Wrześniowe (2018) wydanie miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielegniarki.info.pl


Wrześniowe (2018) wydanie miesięcznika branżowego

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

      

      

      

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2018.10.11 08:24:42 ~Pielegniar

Dwie pieczenie przy jednym ogniu Dokladnie tak jest w moim szpitalu W lipcu byla podwyzszka Dostalysmy 500zl To znaczy zabrano z zembalowego I wlaczono do podstawy Rok wczesniej 100zl Tak wiec 600zl zembalowego przelozono z jednej kieszeni do drugiej Podczas gdy inne grupy zawodowe dosstaly podwyzszke Od wrzesnia nie bylo juz 1100zl Tylko 500zl I sprawa zalatwiona Czy to jest wg prawa?

#2  2018.11.02 14:00:02 ~Pielęgniar

Ktoś łamie ustawę, nie wiemy tylko kto. Już wypłacono nam październikową pensję, a podwyżek gwarantowanych ustawą z sierpnia nikt na oczy nie widział. Tworzy to wrogą atmosferę między pracodawcami , a pracownikami. Pracodawcy twierdzą, że żadne 1600 zł brutto nie wpłynęło na podwyżki ani we wrześniu, ani w październiku na pielęgniarki praktyki uwzględnione do podwyżek po raz pierwszy przez ministra, a Naczelna Izba PIP podała, że od 01.09 każdy pracodawca zgonie z umową ministra ,prezesa NFZ, i związkami zawodowymi PIP otrzyma 1600zł podwyżki dla pielęgniarek praktyki, szczepiących i innych . Zapisano to również w ustawie Kto łamie prawo? , kto łamie ustawę, kto zabrał nasze pieniądze. Czy mamy odwołać się do Trybunału , czy oskarżymy prezesa , czy ministra . Czekamy na wyrównanie od września!

#3  2018.11.06 23:09:33 ~Położna

Generalnie to zrobiono nas w konia - jak zwykle. Miała być czwarta transza policzalnej podwyżki od ministra Zembali no i na mocy porozumienia nie dostaliśmy. Owszem weszło 1100 do podstawy - a co z resztą czyli 500 ? Że niby w pochodnych się zawrze? A jakim cudem ? A co gdy na zwolnienie z powodu choroby się pójdzie i nie będzie nocnych dyżurów oraz sobotnich, niedzielnych czy świątecznych ? To gdzie te pochodne mają się wtedy zawrzeć ? Otóż nigdzie się nie zawrą. Po prostu nam ich nie wypłacą! A koleżanki na tzw "ósemkach"? W jakich częściach ich pensji te pochodne się ulokują ? Tylko mi nie mówcie o jakiejś premii , której nie ma lub marnej tzw wysłudze. Wyjdzie na to że od teraz będziemy zarabiać coraz mniej a nie więcej. Rząd przesunął kasę w sposób niekorzystny i udaje że nam zrobił dobrze -prawie jakby sam dał nam podwyżkę. Społeczeństwo łyknęło , że pielęgniarki ciągle podwyżki dostają-przedtem 1600 a teraz kolejne 1100 i patrzy na nas z jadem. A prawda zgoła inna. Dramat.

#4  2018.11.13 15:19:25 ~Pielęg. A

Do nr 2 również nie otrzymałam od września żadnej podwyżki . Fundusz obiecał dać pracodawcom dla nas a pracodawca mi odpowiada że nic z Funduszu nie dostał i komu wierzyć.Jedni na drugich zwalają winę a my dalej g.o mamy ,banda złodziei i kłamców,najwyższy czas aby izby te w Warszawie się zainteresowały sprawą naszych podwyżek . Piele. praktyki.

#5  2019.01.03 15:43:49 ~Iwona C

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o uzupełnienie poniższej ankiety. Ankieta jest anonimowa i całkowicie dobrowolna. Zostanie ona użyta do celów naukowych. https://docs.google.com/forms/d/1n27OAjhodZ9-GeVOjPRAiRgIRPDOYmHghFX45Q4lhsI/viewform? edit_requested=true

Dodaj komentarz