Zdjęcia - minister członkom zarządu krajowego związków pielęgniarek wręczył odznaki. Czy jest czas na odznaki?

Działalność związku pielęgniarskiego.

ZDJĘCIA - MINISTER CZŁONKOM ZARZĄDU KRAJOWEGO

ZWIĄZKÓW PIP WRĘCZYŁ ODZNAKI

W dniu 13 maja 2019 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej.

Podczas uroczystości zostały wręczone Odznaki Honorowe Ministra Zdrowia „Za Zasługi w Ochronie Zdrowia”. Odznaką honorową zostały odznaczone Członkinie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych:

- Elżbieta Butkiewicz, Przewodnicząca Regionu Warmińsko-Mazurskiego OZZPiP, Członek - Zarządu Krajowego OZZPiP
- Ewa Hnat, Wiceprzewodnicząca Regionu Zachodniopomorskiego OZZPiP
- Ilona Kwiatkowska-Falkowska, Wiceprzewodnicząca Regionu Pomorskiego OZZPiP
- Agnieszka Olchin, Przewodnicząca Regionu Podlaskiego OZZPiP, Członek Zarządu Krajowego OZZPiP
- Dorota Ronek, Sekretarz Zarządu Krajowego OZZPiP

Odznaki wręczyli: Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski oraz Wiceminister Zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko

Serdecznie gratulujemy! 

źródło: (zobacz zdjęcia) strona internetowa OZZPiP


Gazeta branżowa pielęgniarek i położnych

Z myślą o pielęgniarkach i położnych...


Chcesz poznać więcej szczegółów? ► Zamów prenumeratę!

Proponujemy różne opcje:
⇒ 3-miesięczna 
⇒ 6-miesięczna 
⇒ 8-miesięczna

Komentarze użytkowników

#1  2019.05.17 07:52:56 ~Piel.

Nie rozumiem dlaczego nasze święto, które miało być od tego roku upublicznione (to święto bardzo mało znane praktycznie nikomu a nawet są przypadki ze sami pracownicy o tym nie wiedzą) A to właśnie p.Szczurek-Żelazko wiceministrowa-pielęgniarka miała dokonać startu w tym zakresie a ponadto rozpocząć na odpowiednim poziomie promocję zawodu a nadal jest pokazywane muzeum. Ostatnio zobaczyłam na FB zdjęcie z czepkowania. Przez chwilę zastanawiałam się czy to aktualne zdjęcie czy z poprzedniego wieku? Nie pamietam z jakiego to miasta ale z Wyższej Szkoły Zawodowej, odszukam i uzupełnię komentarz (na zdjeciu 2 pokorne pielegniarki a w tle fotel z szyfonami czy z czyms tam czego to symbol ? Myślę, że da sie to wyguglować bez miasta- ale postaram sie odszukać (parodia plus Florencja N niewidzialna ale tak w domyśle taki klimat tej fotografii -siostrzyczki miłosierdzia w fartuszkach - krzyżaczkach zabraklo im tylko butów zdrowotnych. To taki ma być nasz wizerunek? No cóż celowa deprecjacja pielegniarek, żeby nie płacić za dużo!

#2  2019.05.17 08:00:02 ~do 1

Zgadza się po prostu parodia a obchody jak zwykle w kółeczko wzajemnej adoracji. Święto pielęgniarki a na zdjęciach na pierwszym planie działaczki związkowe i wszystko min.Szumowski wyk. żeby pokazać z jaką troską podchodzi do pielegniarek? A co robi Pani Szczurek pielęgniarka i M.in.wicemnistrowa pielęgniarka? Wkrótce 3 lata urzędowania i żeby nie przemówić do pielegniarek ludzkim głosem? Nigdzie do tej pory ani w mediach czy też z okazji naszego święta czy też jak były różnego rodzaju punktowe protesty itd. Jak tej Pani nie wstyd?

#3  2019.05.17 08:15:26 ~Anka

Ostatnio p.Małas udzieliła wywiadu śmiesznego zresztą z pozytywnymi wizjami, że pielegniarki za 3-4 brutto będą szturmowac szpitale (dla porównania lekarze 12 tyś.) i nawiązała do promocji zawodu już w przedszkolu bo wie, że starsi nie dadzą się abrac na klamstwa.Rodzice maluchów już będą wiedzieli co mówić i nie skarzą własne dzieci na tak ciężki bez szacunku zawód.Oczywiście odpowiedni rodzice. A jeszcze Małas porównuje z zawodem piosenkarki czy aktorki.To było dawno temu gdzie p.żyje p.Małas w jakim świecie - własnym, urojonym? Proszę się nie ośmieszać bo profesjonalizm i odpowiedzialność i ciężka praca zasługują na wiele więcej jak 3-4 brutto bo dziś to zarobki pracowników fizycznych I nie wymagających kwalifikacji! A przedszkolaki dziś marzą o zawodach prestiżowych - na pewno nie o aktorstwo a o pielegniarstwie na pewno nie! Wywiad w Super Express z dn.16 maja. Brukowa, kłamliwe promocja to tak to ma wyglądać?

#4  2019.05.17 08:17:34 ~Piel.

No trzeba przekupić szybko związkowe stołki żeby spać spokojnie - proste i obrzydliwe! Komentarze powyżej w punkt.

#5  2019.05.17 09:17:42 ~piel

"Za zasługi w ochronie zdrowia",czyli konkretnie za co ? . Może wywalczyły jakieś przywileje dla środowiska, może wcześniejsze emerytury,może urlopy na ratowanie zdrowia które się sypie , może dłuższy urlop, albo chociaż szkodliwe warunki pracy,to może szczególny charakter pracy? . Wiem, trzynasta pensja,choroba zawodowa , też nie ? Aaaaaaaa. Kary.

#6  2019.05.17 09:19:36 ~ja

I redukcje zatrudnienia

#7  2019.05.17 11:22:59 ~Nn

Przestańcie jęczeć hipokrytki. Jak będą wybory do Izb to znów będziecie głosować na te panie o wzroku nic nie mówiącym, albo w ogóle na wybory nie pojdziecie. Tylko nie piszcie, że nie glososawlyscie na te panie co w czepkach występować przywykly. KTOŚ PRZECIEŻ JE WYBRAŁ! .

#8  2019.05.17 14:59:42 ~PIEL

Pani Dorota Ronek z Lublina, która zaczęła strajki, by za chwilę w gabinecie Wojewody Lubelskiego z PIS podpisać "super porozumienie" i za chwilę z list PIS kandydować w wyborach samorządowych? A już słychać dreptanie po miejsce na listach w wyborach parlamentarnych. No bez przesady. Już może trochę mniej ostentacji w nagradzaniu swoich!

#9  2019.05.18 09:51:15 ~Ewa

Znam jedną pielęgniarkę, którą tam odznaczono. To naprawdę mądra i pracowita pielęgniarka. Szczerze gratuluję Ewie albowiem zasługuje na odznaczenie.

Dodaj komentarz