Pielęgniarki - "módlmy się żeby było ich dużo". Została tylko modlitwa?

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek



Zobacz także poprzednie odcinki


PIELĘGNIARKI - "MÓDLMY SIĘ ŻEBY BYŁO ICH DUŻO".

ZOSTAŁA TYLKO MODLITWA?

Zobacz także: Pielęgniarki - komunikat zawieszony w jednym ze szpitali.

http://www.radiomaryja.pl

"Modlimy się o dobrych mężów, dobre żony, o dobrych kapłanów, o życie konsekrowane, wiec dlaczego nie powinniśmy się modlić o to, żeby w naszym życiu również byli święci lekarze, święte pielęgniarki, żeby było ich dostatecznie dużo, tak aby mogli wypełnić swoje zadanie? – wskazał przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia".

źródło: http://www.radiomaryja.pl
 

Zobacz poniżej reportaż telewizji rządowej, który kontrastuje z informacjami przekazywanymi przez ministerstwo zdrowia oraz prorządowe izby i związek pielęgniarek i położnych:

Przybyło 13 417 pielęgniarek. Radość ministerstwa zdrowia.

Więcej pielęgniarek! Nie o 13 ale o ponad 20 tysięcy. Propaganda czy fakty?

Zobacz także:


Komentarze użytkowników

#1  2019.03.04 10:21:33 ~zamiast

A może zatrudnić zakonnice jako opiekunki ,będą miały szanse na prawdziwą drogę do świętości przez wykonywanie pożytecznej pracy . . No fajnie ksiądz tylko dobry a pielęgniarka i lekarz święci powinni być ,no właśnie takie ma kościół pojęcie o pracy pielęgniarek, powinni się modlić żeby one po prostu były i nie chodzi o to aby były święte.

#2  2019.03.04 12:43:58 ~Gg

Reportaż głupi pisze o pielegniarkach a cały czas naparzaja o lekarzach

#3  2019.03.04 13:39:26 ~tak

Ale modlą się o więcej pielęgniarek.

#4  2019.03.04 16:29:48 ~A ja

#4 Ci i te w sukienkach do pracy w domach opieki i szpitalach ! Prawdziwa droga do świętości ! I wtedy z automatu będzie gorąca modlitwa przed każdym dyżurem żeby dać radę i nikt cię nie zgnoił a po dyżurze gorąca modlitwa dziękczynna - że nic się nie stało ! Że kolejny dyżur szczęśliwe skończony! 39 lat pracy w zawodzie ale takiego dna nie spodziewałam się. I byle do emerytury!

#5  2019.03.04 18:38:40 ~stara

Od dawna, przed każdym dyżurem modlę się ,żeby w tym galopie i natłoku piętrzących się obowiązków pacjentom krzywdy nie zrobić i sobie. A że jestem starsza, wolniejsza i coraz bardziej schorowana a do emerytury daleko-modlę się coraz bardziej. I o dziękczynieniu nie zapomninam, gdy po 12 -godzinnej zmianie uchodzę z życiem z mniejszym bólem.

#6  2019.03.04 22:27:22 ~Cyklon

Siedzą te pielęgniarki w szpitalach w wieku "przedemerytalnym" i zamiast studentów czegoś nauczyć i zmotywować do pracy pielęgniarki, to traktują praktykantów okropnie i zniechęcają młodych do zawodu

#7  2019.03.05 08:32:12 ~do 6

Ty potrzebujesz mamusi.Nie dojrzałeś.Nie zauważyłam w innych krajach unii,aby ktoś matkował praktykantom,uczył ich.Owszem jeśli sami patrzyli i pytali,ale to również w odpowiednim momencie.Na koniec pracy oddziałowy tylko sprawdzał ich wiedzę. Może to Ty masz wygórowane mniemanie,mama wbiła w dumę,i dziecko nie ma samokrytyki,uważa,że wszystko mu się należy.A uczysz się dla siebie,nie dla innej pielęgniarki,czy kogokolwiek.

#8  2019.03.05 10:26:00 ~do 6

Mówią prawdę za niedługo się orientujesz że miały rację

#9  2019.03.05 12:03:23 ~Hahah

ZA miast się modlić lepiej róbcie kurs opiekuna medycznego.bo wy rodzinaczej będziecie się zajmować swoimi chorymi.bo pielegniarek nie będzie.

#10  2019.03.05 13:22:58 ~do 9

Bardzo dobrze napisane szybko zamilkli !

#11  2019.03.05 14:55:15 ~Do 1

Wsrod zakonnic jest duzo pielegniarek a nawet lekarek. Wiec dlaczego maja one pracowac jako opiekunki? Poza tym im trzeba placic tak samo jak cywilnym,za darmo to ty mozesz podrapac sie po nosie

#12  2019.03.05 14:58:21 ~Do 6

Studenci maja opiekunow na praktykach, ktorzy maja za ta opieke i nauczanie placone bo to ich zawod. Tak,srednia wieku pielegniarki to 56 lat. Gdyby odeszly to mozna zamknac wszystkie placowki.

#13  2019.03.05 18:03:40 ~do 6

W krajach UNI ciekawe którym? Dokładnie jak 12 w wielu własnie jest mentoring gdzie nowe pielegniarki w pracy maja wyznaczanych osoby wprowadzające z którymi maja dyzury. W Polsce to raczkuje, lub tego brak.

#14  2019.03.05 22:48:57 ~Plg

Polskie plg b.dobrze są przygotowane do zawodu.Jak w każdej branży jest potrzebne wprowadzenie.

#15  2019.03.07 09:39:36 ~Plg

Polska pielęgniarka to jak robot.Tylko od robota nie wymaga się uśmiechu i współczucia.

#16  2019.03.07 16:31:22 ~inny

Do 7 Mam wiele szacunku do starszych doświadczeniem pielęgniarek a z tej wypowiedzi przebija tyle jadu i nienawiści, że aż powiem wprost ZA NIC W ŚWIECIE PRACOWAĆ Z TAKIMI OSOBAMI JAK 7. Od patrzenia nikt manualnie się niczego nie nauczył. Nie dziwię się teraz,że pielęgniarstwo osiągnęło takie dno pod względem zarobków i prestiżu. Lekarze ordynatorzy studentów medycyny traktują z szacunkiem i otaczają mentorską opieką a tu tylko jad.