Z okazji Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w ministerstwie zdrowia odbyła się uroczystość. Plują na NAS a oni udają że pada deszcz.... Prezes izby pip otrzymała kwiaty od ministra Szumowskiego. Czy izba pip powinna w ogóle przyjmować zaproszenie na tą uroczystość? Czy prezes powinna odbierać kwiaty...? Tak czy Nie? Zagłosuj w sondzie!

Działalność izby pip.

 

Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

i Międzynarodowego Dnia Położnej 

Wczoraj minister zdrowia Łukasz Szumowski spotkał się z przedstawicielami środowiska pielęgniarek i położnych. Okazją jest obchodzony 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

"Chciałbym,(…) żeby w Polsce za lat 10, 15 pielęgniarstwo było silne, mocne i rozwijało się w sposób ciągły, żeby ten zawód – który jest pięknym zawodem, najbliższym pacjentowi – był doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni" – mówił podczas uroczystości minister Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia złożył życzenia zgromadzonym na spotkaniu przedstawicielkom pielęgniarek i położnych.  Podziękował jednocześnie za ich trud, cierpliwość, ciężką pracę i ciągłą gotowość służby drugiemu człowiekowi. Podczas wystąpienia podkreślił, że zdrowie jest priorytetem rządu i zapewnił, że resort   pracuje nad poprawą warunków pracy i wysokości płacy pielęgniarek i położnych. Zwrócił także uwagę na pilną potrzebę kształcenia i zatrudnienia większej liczby młodych pielęgniarek i położnych.

Tekst i zdjęcia: strona internetowa ministerstwa zdrowia

Zapraszamy do głosowanie w powyższej sprawie w sondzie na facebooku

Głosuj tutaj...