Do czego zmierza polskie pielęgniarstwo? Raczej jak dyrektorzy postrzegają pielęgniarki...

Pielęgniarka 2019.


Krótki filmik o nowych normach zatrudnienia pielęgniarek


Do czego zmierza polskie pielęgniarstwo?

Raczej jak dyrektorzy postrzegają pielęgniarki...

Poniżej fragment ogłoszenia:

oraz fragment skanu umowy (żeby nie było wątpliwości gdzie ta pielęgniarka ma wykonywać świadczenia zdrowotne):

Bardzo interesujące jet zagadnienie gdzie ta pielęgniarka zostanie wykazana w kontekście nowych norm zatrudnienia pielęgniarek.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Interpelacja do ministra zdrowia

w sprawie możliwego wykluczenia z sieci szpitali placówek

z Małopolski Zachodniej

Do opinii publicznej coraz częściej przedostają się informacje o planowanej reorganizacji sieci szpitali. Zgodnie z nieformalnymi zapowiedziami Ministra Zdrowia sieć szpitali miałaby zostać uszczuplona z 600 do 200 szpitali. Nadal jednak nie wiadomo kiedy do takowej reorganizacji miałoby dojść, a także nie są znane kryteria, które miałyby zostać wykorzystane do eliminacji placówek.

Opisany stan rzeczy jest powodem napiętej sytuacji w wielu szpitalach powiatowych. Samorządowcy i mieszkańcy mają prawo uzyskać pogłębioną informację o planowanej reorganizacji sieci szpitali, tym bardziej gdyby miała zostać przeprowadzona w pierwszych miesiącach 2019 roku. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że wraz z likwidacją niektórych szpitali powiatowych lub znaczącą zmianą profilu ich działalności mieszkańcy będą mieli utrudniony dostęp do pomocy specjalistycznej.

Media lokalne niejednokrotnie informowały w ostatnich dniach o przebiegu spotkań dyrektorów szpitali z Małopolski Zachodniej z Ministrem Zdrowia. Przekazywane prasie przez nich informacje nie są optymistyczne. Zgodnie relacjonują, że powzięto już decyzję o wykluczeniu z sieci szpitali dwóch z czterech funkcjonujących tu placówek.

Mając powyższe na uwadze, proszę o odpowiedź czy Minister Zdrowia potwierdza te informacje, a jeśli tak to w uzupełnieniu proszę nadmienić, które szpitale z Małopolski Zachodniej miałyby zostać wykluczone z sieci szpitali?

Ponadto proszę o informację, czy w 2019 roku ryczałty przekazywane szpitalom będą uwzględniać m.in. wzrastające koszty pracy i normy zatrudnienia pielęgniarek?

Lidia Gądek poseł na sejm RP

19 grudnia 2018 roku 


Tylko w województwie łódzkim zlikwidowano ponad 900 łóżek!

A to dane dopiero z połowy szpitali w  województwie...

dzienniklodzki.pl

W szpitalu im. Kopernika w Łodzi od 1 stycznia „czasowo zawieszono” 57 z 900 łóżek. Do pełnej obsady brakuje tam aż 98 pielęgniarek. - Zawiesiliśmy po kilka łóżek na oddziałach, które miały najmniejsze obłożenie - informuje Justyna Teubler, rzeczniczka szpitala.

W Bełchatowskim szpitalu im. Jana Pawła II dyrekcja planuje ograniczenie liczby łóżek o ponad 30. - To łóżka z oddziałów w których wykorzystanie było na poziomie 50-60 procent - mówi Jak Bożena Liberda, p.o. dyrektora. Placówka poszukuje też pielęgniarek. Do pracy chce przyjąć chce 2-4 osoby.

W wieluńskim szpitalu powiatowym jeszcze w listopadzie zmniejszono liczbę łóżek o 44. Mimo to są dwa oddziały, które nie spełniają nowych norm.

Wiecej czytaj w dzienniklodzki.pl


Pielęgniarka: bardzo mi się podobał reportaż z panem dyrektorem,

cytuję: Zlikwiduje się łóżka na rzecz foteli (okulistyka) - wtedy

personel będzie się zgadzał. Tylko, że my pielęgniarki nie

opiekujemy się łóżkami ani fotelami tylko pacjentami!

Komentarze na pielegniarki.info.pl 

- Bardzo mi się podobał reportaż z panem dyrektorem USK z Opola cytuję: Zlikwiduje się łóżka na rzecz foteli (okulistyka) (wtedy personel będzie się zgadzał) na rzec foteli czyli chirurgii dnia jednego i wówczas będzie można obsłużyć 2-3 razy więcej pacjentów. Mam pytanie do pana dyrektora a ta dwukrotna czy nawet trzykrotna liczba pacjentów więcej to się sama obsłuży? Do Nich nie jest potrzebny personel pielęgniarski? Pytam, bo sama pracuję na okulistyce w innym mieście i mamy też chirurgię dnia jednego i przy takim pacjencje nie ma mniej pracy niż przy takim co już leży w oddziale a wręcz więcej.  

- Brakuje 80 pielęgniarek- pytanie: kto wykonuje na bieżąco ich pracę? Oczywiście że pielęgniarki, które są tam zatrudnione. Dyrektorzy próbowali się umówić między sobą, jak nie podbierać sobie pielęgniarek. Nie udało się ;d też pięknie. Fotele są po prostu hitem ;d;d Rozumiem, że chirurgia jednego dnia, ale przyjęcie 2, 3 x więcej pacjentów powoduje, że tych ludzi trzeba zaopiekować, ale wcześniej wydrukować stertę papierów, pobrać jakieś tam badania itp. To wszystko będzie zrobione -oczywiście kosztem pielęgniarek. Lekarz jeżeli jest na kontrakcie ma płacone od ilości zabiegów, natomiast pielęgniarka będzie miała 2, 3 x więcej pracy ciągle za taką samą pensję. Tak to się robi! Dokładnie tak, jak robią to lekarze.
 
- To jest robienie pielęgniarek w jeszcze większe "bambuko" Podwyżki dali trzy razy z tej samej kasy to teraz chciałyście normy "będziecie miały" a zapiernicz 2 lub 3 krotnie większy bo tyle się zwiększy pacjentów. To przecież jest niewolnictwo nie praca!
 
- Pytam ,czy pacjent siedzący na fotelu będzie mniej wymagający? A może sam się obsłuży , przecież to jakiś cyrk ,jak można brać pod uwagę liczbę łóżek na oddziale a nie faktyczną liczbę pacjentów? Koleżanki nie dajmy się ,kolejny raz chcą nam dokopać ! A co na to Izby ,związki ? Brakuje mi wręcz słów na określenie tej sytuacji ,to jeden wielki skandal ,zepsuty kraj ,jakimi ludźmi są dyrektorzy poszczególnych placówek ,gdzie honor ,gdzie człowieczeństwo ? My pielęgniarki jesteśmy LUDŹMI!
 
- A może wszystkie łóżka szpitalne zastąpić fotelami i po sprawie!
 
- To zmowa między dyrektorami placówek, takie rozwiązania będą powszechne, oczywiście kosztem pielęgniarek. Śmieją się nam w twarz! Mam tego dość! Znienawidziłem swój zawód ! 
 
- Czyli pacjentem leżącym w fotelu pielęgniarka w myśl decyzji dyrektora nie będzie się zajmować? To kto będzie się opiekować takimi pacjentami? 
 
Proponuje zamienić wszystkie łóżka na fotele i zwolnić wszystkie pielęgniarki. Nie będzie łóżek nie będzie potrzeba pielęgniarek czy to nie jest genialny pomysł?
 
- Bareja wiecznie żywy ! 
 
- Zamiast łóżek będą fotele i okaże się ,że jest dużo za dużo pielęgniarek. A pielęgniarki nie opiekują się łóżkami ani fotelami tylko pacjentami. Ale mogę się mylić -jestem pielęgniarką a nie dyrektorem.
 
Zobacz komentowaną wypowiedź dyrektora szpitala:

Dyrektor szpitala: nie zamierzam wypełniać rozporządzenia

o normach, póki ktoś nie zacznie z tego powodu wyciągać

konsekwencji.... Brakuje mi 106 pielęgniarek

a łóżek nie będę likwidować.

Od 1 stycznia obowiązują nowe normy dotyczące liczby pielęgniarek przypadających na liczbę szpitalnych łóżek. Jaki wpływ zmiany będą miały na fukncjonowanie Szpitala Powiatowego w Radomsku?

Od 1 stycznia obowiązują nowe normy dotyczące liczby pielęgniarek na poszczególnych oddziałach. Pielęgniarki się cieszą, a dyrektorzy liczą łóżka, które należałoby zlikwidować. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia na oddziałach zachowawczych (niezabiegowych) 0,6 pielęgniarki ma "przypadać" na jedno łóżko, a na oddziałach zabiegowych – 0,7. Wyższe normy obowiązywać będą na oddziałach dziecięcych. Na niezabiegowych – to 0,8 pielęgniarki na łóżko, a zabiegowych 0,9 pielęgniarki. Likwidacja łóżek jest problemem dla pracodawców, bo od ich liczby uzależnione są kontrakty z NFZ i dlatego to oni najbardziej są przeciwni normom.

Biorąc pod uwagę normy zapisane w rozporządzeniu, w Szpitalu Powiatowym w Radomsku brakuje aż... 106 etatów personelu (etatów jest obecnie około 340). Jak mówi dyrektor Piotrk Kagankiewicz, zatrudnienie takiej liczby pielęgniarek jest fizycznie niemożliwe m. in. z powodu braku personelu na rynku pracy. Dyrektor zapewnia, że póki co nie ma też zamiaru z powodu nowych regulacji zmniejszać liczby szpitalnych łóżek. Obecnie jest ich 480.

- Zgodnie z nowym rozporządzeniem powinienem zlikwodować 95 łóżek, ale tego nie zrobię. Wiem, że w ten sposób nie stosuję się do nowych zasad, ale w mojej ocenie w przypadku naszego szpitala zastosowanie się do nich jest niemożliwe - mówi Piotr Kagankiewicz. - Co będzie dalej? Nie wiem, ale nie zamierzam wypełniać rozporządzenia, póki ktoś nie zacznie z tego powodu wyciągać konsekwencji...

źródło informacji: radomsko.naszemiasto.pl

Czytaj cały artykuł prasowy: W Szpitalu Powiatowym w Radomsku albo dodatkowych 106 etatów, albo likwidacja 95 łóżek?

źródło: radomsko.naszemiasto.pl


Przeczytaj także:

Szefowa pań w czepkach: "pielęgniarki nie są przypisane do 
oddziałów. Ogólnie szpitale zatrudniają pielęgniarkę na szpital.
Jest więc możliwość przesuwania pomiędzy oddziałami".

Posłuchaj audycji radiowej:

Jest sprawa: normy zatrudnienia pielęgniarek

W szpitalach likwidują łóżka, by sprostać nowych normom zatrudnienia pielęgniarek. Ale czy rachunki matematyczne sprawią, że w placówkach personel medyczny będzie bardziej liczny? Czy możemy być spokojni, że w przyszłości nie zabraknie pielęgniarek?

W audycji „Jest sprawa” gośćmi byli Jarosław Rosłon – dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie oraz Krystyna Ptok – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Posłuchaj o czym opowiada pani Ptok szefowa związku pielęgniarek - słuchaj tutaj


Widzimisię dyrektora będzie decydowało

o przyznaniu pielęgniarce urlopu szkoleniowego.

O urlopie szkoleniowym na bieżąco piszemy w aktualnościach w dziale - Urlop szkoleniowy pielęgniarek i położnych.

Okazuje się, że urlop nie będzie przysługiwał na wszystkie szkolenia:

Na jakie szkolenia pielęgniarce nie będzie przysługiwał urlop szkoleniowy?

Tylko na nieliczne:

Urlop szkoleniowy pielęgniarek nie na: kursy i specjalizacje! No to na co? Ministerstwo wyjaśnia...

Kto będzie decydował o przyznaniu urlopu?

Kto będzie decydował, że szkolenie pielęgniarki w ramach urlopu szkoleniowego jest zgodne "z zakresem obowiązków wykonywanych na danym stanowisku pracy".

Teraz czytamy w uzasadnieniu do projektu ustawy o urlopie szkoleniowym dla pielęgniarek, że:

Szkolenia muszą być "zgodne z zakresem obowiązków wykonywanych przez pielęgniarkę i położną na danym stanowisku pracy".

Natomiast ustawa przyznaje "Uprawnienie kierownika podmiotu leczniczego do udzielenia urlopu szkoleniowego pielęgniarkom lub położnym zgodnie z potrzebami, przy uwzględnieniu obowiązków wykonywanych na danym stanowisku pracy".

źródło: uzasadnienie do ustawy o urlopie szkoleniowym pielęgniarek

Mariusz Mielcarek  


Aktualności według działów - Nowe normy zatrudnienia pielęgniarek.

Sukces wprowadzenia nowych norm zatrudnienia pielęgniarek. Konferencja wojewody: zlikwidowano 339 łóżek.

Dyrektor: w związku z nowymi normami zatrudnienia będą w naszym szpitalu "przeniesienia pielęgniarek między oddziałami".

Zatrudnienie dodatkowo 40 pielęgniarek (aby spełnić nowe normy zatrudnienia) kosztowałoby szpital 6 mln rocznie.

Nasza dyrekcja zmniejszyła liczbę pielęgniarek na zmianie. Gdy wspomniono o nowych normach to powiedzieli, że zobaczą co powie kontrola!

Nowe normy. Pielęgniarka: Jak ma być lżej, skoro na 3 pielęgniarki pracujące na odcinku przypada 5-6 lekarzy zlecających.

Komentarze użytkowników

#1  2019.01.09 17:24:40 ~plg

Proszę piszcie ile pielęgniarek, wraz z oddziałową macie w oddziale.One też będą wchodziły w przelicznik.Na odcinku i tak pracują plg zmianowe.Dzienne plg 1 na izbę 1 wyjazdowa,2 zabiegowe i oddziałowa.

#2  2019.01.09 20:59:47 ~Nikt

I tak zaczyna sie powolna eutanazja.ci co beda miec pieniadze na prywatna opieke to przezyja.pozostalym biada .kolejkii oczekiwania .miesiace i lata,dramat

#3  2019.01.09 21:34:17 ~Gość

0,6 pielęgniarki na łóżko, to znaczy 6 pielęgniarek na 10 łóżek. Gdy y było 5 pielęgniarek na 10 łóżek, to 1 pielęgniarka przypadałaby na dwóch pacjentów. Powiedzmy, że jedna 12 godzin i druga 12, bo tak po 12 godzin pracują pielęgniarki, to w ciągu doby dwie pielęgniarki miałyby do zaopiekowania każda po 4 pacjentów. To nie jest wcale dużo na zwykłym niezabiegowym oddziale. Bez przesady z tymi normami.

#4  2019.01.09 21:54:59 ~Do 3

Złe myślenie. Jeżeli 1 pielęgniarka miałaby mieć 4 pacjentów to na dobę przypadają 4,5 etatu.

#5  2019.01.09 22:22:37 ~Do gosc

Wogole nie kumasz o co chodzi 6 pielegniarek Wszystkich zatrudnionych lacznie na oddziale podziel to na 4 zmiany bo jedna zmiana ma dniowke druga nocke trzecia ma pierwszy dzien wolnego po nocce czwarta ma drugi dzien wolnegi po nocce i odejmij jednozmianowa oddzialowa i najczesciej druga jednozmianowa pielegniarke to ile ci wyjdze ? Jedna i cwierc pielegniarki na 10 pacjentow a co z tymi na urlopie i chorobowym faktycznie przesada z tymi normami gorzej niz bylo

#6  2019.01.09 22:36:20 ~KASIA

Na moim oddziale zabiegowy jest 26 łóżek 3 pielęgniarki jednozmianowe i 2 odcinkowe czyli na dobę 7 pielęgniarek A chore jest to że dzieli się ilość łóżek na wszystkie pielęgniarki/dobę Życie pisze 1 oddziałowa 2 zabiegowe i w 12 godzin 26 pacjentami zajmują się 2 odcinkowe A wg mnie powinno być na odcinku choć 4 Rano toaleta potem zlecenia,przyjęcia, badania,zabiegi,obserwacja A gdzie pielęgnacja karmienie itp No i dokumentacji bo przecież jest Najważniejsza papiery i to samo w komputerach trzeba nanieść To na każdy dyżur po 1 sekretarce poproszę

#7  2019.01.10 00:33:42 ~Pielęgniar

Na 12 łóżek 1 pielęgniarka plus pacjenci przychodzących z poradni na leki biologiczne,podawane w pompie plus pacjenci przychodzących z poradni na leki podskurne wszystko na papier potem w komputerze i oddziałowa która stwierdza że sobie nie radzę ha ha ha i radzić sobie nie zamierzam bo nie jestem koniem z sympatią

#8  2019.01.10 03:16:15 ~plg

Z tymi normami na zachowawczych to jest jeden wielki niewypał.Przez takie wyliczenia wkrótce i te najwytrwalsze pouciekają.Ot mi porównanie-zachowawczy 0,6 pielęgniarki,pediatryczny 0,8.Czy ktoś pomyślał,że na zachowawczym leżących chorych do dźwigania,przy dobrych wiatrach z15,natomiast na dziecięcych prawie przy każdym dziecku rodzic. Ciężar też jest inny.Troszkę zapędziłam się.Przy obłożnie chorych na zachowawczych też są rodziny.Tylko te rodziny nie pomagają, natomiast bardzo dużo wymagają.Kiedy prosimy ich o pomoc żeby móc dźwignąć 120kg mężczyznę,to chory mają kręgosłup albo po zabiegu.Niektórzy mówią wprost -za to wam płacą.Odpowiem wprost-nikt nam nie płaci za dźwiganie tylu kilogramów.Tam na górze powinniście jeszcze raz przemyśleć te mądre wskaźniki.

#9  2019.01.10 03:23:38 ~plg

Nowy przelicznik już w oddziale mamy.Ilość pielęgniarek z rannymi zgadza się .Wszystko idealnie wyliczone.Jeżeli mam tak zapieprzać do emerytury to grzecznie dziękuję.Pracujcie sami.Lepsze zarobki już są .Warto spróbować tego miodku.Powodzenia.

#10  2019.01.10 05:52:23 ~KasiaMi11

A jak jest z OIT? jakie normy na jedno łóżko?

#11  2019.01.10 10:15:31 ~,,,,,

"Jak dyrektorzy postrzegają pielęgniarki "? Odpowiedzią jest pewien cytat"Pozbawione praw, niewiele, dla swoich pracodawców znaczą, bo ci, uważają potencjał dziewcząt za raczej nikły. W końcu to służące"

#12  2019.01.10 10:21:59 ~Polozma

A co z salami porodowymi np 3 lozkowymi co z salami ciec cesarskich jaki przelicznik obowiazuj? My mamy na sorze swoja izbe przyjec czy polozne z izby maja byc wliczane do ilosci lozek?

#13  2019.01.10 11:18:40 ~Ktos

W te normy wchodzą osoby zapewne na urlopach macierzynskich czy bezpładnych. .i wszystko będzie grało. Liczby się zgadzaja

#14  2019.01.10 11:26:17 ~Do 8

Dobrze napisane i wiem co to znaczy.Po latach pracy i dźwignia zaliczyłam 3 operacje! Wstyd 21 wiek a polskie pielęgniarki jak woły robocze i ręczne dźwignie! W dodatku bez opiekunów czy salowych do pomocy! SKANDAL OSTRZEGAM WSZYSTKICH CHETNYCH DO PIELĘGNIARSTWA!

#15  2019.01.10 11:31:14 ~do 14

Cała prawda o zawodzie.

#16  2019.01.10 12:01:34 ~Student

Na jedno miejsce na studia było jakieś 5 osób. A ile po skończeniu będzie pracować. .hm juz wiem,ze większość roku nie chce pracować z pacjentem geriatrycznym.ja tez dziękuję po tym co widzimy na praktykach.to czego nas uczą jest bardzo ciekawe a rzeczywistość rozczarowuje.dlatego wybieram pediatrie tam nie ma tyle pielęgnacji.

#17  2019.01.10 12:29:25 ~Gość

Coś nie tak z tymi normami.Widać,słychać i czuć,że to tylko teoretycy a nie praktycy.O ile wiem tearia idzie na równi z praktyką.W przypadku pielęgniarek ,może być odstępstwo od normy.Zdecydowanie ta pierwsza jest górą.Oj widzę to w czarnych kolorach.Kiedy wreszcie do głosu dopuści się praktyków.

#18  2019.01.10 12:35:24 ~Piel.

Do 14 a nasze przedstawicielki ze związków, stowarzyszeń wszelkich i towarzystw maja tylko spotkania przy kawie uśmiechy i obiecanki i zachłysniecie spotkaniami trwa od lat i nic z tego nie wynika w innych zawodach bez takich spotkań i osiagaja pracownicy to co im się nalezy bo maja odważnych przywódców

#19  2019.01.10 12:36:01 ~Widz

Pielęgniarki żeby móc się zrealizować i nie marnować cennego czasu myją ssaki i baseny.Nie mają salowej na dyżurze,a Pani sprzątająca nie ma w zakresie obowiązku wynosić obrobionych basenów.Ha,ha,ha.Od ci zawód.

#20  2019.01.10 12:46:07 ~Plg

DO WYŻEJ.PRESTIŻ,PRESTIŻ I JESZCZE RAZ PRESTIŻ!

#21  2019.01.10 12:48:17 ~do 16

Młodzi do czego wy się pchacie 5 na jedno miejsce skąd wy jestescie czy do was naprawde nie dociera co sie dzieje w polskim pielegniarstwie?

#22  2019.01.10 12:52:44 ~obserwator

A poza tym dla lekarzy i nie tylko studia pielęgniarskie to nie studia

#23  2019.01.10 12:58:23 ~Ja

21-22 wielka prawda lecą jak ćmy i po roku żałują

#24  2019.01.10 13:45:14 ~Co

Kutza stopka ,trafi szlak to wszystko

#25  2019.01.10 14:08:49 ~mam pytani

Czy zastępca oddziałowej nie musi pracować z pielęgniarkami ,tylko z oddziałową przy małej obsadzie pielęgniarek,by się przydała do mycia chorych , i innych prac pielęgniarskich.To magistrowie do łózek przy chorych ,a zastępca po liceum do wyższych celów?

#26  2019.01.10 14:20:27 ~Gosc

Panie z izb pielęgniarskie powinny zabrać się do pracy bo i tak pielęgniarek nie bronią i będą wiedziały za co biorą pieniądze,a lekarze zawsze gnebili personel pielęgniarski i wszystko na nich zwalaja.

#27  2019.01.10 14:30:16 ~Piel.

A my tu i nie tylko tu ble, ble, ble - pitu, pitu i radosna twórczość a wkrótce likwidacja szpitali. Nadal brak podwyżek pensji, nadal dodatki. Nie wszyscy mają w pensji a co to za wskaźniki - nie do przyjecia! Proszę dziś na rozmowę z min.Zalewską przyjechało ok.70 związkowców z edukacji włącznie z Broniarzem i to w.żółtych kamizelkach (Broniarz też) Wystraszona p. minister taką liczbą ludzi przerwała spotkanie po 20 minutach i obiecala rozmowę w Ministerstwie Finansów. Prosze jaki szacunek a co bylo i jest z pielęgniarkami: 4x400 śmiechu warte i jeszcze nadal dodatki albo nic. A pielęgniarki chwyciły się pazernej harówki i dokładają sobie jak mogą publicznie. Różne organizacje pielęgniarskie robią tylko dobra minę.i popijają kawkę ŻENADA. UCZCIE SIE OD NAUCZYCIELI I NIE TYLKO - OD LEKARZY, POLICJANTOW ITD. Z NIMI SIĘ ZAWSZE LICZĄ !

#28  2019.01.10 14:37:01 ~Ania

Do 27 trafione w punkt, brawo - wołanie na puszczy?

#29  2019.01.10 16:16:04 ~Do 22

A jednak studia.i nie trzeba po nich się szarpać z pacjentem.jest wiele możliwości nie tylko szpisał i kierat

#30  2019.01.10 16:23:30 ~Do 22

Godzin w sumie lic i mgr jest tyle samo co na 6letnich lekarskich.żal d.pe ściska co ze pielegniarki są wykształcone. Wszędzie na świecie tak jest.tylko u nas w zaciskowej pl tak jest.to są ciężkie studia.i podręczniki te same co na medycynie.i nie dziwie się ludzie po tych studiach znając swoją wartość nie chcą takimi chamskimi okropnym pacjentami się zajmować nie zaslugujecie żaby się dzielić wiedzą zbyt was edukowac.dlatego młodzi wyjezdzaja albo pracują jako przedstawiciele medyczni czy w badaniach klinicznych byle się nie użwrac z takimi co szAcunku nie mają. A w sumie sami możecie się leczyć. Z internet ów. Sami se receptę wpiszcie. BadA dnie fizykalne zróbcie. Zacewnikujcie.założycie sami sobie wenflon.przygotujcie lek i podajcie.ja mam was w d.pie

#31  2019.01.10 16:26:36 ~Do22

Czekam aż pielegniarki wymra jak dinozaury.wtedy pacjenci drzyjcie.a ukraiński żeby w pl pracować muszą studia zrobić to wtedy kierunek zachód

#32  2019.01.10 16:28:28 ~Do 16

A kto mówi o polskim i w ogóle o pielęgniarstwie jeśli chodzi o prace ?

#33  2019.01.10 16:31:39 ~piel.

Do 29 po LM też sa możliwości a po studiach też można pampersy zmieniać.A tak swoją drogą czy wy kiedyś skończcie podziały na studia i nie studia itd.itp. Komentarz 27 przykładem mądrości i rozsądku.

#34  2019.01.10 16:44:41 ~I ja

Popieram 33 i podobne. A od tych podziałów niedobrze się robi a góra zaciera ręce! Nie mogę tego pojąć jakie my jesteśmy złośliwe wobec siebie.Wśród nauczycieli też są i starsi i młodsi i z licencjatem i z mgr itp. i tak się nie zachowują. Podobie wśród ekarzy, policjantow, prawnikow. Zwyczajnie wstyd - brak kultury i wychowania. I w taki właśnie sposób pracujecie na swoj szacunek. Pewnie i trolli tu też nie brakuje.

#35  2019.01.10 16:48:19 ~erka

Do 29 jestem po LM i mam dużo tych dobrych możliwości. Dziś każda pielęgniarka jest w cenie.Tak się na to patrzy. Nie dziel. Popieram komentarze integrujące nasze środowisko.

#36  2019.01.10 16:55:26 ~Hmm

Można zmieniać ale jak się komuś chce.ja tego nie będę robić. Pampersy juz zmieniałem swojemu dziecku.a LM juz nie ma i nie bedzie.PO LM można iść na studia jak ktoś ma ochotę.

#37  2019.01.10 16:56:37 ~Rehhhh

To jest tylko praca.a swoje życie ludzie mamy po pracy.ja tam idę robie swoje i mam swoje życie i pracuje na jeden etat.życie jest jedno.nikt nie zwróci nam tych dni.

#38  2019.01.10 17:29:17 ~merytoryka

Do 36 wszystko wiadome Co napisane i dalej ble,ble i ble jak te baby przy piecu i nigdy nie wiadomo co kto i kiedy będzie robił w życiu jego sprawa KONIEC PODZIAŁÓW I DUPERELI WSTYD JAK W MAGLU ZERO POZIOMU!

#39  2019.01.10 17:32:45 ~Medyczna i

U nas w szpitalu będzie nowa firma cateringowa zywiła od lutego pacjentów Wszystko na to wskazuje że będę musiała, sob. i niedz. z tego powodu przyjść do pracy. Na pytanie naczelnej czy dostanę za to zapłacone, uslyszalam że dostanę wolne do wybrania. Przy stawce brutto 2156 zł, 24 latach pracy niech nie liczy na to że przyjdę. Nie mam takiego obowiązku, za wolne niech sama sobie przyjdzie do pracy!

#40  2019.01.10 19:28:44 ~Nikt

Dyrektorzy spostrzegaja pielegniarki jako tania sila robocza , ktore pokornie bez sprzeciwu beda orac.i tak juz to trwa przez 35 lat bo tyle jest mi dane obserwowac sluzbe a teraz ochrone zdrowia.zmieniaja tylko nazwy bo to moga zrobic bez pieniedzy.stoimy najnizej w lancuchu pokarmowym.i to co pisza panie uczone w pismie jakie to my jestesmy wazne.dlugo pozostanie miedzy bajkami.

#41  2019.01.10 19:48:12 ~Xd

Pracy dla piel. Jeszcze trochę będzie w brud szpitale będą uszczuplac zamykać zrobią taki szum że to się zmieni

#42  2019.01.10 19:52:26 ~Do3

Tylko w Polsce piel. Pracują po 12h też powinno się to zmienić taka ciężka wyczerpująca praca . ☺ powinno być tak ja wszędzie przecież jesteśmy w Unii po 8 h

#43  2019.01.10 20:15:41 ~Do

A gdzie te studia na oddziale widać w praktyce?

#44  2019.01.10 20:17:06 ~Xd

Ani z tyłu ani z przodu

#45  2019.01.10 23:22:53 ~Do 42

Zeby pielęgniarki zmianowe pracowały na 3 zmiany jak mówisz po 8h dawno by zwariowały.Jeszcze to ratuje ,że po dyżurach może odpocząć dzień lub 2.Na ósemki ,w ogóle nie odpoczęłyby od chorych.

#46  2019.01.11 07:59:40 ~do 36 i ni

A skąd wiesz, że LM nie powrócą? Póki co w irlandzkim pielegniarstwie ogłoszono teraz strajk.A u nas teoria i priorytety.Kolejna pokazówka, że coś się robi. A ponadto "Priorytety w ochronie zdrowia 2019" a w panelu dotyczacym kadr przedstawiciele pielęgniarstwa nieobecnI. A problemów jest moc. Pielegniarki jak zwykle jako ubogie krewne.

#47  2019.01.11 08:01:31 ~do 46

Dobry przemyślany komentarz

#48  2019.01.11 12:12:41 ~Piel.

Niestety w pielęgniarstwie decyzyjność kiepska albo żadna tym bardziej w naszym kraju. I w zajest w związku z tym i nie tylko z tym zawód jest nie doceniany, nie ważny a nawet nie szanowany. Tym bardziej że, jesteśmy zawistne wobec siebie i podzielone.W internecie i w gazetach i innych mediach ukazały się fotografie z komentarzami, ze np. nauczyciel zarabia 2,800 a prezes Glapiński 65 tyś. A dlaczego to nie porównano pensji pielęgniarskiej? Ano dlatego że ikt się z nami nie liczy. My zawsze żebrzemy dodatkami albo i tego nie ma. Ponadto działamy samotnie szpitalami, punktowo, nie ma naszego przywódcy. Rządzi nami prorządowa SOLIDARNOŚĆ. Takie to mamy te związki! Nauczyciele mają swój ZNP a my prorzadową PTOK, która nie widzi nic wielkiego w przesuwaniu pielegniarek po oddziałach. Praca dla naszych stowarzyszeń i organizacji w tym zakresie. I dla wszystkich pielegniarek.

#49  2019.01.11 18:53:21 ~Do 48

PRAWDA

#50  2019.01.19 11:28:02 ~Kasia piel

Zapraszam Panie decydentki na psychiatrię, zostawię je same z pacjentami, będzie wiele śmiechu. Na pewno dadzą radę ale zwiać przez te zamknięte drzwi.

#51  2019.01.28 12:35:53 ~do 8

Na zachowawczych powinno być najwięcej pielęgniarek albo po dwóch opiekunów na zmianie ponieważ pielęgnacyjnych , higienicznych czynności jest tam najwięcej. Ale kto miał pomyśleć o tym ,skoro od "myślenia" są osoby które nie mają kontaktu z takimi chorymi i nie maja w zwyczaju konsultować się z praktykami.Leżący umierający na zachowawczym czy po udarze to jednak inni leżący niż leżący po zabiegu operacyjnym czy leżące dziecko i wysiłek fizyczny nie taki sam.

#52  2019.01.29 00:28:01 ~Pielęgniar

Pracowałam w pewnym "nowoczesnym"szpitalu rehabilitacyjnym,gdzie trzeba było, oprócz normalnych usług pielęgniarskich, podawać posiłki-z pokojową (bo tak się nazywały,nie salowe),parzyć herbatę w wielkich garach, myć baseny,kaczki i sprzątać po bankietach,szkoleniach,konferencjach.Na moje oburzenie i ciągle zadawanie pytań, usłyszałam od koleżanek: "Oj,długo tu nie popracujesz! " I tak dokładnie było,nie spodobałam się dyrektorce. Możemy same sobie dziękować za to,jak jesteśmy postrzegane !

#53  2019.03.03 17:51:47 ~Pracownik

Gowno prawda że się opiekujecie pacjentami. Pracuje już 16 lat w szpitalu i widzę co robicie. Nie chce się wam pracować, jesteście ordynarnie wobec pacjentów, nie umiecie wbijać wenflonow Ani pobierać krwi. Jesteście niepotrzebne

Dodaj komentarz