmie 2500 brutto, pielęgniarka w szpitalu miejskim 2550 brutto, są szpitale które płaca więcej z tym stażem od 2650 do 2800:)

#13  2018.05.17 10:08:40 ~#12

Kiedyś do wykonywania zawodu pielegniarki wystarczyło być zakonnica i mieć powołanie,poczucie misji i służby ,obiecana pensja to zycie wieczne u boku Pana,wiedzę praktyczną i teoretyczną do wykonywania zawodu pielegniarki czerpały z Pisma Świętego,pieniędzy nie wypadało żądać,bo było to nie godne i nie święte.Dzisiejsze pielegniarstwo to nie zakon,to potężna wiedza z zakresu medycyny,psychologii,socjologii,ekonomii itp,to doswiadczenie zawodowe budowane przez lata ciężkiej pracy,zyjemyw 21 wieku,a nie w 18,niech zaczną nam wreszcie płacić jak profesjonalistom,czas skończyć z tą zakonna tradycją.Gdyby lekarzom ich zwiazki zawodowe i ministerstwo wmawiali,ze pieniądze za ich wiedzę i ciężką pracę leżą dla nich w Piśmie Świętym,to wyobrazacie sobie co by się stało.

#14  2018.05.17 10:15:22 ~do 9

Prawda - ale proszę jakie tu niewiekie zainteresowanie - nie bójcie się i piszcie, interweniujcie do mediów ogólnopolskich i opowiadajcie jakie są warunki pracy i płacy polskich pielegniarek o zaharowanych pielegniarkach i ich zasłabnięciach (tylko lekarskie ujrzą światło dzienne! ) to też jest bardzo ważne - jak wygladaja obchody naszego święta na poziomie izbowo-związkowym ew. torcikowo-czekoladowym ! A CZY MY NIE PRACUJEMY OFIARNIE CAŁODOBOWO BIORĄC UDZIAŁ M.IN. W RATOWANIU ZYCIA - A O OFIARNOŚCI INNYCH SŁUŻB PRZEZ GŁÓWNE MEDIA TELEWIZYJNE JEST NADAWANE PRZY OKAZJI ICH ŚWIĄT ROKROCZNIE !

#15  2018.05.17 10:21:35 ~nurse

A my tu tylko piszemy,piszemy,piszemy i nic z tego nie wynika a pensja prawie jak sprzątaczka a zacofane "siostry" z pól i łąk siedzą cicho jak ciągle maja dokładane obowiązków i robią wszystko za wszystkich ,siedzą cicho żeby nie narazić się pani oddziałowej bo to ona ma władzę i pisze grafik

#16  2018.05.17 10:29:57 ~głos

Głosowanie o kwiaty - no nie mogę - no ostatecznie niech będzie i niech małasowa i spółka coś zrozumie z tego - może? a może by tak głosowanie na temat dodatków zembalowych czy włączone mają być do pensji ! Wyniki sondy o kwiatach posłużą do ?

#17  2018.05.17 10:40:11 ~piel. dypl

Czy to nie dziwaczne zachowanie w rocznicę śmierci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, za którego życia i innych budowniczych Niepodległej, uchwalona jest Ustawa o pielęgniarstwie 1935 r. , w której brak jest słowna Nightingale ?

#18  2018.05.17 10:40:12 ~piel. dypl

Czy to nie dziwaczne zachowanie w rocznicę śmierci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, za którego życia i innych budowniczych Niepodległej, uchwalona jest Ustawa o pielęgniarstwie 1935 r. , w której brak jest słowna Nightingale ?

#19  2018.05.17 10:43:17 ~obs.

Dbanie o własne zdrowie i obalenie samorządu. Od tego należy zacząć rewolucję.

#20  2018.05.17 10:46:38 ~Obserwator

Ministrze drogi jakież to jest gołosłowie ! Jakie to jest adekwatne docenienie roli zawodowej pielęgniarki ? Uroczystość Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki za zamkniętymi drzwiami bez udziału kamer telewizyjnych - żeby społeczeństwo nie dowiedziało się przypadkiem jak bardzo brakuje pielegniarek w Polsce? A ponadto taką formą obchodów izbowo-związkowa czy czekoladową na oddziałach szpitalnych nie buduje się w ten sposób prestiżu czy szacunku zawodowego i nie zachęca się w taki sposób młodych do podjęciu decyzji o studiowaniu pielęgniarstwa ! O zawodzie lekarza też min. mówi, że jest piękny? Ale trzeba dodać, że i bogaty w przeciwieństwie do zawodu pielęgniarki.Ten lep dziś się już nie sprawdza - po co ta hipokryzja ? Jestem z innej branży i jak powiem młodym o wyborze pielęgniarstwa to tylko szyderczo się uśmiechają - mówiąc zdecydowane : NIE !

#21  2018.05.17 11:06:23 ~do 20

Zgadzam się w pełni. Jak szumowski może mówić o tak odległej perspektywie 10-15 lat ? A gdzie te polskie pielęgniarki będą? W grobach na pewno lub za granicą a w kraju jak na lekarstwo - inne nacje już sprowadzane są teraz - póki co ukrainki ale i innych tanich niewolników do pielęgniarstwa będą ściągać a do nas gadka-szmatka, że pochylają się nad polskimi pielegniarkami ? Co za hipokryci ! Wg szumowskiego piękny zawód - to gdzie są siostry zakonne - w szpitalu ich nie uświadczysz - stworzone do wyższych celów - nauczenia religii i służba księżom - obłuda do kwadratu !

#22  2018.05.17 11:35:10 ~P-ki

Do 19 zgadzam się w pełni. Mentalność niektórych koleżanek i kolegów też wymaga zmiany - pomóżmy im w tym - delikatna materia ale cierpliwie małymi kroczkami dokonujemy zmian. Tak naprawdę mamy tylko P.Mielcarka i to Jemu i Redakcji Portalu należy ofiarować piękne kwiaty i życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarstwa. Dziękujemy za życzenia dla nas od P.Mariusza I jego Redakcji :))) Życzymy zdrówka, satysfakcji, adekwatnych pieniędzy idąc za słowami min.szumowskiego ;) wytrwałości i cierpliwości - tu z nami :) Przepraszamy za "jątrzenie Mielcarka" ;))) w imieniu wszystkich pielęgniarek i życzymy jeszcze większej kreatywności w kontaktach z głównymi mediami. Szanowna Redakcjo dużo im mamy do powiedzenia - nieprawdaż ? :) Będziemy mocno wspierać -100 lat ! ;)))

#23  2018.05.17 11:35:30 ~P-ki

Do 19 zgadzam się w pełni. Mentalność niektórych koleżanek i kolegów też wymaga zmiany - pomóżmy im w tym - delikatna materia ale cierpliwie małymi kroczkami dokonujemy zmian. Tak naprawdę mamy tylko P.Mielcarka i to Jemu i Redakcji Portalu należy ofiarować piękne kwiaty i życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarstwa. Dziękujemy za życzenia dla nas od P.Mariusza I jego Redakcji :))) Życzymy zdrówka, satysfakcji, adekwatnych pieniędzy idąc za słowami min.szumowskiego ;) wytrwałości i cierpliwości - tu z nami :) Przepraszamy za "jątrzenie Mielcarka" ;))) w imieniu wszystkich pielęgniarek i życzymy jeszcze większej kreatywności w kontaktach z głównymi mediami. Szanowna Redakcjo dużo im mamy do powiedzenia - nieprawdaż ? :) Będziemy mocno wspierać -100 lat ! ;)))

#24  2018.05.17 11:38:57 ~21-23

Poszlo za dużo tych samych komentarzy ale to dobrze - większa szansa na spełnienie życzeń :)

#25  2018.05.17 11:40:08 ~do19

Racja! Popieram

#26  2018.05.17 13:25:38 ~Piel

Podziękował tym piz.m za ich trud i ciężką pracę! A kiedy te zakonserwowane matrony ostatni raz były przy łóżku chorego co? Kiedy ruszyły te tłuste dupska ze swoich stołków i zawalczyły o nas? Popieram autora komentarza 19. Rewolucję trzeba zacząć od dbania o własne zdrowie i unicestwienia tego nowotworu, jakim jest samorząd piel i poł. Dodałabym jeszcze bojkot i walkę z pazernymi idiotkami i dupowłazami w naszych szeregach, które dadzą się pociąć za każdy dyżur, czym robią nam krecią robotę. Ostatnio od jednej takiej "mądrej inaczej" zleceniówki usłyszałyśmy, że jesteśmy leniwe i delikatne, bo bierzemy zwolnienie z byle katarku i idziemy na opiekę na dziecko z powodu byle kaszelku u dziecka. I to mówi kobieta, która praktycznie nie wychodzi ze szpitala, a dzieci wychowuje przez telefon. G.wno jej do tego, z jakiego powodu korzystamy z L4. Damy samozwańczej "byle pani doktor" popalić, oj damy! Takich idiotek jest wiele na każdym oddziale. Może czas umilić im pracę i równiutko zajechać?

#27  2018.05.17 13:44:09 ~do 26

Bardzo lubię takie komentarze tak samo z pazernymi idiotkami postępujemy - już dawno tu pisałam że trzeba zacząć od pazernych harówek które nawet dzieci przez telefon nie wychowują początek patologii - gdzie kara na nich ? synuś lub córcia to zrobią w odpowiednim czasie a i chętnie mężuś który pod nieobecność pazernej żony obskakuje kochankę!

#28  2018.05.17 13:53:18 ~Ina

Powyższe komentarze w samo sedno!

#29  2018.05.17 15:00:34 ~piel. dypl

Jeżeli prawdziwe jest zdanie "Chciałbym,(…) żeby w Polsce za lat 10, 15 pielęgniarstwo było silne, mocne i rozwijało się w sposób ciągły, żeby ten zawód – który jest pięknym zawodem, najbliższym pacjentowi – był doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni", to dlaczego obchodzi dzień pielęgniarki (12V), a nie Dzień Pielęgniarstwa (21 luty) ?

#30  2018.05.17 16:15:55 ~nurse

Dostała zaproszenie poszła ale - nie powinna przyjmować kwiatów tylko stanowczo wyrazić sprzeciw przeciwko polityce rządu wobec pielęgniarek.

#31  2018.05.17 21:15:42 ~#

Źle sie dzieje w pielegniarstwie bo w większości pielegniarki są głupie. I dotyczy to pielęgniarek wszystkich szczebli,stanowisk, tytułów czy funkcji. "Siostra", to sposób myślenia. Takich sióstr Florencji pełno jest nie tylko w szpitalach ale taż na uniwersytetach ,ministerstwach, samorządach ,zwiazkach zawodowych itd. nie wspominając o ławach poselskich bo tam jak wiemy nie trzeba mieć nawet mózgu - wystarczy pokazać cycki.

#32  2018.05.18 10:36:52 ~a_

Oj # 31 po bandzie:d oj po bandzie:d Prawda jest taka, że tak właśnie społeczeństwo nas widzi i takie ma oczekiwania Uśmiechnięte, ocierające pot z czoła pacjentowi i czytające im w myślach. Seriale paramedyczne robią resztę! ;d Kiedyś pacjent mi powiedział dosłownie, że pielęgniarki i lekarze w serialach są mili.

Dodaj komentarz