Pielęgniarek komentarze o 1100 zł na portalu i w mediach społecznościowych.

Porozumienie pań w czepkach z ministrem 2018


Pielęgniarek komentarze o 1100 zł

na portalu i w mediach społecznościowych 

 • Pieniądze za wrzesień z NFZ oczywiście nie wpłynęły. Faktury wystawia się po zakończeniu miesiąca. Fundusz ma 14 dni na zapłacenie. Z uwagi na układ w kalendarzu w tym miesiącu nawet przy wystawieniu faktury 1 października Fundusz przeleje pieniądze na konto 12 października.
 • A dziś się dowiedziałam że jeszcze nie wyliczone pieniądze i aneksów nie ma bo nie wpłynęły pieniądze z funduszu. .To jak to w końcu jest?
 • Mój szpital i inny w którym znam pielęgniarki wymyślił taki oto majstersztyk, że aneksy umów z podwyżką stawki o 1100 zł są czasowe do sierpnia 2019, ponieważ dalej nie wie Pan dyrektor czy otrzyma środki na wypłatę podwyżek. Mamy ogromne poczucie "stabilności" wynagrodzenia o czym tak szumnie mówiły związki zawodowe i NIPiP.
 • Jestem na urlopie macierzyńskim i powiedziano mi, że nie muszę przyjeżdżać podpisywać aneksu dotyczącego podwyżki bo za urlop macierzyński płaci ZUS, podwyżkę dostanę po powrocie do pracy.
 • Od maja jestem na zwolnieniu ciążowym.Do września miałam wypłacany dodatek zembalowy.Od października dowiedziałam się, że dodatek już mi nie przysługuje bo zostanie włączony do pensji zasadniczej+ aneks do umowy jest już przygotowany. Z tego co wiem ze związków zawodowych ministerstwo przekazuje środki na jedną pielęgniarkę na pokrycie podwyżki dokładnie o 2200zl- gdzie są te pieniądze, skoro pielęgniarkom na zwolnieniach ciażowych nie przysługuje ten dodatek? Idzie na pokrycie bieżących wydatków szpitala?
 • Obecnie przebywam na zwolnieniu ciążowym.Co z tego,że właczą mi 1100 zł do podstawy skoro zabrali dodatek zembalowy i podwyżkę odczuje dopiero po powrocie do pracy bo mi się nie należy będąc na L4. Na tą chwilę jestem stratna 1200 zł brutto,brutto
 • Jestem na zwolnieniu chorobowym z powodu ciąży od 2 miesięcy. 1100 zł do podstawy dostałam bo właśnie podpisałam nową umowę ( akurat mi się skończyła) już z wyższym wynagrodzeniem. I co z tego ? Te pieniądze są tylko na papierku bo w praktyce płaci mi ZUS który wypłaca mi średnią z ostatnich 12 miesięcy. Do tej średniej nie liczy się wcześniej wypłacany mi dodatek zembalowy. W efekcie wróciłam do wypłaty z przed 4 lat! Nie dostaję ani zambalowego bo już nie istnieje a wynagrodzenia wyższego też nie mam. Byłam u pracodawcy, w ZUSie i Izbach Pielęgniarskich, wszyscy rozkładają ręce. Usłyszałam " no ma Pani pecha". Czy na prawdę nie istnieje żaden sposób żeby nam pomóc?
 • Czy jest jakaś opinia Ministerstwa bądź ZZPiP w sprawie zabrania dodatku zembalowego i włączenia go do podstawy w przypadku kobiet przebywających na zwolnieniach ciażowych i urlopach macierzyńskich? Osobybywające na w/w zwolnieniach są stratne.
 • koleżanka dzwoniła do Ministerstwa tam pani powiedziała, że się nic nam nie należy, a wczesniejsze zembalowe dostawalysmy bezprawnie.
 • Czyli wszędzie tak samo , przebywam na urlopie macierzyńskim, usłyszałam dziś w kadrach że dodatek zabrany, ciekawi mnie to co z pulą tych pieniędzy skoro zakład pracy wykazuje mnie jako zatrudnionego pracownika. Zatem środki pewnie są przekazywane.
 • Pracodawcy próbują nam wmówić że pieniędze, które szpital dostaje za pielęgniarki na zwolnieniach/urlopach macierzyńskich są przekazywane dla pielęgniarek zatrudnionych na zastępstwo.Za mnie nikt nie został zatrudniony.Pytanie-gdzie są te pieniądze?
 • Jestem na zwolnieniu ciążowy i zabrano mi dodatek :/ To jakaś kpina skoro zasiłek ciążowy wynosi 100% a średnia liczona jest z ostatnich 12 mówiący pracy! Więc nagle tak ooo mogą wsiąść 1000 zł!
 • Ja jestem na zwolnieniu ciążowym i również przeraził mnie pasek z dzisiejszej wypłaty. Jak to jest że ma być średnia z ostatnich miesięcy a nagle przychodzi tak pomniejszona wypłata. Ktoś orientowal się jak to wygląda prawnie? Mogą tak robi?
 • U nas w kadrach Panie powiedziały najpierw mi jak zadzwoniłam że się nam należy podwyżka. Za 3h zadzwoniłam i powiedziała, że się "konsultowala" i jednak się nam nic nie należy! Zaprasza do kadr żeby podpisać podwyżkę która i tak dostanę dopiero po powrocie do pracy! Bez wyrównania. Co za absurd. Ehh. 80% wypłaty bez zembalowego to jakaś tragedia. 
 • U mnie to samo wczorajszy wplyw wyplaty to sama podstawa powiedziałabym nawet ze nie jest to ta sama srednia co w zeszlym miesiacu nie rozumiem dlaczego. Moj pracodawca zobowiazal sie do wyplacania dodatków nawet jesli przebywa sie na zwolnieniu od dodatkow byly przeciez odprowadzane pochodne ZUS wywalczone przez Zwiqzek Zawodowy wiec powinno to byc liczone do średniej z ostatnich 12stu miesiecy. Walczmy tak nie moze być że zostaniemy bez środków! I to w tak ważnym okresie życia jak ciąża i pojawienie sie dziecka.

Zachowano oryginalną pisownię

​Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 3 października 2018 roku

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Janusz Cieszyński:
(...)
Szczególnie ważne w tym kontekście jest to porozumienie, które 9 lipca pan minister Szumowski zawarł z przedstawicielami związku zawodowego pielęgniarek i położnych oraz Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych. Doprowadziło ono do uporządkowania systemu wynagradzania pań pielęgniarek i pań położnych. Jeśli chodzi o te tymczasowe, wprowadzane w przedwyborczym chaosie rozwiązania, które prowadziły do tego, że 4 razy 400 równa się mniej niż 1000, mniej niż 1000 na koncie, to się zmienia.

Nowa regulacja, oczekiwana przez środowisko, doprowadzi do tego, że skończą się te sytuacje, że Narodowy Fundusz Zdrowia przekazuje środki, które ostatecznie nie trafiają do pielęgniarek. Porozumienie przewiduje konkretne rozdysponowanie środków z NFZ-u poprzez wskazanie kwoty, o którą wzrosną wynagrodzenia podstawowe. Od 1 września tego roku to jest…
(...)
Tak jak już mówiłem, od 1 września tego roku to będzie 1100 zł podwyżki do wynagrodzenia podstawowego. Od 1 lipca przyszłego roku to będzie 1200 zł. Żadna pielęgniarka ani położna w Polsce już nie będzie musiała się zastanawiać, ile to naprawdę jest 4 razy 400 według państwa matematyki.

Natomiast wsparcie pielęgniarstwa to nie tylko zapewnienie stabilnych wynagrodzeń, ale także systemowe rozwiązania, które doprowadzą do tego, że zostanie zapełniona ta luka pokoleniowa, która w tym systemie jest i która powstała nie kiedy indziej, jak właśnie w trakcie państwa rządów. W ramach strategii dla pielęgniarstwa przygotowujemy konkretne rozwiązania, żeby tę lukę zapełnić. Inwestujemy w kształcenie.
W ramach programu POWER w tym roku przekazano 90 mln zł – także na uczelnie w województwie podkarpackim – na kształcenie pielęgniarek, na stypendia i na staże absolwenckie, w ramach których pielęgniarki, które wchodzą do zawodu, otrzymują dodatek do wynagrodzenia.

Wybrał: Mariusz Mielcarek

źródło: stenogram posiedzenia


Pielęgniarka: "To już jest przegięcie pały...".

Czyli kilka słów o 1100 zł do wynagrodzenia zasadniczego...

Liczne zgłoszenia do redakcji pielegniarki.info.pl dotyczą sprawy 1100 złotych do wynagrodzenia zasadniczego, w kontekście postępowania pracodawców wobec pielęgniarek przebywających na zwolnieniach lekarskich z powodu ciąży lub urlopach macierzyńskich. 

Część pracodawców odmawia włączenia 1100 złotych do wynagrodzenia zasadniczego. Często argumentacja za takim stanowiskiem pracodawcy sprowadza się do stwierdzenia: "konsultowaliśmy to, i dlatego się nie należy"! 

Mamy także sygnały od części pielęgniarek, że w powyższej sytuacji mają właczone 1100 zł do podstawy wynagrodzenia zasadniczego(?!)

Wobec powyższego prosimy o podzielenie się swoimi doświadczeniami w przedmiotowej sprawie przez pielęgniarki, które doświadczyły powyżej opisanej, oczywistej niesprawiedliwości. 

Prosimy o zamieszczanie komentarzy pod artykułem oraz przesyłanie na adres mailowy [email protected] ewentualnej dokumentacji w zakresie korespondencji z pracodawcą w omawianej kwestii oraz pisemnych stanowisk np. pracodawców, związków lub izby pielęgniarek w odniesieniu do konkretnych sytuacji. 

Część tej dokumentacji za zagodą ich właścicieli opublikujemy na portalu.  

Oczywiście dane osobowe (pielęgniarek i pracodawców) pozostaną do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl 

Mariusz Mielcarek 


Pielęgniarz jedynką na Pomorzu! Na liście PiS.

Jest na zdjęciu z porozumienia 1100 zł. 

Każdy może startować z jakiej listy chce. Jednak wiceprezes Naczelnej izby pip jest osobą publiczną. Brał udział w negocjacjach z rządem w sprawach dotyczących pielęgniarek i położnych. Ich pokłosiem jest porozumienie w sprawie 1100 zł do podstawy. Porozumienie, które spotkało się z totalną krytyką naszego środowiska zawodowego. Teraz ta osoba, swoim postępowaniem, firmuje władzę, która przyczynia się do totalnej deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej. 

Mariusz Mielcarek 

Zobacz konferencję prasową kandydata

Zobacz jak kandydata przedstawia na konferencji prasowej posłanka Jolanta Szczypińska 


List otwarty pielęgniarek ze Związku Zawodowego

Pielęgniarek i Położnych w Kluczborku

Działając w imieniu OZZPiP, zwracamy się z prośbą o pomoc i interwencję w sprawie szpitala w Kluczborku - Powiatowe Centrum Zdrowia S.A.

Sytuacja jest tragiczna: puste konto, zadłużenie na około 2 miliony, niezapłacone rachunki i kontrakty przy jednoczesnym podnoszeniu pensji wybranym lekarzom i kontraktowcom, np. firmie przewozowej pacjentów.

Niewyrobione kontrakty z NFZ w poradniach i co niektórych oddziałach, np. oddziale dziecięcym. Płacimy karę za zamknięcie oddziału wewnętrznego, pisma przedsądowe podwykonawców, którym nie płaci się za projekty marszałkowskie, sprawa sądowa z lekarzem ginekologiem zwolnionym z pracy.

Polityka kadrowa Zarządu jest fatalna - w ciągu 5 lat odeszło od nas około 40 pielęgniarek i położnych. Natomiast za tego Zarządu działającego od lipca 2018 roku już 4. Nie ma żadnych podań o pracę, gdyż za 2 tysiące zł nikt nie chce pracować (w Oleśnie najmniejsza pensja zasadnicza to około 2.5 tys. zł, a w Opolu ponad 3 tys. zł).

Jeżeli chodzi o normy zatrudnienia, które maja wejść w życie od stycznia 2019 r., to nasza spółka nie spełnia ich w żadnym oddziale, np. na internie przy obecnym stanie łóżkowym powinno pracować 21 pielęgniarek, a jest obecnie zatrudnionych 7.

Taka fatalna sytuacja jest na wszystkich oddziałach oraz w ZOL-u w Wołczynie, gdzie trzeba było zmniejszyć ilość przyjmowanych pacjentów.

Gdyby nie to, że od 2 lat personel pracuje w nadgodzinach, posiłkując się personelem pracującym w innych placówkach, a u nas zatrudnionym na umowę zlecenie, to połowę oddziałów już dzisiaj trzeba by zamknąć.

Z końcem roku odchodzi na emeryturę Naczelna Pielęgniarka, zastępstwa nie ma. Zarząd odwołany w czerwcu 2018 r. nadal pobiera pensję bez świadczenia pracy, jednocześnie usiłuje się nam zabrać należną nam podwyżkę (1100 zł z tytułu porozumienie zawartego z Ministrem Zdrowia). Rada Nadzorcza nie reaguje na nasze monity, gdyż ma w tym swój prywatny interes (członkowie rodzin Rady Nadzorczej pracują w naszym szpitalu).

Czytaj dalej tutaj...

Źródło: oraz więcej informacji w sprawie 


WYNAGRODZENIE PIELĘGNIARKI A WYNAGRODZENIE SEKRETARKI 

Posiedzenie plenarne senatu w dniu 26 września 2018 roku: 

Senator Jerzy Czerwiński:

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Pani Minister!

Chciałbym jeszcze dopytać, co to jest ta działalność podstawowa i inne te działalności. Kiedy sekretarka działa w ramach działalności podstawowej, a kiedy ta sama sekretarka być może działa nie w ramach działalności podstawowej? Czy to jest jasno określone?

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko:

Oczywiście. Tak jak już odpowiedziałam przy poprzednim pytaniu, katalog zawodów zawartych w rozporządzeniu ministra zdrowia w 2011 r. wymienia te zawody enumeratywnie. Sekretarka zatrudniona w działalności podstawowej to jest sekretarka, która pracuje w poradni, w przychodni, na oddziale, która bierze udział przy czynnościach administracyjnych związanych z udzielaniem świadczeń. Ale sekretarką działalności podstawowej nie będzie sekretarka, która pracuje w gabinecie dyrektora.

źródło: stenogram posiedzenia

Więcej informacji w temacie wnosi wypowiedź pani Józefy Szczurek-Żelazko w sejmie oraz publikacja nowej siatki płac...

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 13 września 2018 roku. Poniżej fragment dyskusji w sprawie wynagrodzeń pielęgniarek, w kontekście podziału pielęgniarek na nowe grupy...

Poseł Alicja Chybicka:

Wątpliwości jednak budzi wysokość tego najniższego finansowania. My cierpimy w tej chwili w ochronie zdrowia na dramatyczny brak pracowników, zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek, również umieszczonych w tym punkcie innych pracowników, w tym sekretarek medycznych. W zapisie tej ustawy, jeżeli chodzi o wysokość, od której będzie naliczana w podwyższonej już wysokości do 58% podstawa, wychodzi jednak suma tak niska, że obawiam się, że żadna sekretarka medyczna nie zechce się za takie pieniądze zatrudnić.

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko:

Pozwolę sobie odnieść się do konkretnych pytań. Pani prof. Chybicka wskazywała na niskie wynagrodzenia sekretarek medycznych zatrudnionych w ochronie zdrowia. Tak, rzeczywiście. Przez wiele lat doprowadzono do tego, że najsłabsi pracownicy zarabiali najsłabiej. Na nich się oszczędzało: zwalniano sekretarki medyczne, zwalniano pielęgniarki, salowe, bo oszczędzano na pracownikach ochrony zdrowia.

Ta ustawa gwarantuje minimalne wynagrodzenie.

Wskazuje, że nie będzie można oszczędzać na najsłabszych. I chcę państwu zagwarantować, że sekretarka medyczna, która ma średnie wykształcenie medyczne, w wyniku tej regulacji w roku 2021 będzie miała zasadnicze wynagrodzenie w wysokości 3217 zł. Oczywiście do tego doliczamy pochodne związane z warunkami pracy. Jeżeli ta sama sekretarka, a mamy w kraju wiele takich sekretarek, ma wyższe wykształcenie, to jej wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosiło 3670 zł. Jest to ewidentny wzrost wynagrodzeń. W tej chwili ci pracownicy mają uposażenia zasadnicze często poniżej 2000 zł i jest to uzupełniane dodatkiem wyrównawczym do minimalnej krajowej.

źródło: stenogram posiedzenia sejmu

Zobacz także...


Czytaj artykuły z bieżącego numeru miesięcznika branżowego pielęgniarki.info.pl:

Treść porozumienia pielęgniarek z Ministrem Zdrowia (9 lipca).

Wyjaśnienia do porozumienia z pielęgniarkami.

Reakcja Solidarności na porozumienie pielęgniarek z Ministrem Zdrowia...

Związek pielęgniarek odpowiada na krytykę związaną z podpisanym porozumieniem.

Porozumienie - zapisy o urlopie szkoleniowym.

Pracodawcy obliczyli, że "porozumienie będzie kosztowało polskie szpitale ok. 300 zl dodatkowych kosztów na każdy etat pielęgniarki".

Wiemy, dlaczego w porozumieniu z dnia 9 lipca jest mowa o "zwiększeniu liczby pielęgniarek, które dobrowolnie podejmą służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej". Czytaj informaję w przedmiotowej sprawie...

OPZZ napisało oświadczenie w sprawie porozumienia "pań w czepkach" z Ministrem Zdrowia.

Związek Powiatów Polskich o porozumieniu...

Komentarze użytkowników

#1  2018.10.10 19:54:50 ~Aneksy

My dziś dostaliśmy aneksy do umów. Dostaliśmy 1100zl. ALE . Zaznaczyli że będą nam odtrącać 500zl z wypłaty za święta, nocki itp. Więc dostaliśmy 600zl tak naprawdę. Oszuści. Zróbcie coś z tym. Chcą nam nie płacić na dodatkowe świąteczne dyżury!

#2  2018.10.10 22:25:20 ~Doris

U nas zamiast 1100 dali 800 zł to kpina gdzie jest 300 zł proszę piszcie jak jest u Was

#3  2018.10.10 22:46:51 ~anna care

A w POZ- ach wszystkie dostałyście Panie obiecane 1100 zł. Pracując w takiej przychodni gdzie jest tylko medycyna rodzinna i punkt szczepień w Warszawie mój kierownik twierdz że tylko POZ ze specjalistka zakontraktowaną w NFZ ten dodatek jestem. Czy też tak u was jest?

#4  2018.10.10 22:47:27 ~ola

A u nas całe 1100 -wspaniała wypłata,oby tak dalej.

#5  2018.10.10 23:11:22 ~Doris

Dlaczego taka rozbieżność co tu jest grane wszystkie miałyśmy dostać 1100 do kogo się poskarzyc

#6  2018.10.10 23:21:21 ~Beata

A u nas nic cisza dziwne jedni dostaja a drudzy nic o co tu chodzi

#7  2018.10.10 23:25:08 ~Zadowolona

Dzisiaj wypłata. Na pasku 1100 więcej. Żyć się chce! SUPER ! W ciągu ostatnich trzech lat moje zarobki wzrosły o drugie tyle. Nareszcie można popatrzeć na pasek bez denerwowania się.

#8  2018.10.10 23:30:31 ~Plg

U nas w szpitalu po włączeniu dodatku 1100zł. na zmianowości zyskałyśmy ok.400zł. więcej.

#9  2018.10.10 23:38:16 ~Doris

Do 8 czemu tylko o 400 a gdzie więcej za nocki i swieta

#10  2018.10.11 00:28:32 ~Plg

Do 9 Podam Ci przykład,np gdybym dostała 4 transzę dodatku brutto brutto zyzkałabym 230zł.W sumie bym miała już dodatku 920zł-bo taki dodatek dostawałyśmy .Od września zabrano dodatek ,ale włączono w pobory 1100zł.Czyli moje zasadnicze wyższe o tę kwotę.Z tych zasadniczych wzrosła wysługa ,noce i świąteczne.Dlatego mam więcej te 400 niż miałabym dostawać sam dodatek.Tutaj nasze Panie na górze mówiły prawdę.Tylko może dyrektorzy nie przestrzegają prawa.

#11  2018.10.11 04:11:51 ~Do#10

Przykład prawidłowego postępowania Twojego pracodawcy. Tak powinno być wszędzie. A jednocześnie instrukcja dla wszystkich pielęgniarek - jak być powinno. Oczywiście dotyczy to tylko szpitali i tylko tych, którym wcześniej nie podwyższano wynagrodzeń przez zmniejszanie "zembalowego".

#12  2018.10.11 05:51:13 ~Gość

Jak zwykle pokrzywdzony a robić nie ma komu bo się wyslugujecie salowymi opiekunami i ratownikami.

#13  2018.10.11 06:50:14 ~Piel

Puknij się w ten pusty łeb i pokaż mi, gdzie na moim oddziale są opiekunowie, ratownicy i czy salowe dotkną pacjenta choćby jednym palcem? Krew człowieka zalewa, jak sie czyta takie brednie!

#14  2018.10.11 07:22:45 ~SpecPiel

Jestem szczęściarą ,patrząc na komentarze . Dostałam 1100 do podstawy i 230 brutto ( 159 na rękę ) z NFZ . Tylko nie mam jeszcze nowej umowy

#15  2018.10.11 07:56:13 ~Ad#14

Dobry ten Twój pracodawca. Z NFZ dostanie 1600 zł brutto brutto, po odjęciu kosztów własnych pozostanie 1270 zł brutto. Prawdopodobnie nie masz żadnych dodatków wyliczanych z zasadniczej. Zatem po podwyżce o 1100 zł pozostaje jako dodatek 170 zł. Jeżeli da Ci 230 zł - Twój zysk.

#16  2018.10.11 08:19:28 ~Do15#

Teraz to jest raz brutto co daje 1270 zł,a nie dwa razy brutto jak napisałaś

#17  2018.10.11 08:25:50 ~Kl

Nasz zakład naradzie nic nam nie wypłacił nie mamy nowych angaży ale coś się mówi o podwyźce 440 do podstawy.

#18  2018.10.11 08:31:47 ~10

Do12.Pracuję na ciężkim oddziale.Nie mamy opiekunek .Mamy 1 sanitariusza,który jest w dni pracujące do 14.35.Bywa tak,że nie jest w stanie zrobić co do niego należy.Schodzimy z odcinka i robimy jego robotę.Co to jest salowa już zapomniałyśmy.Załatwiają nam opiekunkę od niedawna jak nie ma komu pracować i dźwigać chorych.Opiekunka też sama nie dźwiga.Więc Panie Gościu jak nie znasz pracy w oddziale nie pisz takich bredni.Jeżeli sanitariusz jest na urlopie robotę tę robią pielęgniarki.Muszę podkreślić,źe zatrudniani są sanitariusze z grupą.Nie są tak sprawni i zwinni ,żeby móc ich wykorzystywać.

#19  2018.10.11 09:13:02 ~Do 12 #

Spadaj ty padalcu z naszego portalu! Znawca od siedmiu boleści, tylko poniżać potrafi, osobniku masz jakiś problem ze swoim stanem emocjonalnym, bo normalny człowiek nie znający pracy pielęgniarki nie zabiera głosu

#20  2018.10.11 09:28:02 ~regina

Pracuje w szpitalu w Ostrołęce, dostałyśmy po 1100 do zasadniczych.

#21  2018.10.11 10:24:48 ~piel

U nas jeszcze nic,ale nawet jeżeli ktoś dostał 1100 do podstawy to nie piszcie,że to jakaś wielka łaska jaśnie wielmożnego dyrektora.Pielęgniarka to nie posługaczka!

#22  2018.10.11 10:47:05 ~Kamil

Moja żona też jest na macierzyńskim i też w kadrach powiedzieli, że nic jej się nie należy i że dodatek zostanie jej odebrany. Niezły cyrk w tej służbie zdrowia!

#23  2018.10.11 10:56:54 ~Do#16

Przeczytaj dokładnie komentarz #15. Nie ma w nim żadnego błędu. Pieniądze z NFZ to nadal 1600 zł brutto brutto. Brutto brutto to Twoje brutto + koszty pracodawcy ( ok. 20,5 % brutto brutto ).

#24  2018.10.11 12:44:45 ~POŁOŻNA

Ha, ha kpina jakaś nic nie dali POZ-y, myśla jak tu nie dac

#25  2018.10.11 15:17:30 ~Pielęgniar

Dyskryminacja kobiet w ciąży ,czy w tym kraju nie wolno mieć dzieci !

#26  2018.10.11 15:59:06 ~!

Robią z nami co chcą i tak będzie ,bo same na to pozwalamy, zyskały tylko te które się zbuntowały,wnioski wyciągnijcie same!

#27  2018.10.11 16:01:13 ~Piel

Ludzie! Te 1100 zł do podstawy to jedne wielkie oszustwo! Otrzymałam podwyżkę w terminie, ale dziś na zebraniu dowiedziałam się, że NFZ w każdej chwili może nam je zabrać jak nie będą mieli środków finansowych. Przecież te niby podwyżki to nie są od pracodawcy tylko z NFZ

#28  2018.10.11 17:37:18 ~POZ

A podwyżki brak.

#29  2018.10.11 18:07:56 ~Aga

Moja aktualna podstawa po podwyżce to 3150zł( 30 lat pracy)

#30  2018.10.11 18:56:08 ~Anka

Do 27,jasne , że mogą zabrać , przecież my im na to pozwolimy i oni o tym wiedzą. Niech no by zabrali np. górnikom.

#31  2018.10.11 19:02:46 ~Piel

Po wyborach zabiorą i wprowadzą swoją siatkę płac i wtedy nas skłócą, przecież o to im chodzi

#32  2018.10.11 19:19:36 ~Misiek

POZ w podlaskiej wsi - podobno NFZ nie przelał dodatkowych pieniędzy na pielęgniarki praktyki, więc nie ma podwyżek. Gdzieś jeszcze tak jest?

#33  2018.10.11 20:32:16 ~Plg

Aktualna podstawa po podwyżce 3138. 30 lat pracy.

#34  2018.10.11 21:28:05 ~...

4200, miesiąc pracy

#35  2018.10.11 23:10:55 ~Plg

Na czysto? To b.dobrze.Mam o 1100 mniej 30lat pracy.Mogli nam starym też dać troszkę więcej.Dobrze jakby młode pielęgniarki doczekały się sprawiedliwości.Bo nasz zawód całkowicie spada na psy.

#36  2018.10.12 08:03:24 ~poz

Do podstawy nic, ale zębalowy dodatek wzrósł do 1200, z 870, napiszcie o co chodzi bo już nic nie wiem, czy tak już zostanie

#37  2018.10.12 16:25:14 ~M2

Również przebywam na urlopie macierzyńskim i także ominęła mnie podwyżka. Zapytałam przewodniczącą naszego szpitalnego związku zawodowego o powód takiej decyzji - stwierdziła, że nie podpisałaby decyzji o podwyżce dla osób przebywających na macierzyńskich, chorobowych czy rodzicielskich, bo kiedyś ją również pomijano. A przecież jak wrócę do pracy to podwyżkę dostanę. Hmm tylko dlaczego mam być stratna skoro podwyżki należą się każdej z nas. To dyskryminacja i złośliwość wobec kobiet przebywających na urlopach macierzyńskich. Nigdzie dotąd nie znalazłam prawnego zapisu na to że takim osobą jak ja ta podwyżka się nie należy.

#38  2018.10.12 16:58:40 ~ggg

Co się stało, że POZ nie dostał do podstawy-podkarpackie

#39  2018.10.12 20:42:20 ~mgr ze spe

Ja też po włączeniu mam podstawy 4127 brutto + 20% wysługi + 5% dodatku za 30 lat pracy + noce + święta . Teraz to można powiedzieć, że płaca jest godna.

#40  2018.10.14 10:09:31 ~Dora

Mam pytanie, czy te 1100 to na czysto , czy od tego bedą jeszcze potrącać Zusi podatek?

#41  2018.10.15 16:46:39 ~39

Aż tak dobrze nie mam z podstawą.

#42  2018.10.15 19:58:28 ~Plg

Do 40.jeżeli wciągną w zasadnicze to od tego masz wszystko potrącane z izbami na czele.Z zasadniczych masz też naliczane nocki,świąteczne i wysługę. Wyżej napisałam ile zyskałam na tej niby podwyżce .

#43  2018.10.24 15:22:42 ~piguła

No i wniosek nasuwa się prosty.jak zawsze najbardziej na podwyżkach zyskają izby z których notabene nie sposób się wypisać,będą miały więcej kasy dla siebie bo przynajmniej w naszych izbach nic się nie dzieje,a jak coś zorganizują to za wszystko trzeba płacić,u nas w szpitalu cisza, jeszcze czekamy na ostateczne decyzje odnośnie podwyżek,34 lata pracy 2500 zł pensji zasadniczej jak narazie. zobaczymy po podwyżkach,pozdrawiam wszystkie młode pielęgniarki(może gdzieś pracują) bo u nas najmłodsza ma 47 lat

#44  2019.01.07 10:37:33 ~XD

Pisałam do NFZ że mój brat od momentu wprowadzenia ustawy nie dostał nawet aneksu to odpisali że podwyżka 1100bi pilnowanie jej w szpitalach nie jest w ich kwestii. Kielce

Dodaj komentarz