Brak pielęgniarek

Poseł do ministra zdrowia: Czy Ministerstwo planuje podjąć prace mające na celu ułatwienie wykonywania zawodu pielęgniarki obywatelom państw trzecich?

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Posłowie w interpelacji do premiera stwierdzają: Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł 26 kwietnia powołał zespół ds. opracowania strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce. Ale tworzenie kolejnych bytów nie rozwiąże problemu...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek. Media - "Szpitale będą miały spore problemy z obsadą, gdy wiele pielęgniarek odejdzie w październiku na emeryturę". Informacje z konkretnych szpitali.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

W "klasie o profilu pielęgniarskim" poznasz: strukturę szpitala, specyfikę pracy i obowiązki pracowników, sprzęt medyczny, prawa pacjenta oraz udoskonalisz umiejętność udzielania pierwszej pomocy". Co to? To klasa w liceum ogólnokształcącym!

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Szpital w Polsce (tak w Polsce!) funduje stypendia studentom ostatniego roku pielęgniarstwa. W zamian oczekuje podpisania umowy, zobowiązującej do pracy jako pielęgniarka przez 3 lata po zakończeniu studiów.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Materiał telewizyjny - średnia płaca pielęgniarki to 3 300 zł. A pielęgniarek brak. Nadciąga katastrofa...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie braku pielęgniarek w szpitalach - "W jaki sposób Ministerstwo zamierza rozwiązać bariery zatrudnienia pielęgniarek chociażby z Ukrainy w Polskich szpitalach"?

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Ukrainkom i Białorusinkom sfinansujemy studia pomostowe..., ... a polskie bezrobotne pielęgniarki skierujemy do DPS.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Zaapelowano do ministra zdrowia o "uruchomienie ogólnokrajowego programu, który umożliwi zatrudnianie pielęgniarek z Ukrainy i Białorusi".

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

12 maja Nasze Święto. Dobre wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich do ministra zdrowia: "Propozycje podwyżek ze strony rządowej typu „4 x 400 zł brutto” w dłuższej perspektywie nie rozwiążą problemu niskich wynagrodzeń wspomnianych grup zawodowych".

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie pielęgniarek i położnych.

Nie mamy żadnego podania o pracę od pielęgniarki... Mówi dyrektor ds. medycznych szpitala.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Materiał telewizyjny - szpital w Świnoujściu - brakuje pielęgniarek na oddziale: internistycznym, neonatologicznym, ginekologicznym, pediatrycznym i bloku operacyjnym...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek.

Ministerstwo zdrowia już wie. Policzyło! Ile zabraknie pielęgniarek, gdyby weszły w życie normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Informacja o spotkaniu w ministerstwie w sprawie "działań zwiększających zatrudnienie pielęgniarek i położnych".

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek.

SERDECZNOŚĆ DOBREJ ZMIANY! Minister do starostów, dyrektorów urzędów pracy: nieście pomoc bezrobotnym pielęgniarkom, kierując je do DPS. Niech odnajdą swoje miejsce na rynku pracy...

Kierowanie bezrobotnych pielęgniarek do DPS.

Media teraz biją na alarm w związku z brakiem pielęgniarek, a użytkownicy pielegniarki.info.pl piszą komentarze... dziesiątki...

Pielęgniarstwo 2017.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek. Sprawdziliśmy ile w Polsce jest bezrobotnych pielęgniarek i położnych. Może delegować je do... DPS? W przekonaniu Elżbiety Rafalskiej ministra rodziny, pracy i polityki społecznej jest to "szczególnie ciekawym" rozwiązaniem...

Bezrobotne pielęgniarki i położne.

Dyrektor dużego szpitala - Jesienią na emeryturę przejdzie co piąta pracująca u nas pielęgniarka. Stoimy na krawędzi dramatu, widma zamykania oddziałów i poradni. Ze szpitala odejdzie 80 pielęgniarek... No i fajnie!

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek.

W każdej dużej placówce we Wrocławiu jest po kilkanaście wolnych etatów dla pielęgniarek...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Video - Dyrektor szpitala: spokojnie możemy przyjąć do pracy 15-20 pielęgniarek...

Nadchodzi katastrofa - brak pielęgniarek

Video! Dyrektor szpitala powiatowego: "Nikt z młodych pielęgniarek nie chce pracować w naszym szpitalu."

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

Pomysł mz na brak pielęgniarek - wdrożenie "systemu wiązanego/lojalnościowego". Absolwent kierunku pielęgniarstwo za wsparcie finansowe podczas studiów, miałby "obowiązek przepracowania określonego czasu pracy w polskim systemie ochrony zdrowia".

Brak pielęgniarek.

Studenci na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo (w przyszłości kierunków zamawianych) mają mieć oferowane stypendia motywacyjne, zagraniczne praktyki i wizyty studyjne.

Brak pielęgniarek.

Poseł do ministra zdrowia: grożą nam niedobory personelu pielęgniarskiego. MZ: wiemy i działamy, prawie 10 000 osób uzyskało dyplom opiekuna medycznego.

Brak pielęgniarek.

MZ "prowadzi ustalenia zmierzające do ewentualnego powołania zespołu ds. taryf, którego zadaniem miałoby być opracowanie, na podstawie wartościowania stanowisk pracy, projektu systemu wynagradzania pielęgniarek i położnych".

Wartościowanie stanowisk pracy w pielęgniarstwie.

W szpitalach brakuje pielęgniarek. By ukryć te braki, placówki zatrudniają te same osoby na rozmaite umowy. Personel ma obawy, że komercjalizacja pogorszy sytuację. 10 KOMENTARZY.

Zasady zatrudniania pielęgniarek i położnych.

Normy zatrudnienia. Kto będzie je określał?

Na pracę w Gdańsku zdecydowała się tylko jedna Ukrainka. Tylko jedna! Powód? Niskie pensje.

Pielęgniarki zarejestrowane "na bezrobociu", a w szpitalach ich brakuje. Zobacz zarobki polskiej pielęgniarki i za granicą.

W Poznaniu brakuje 200 pielęgniarek.

Media: Chorzy umierają, bo brakuje pielęgniarek!

Brak pielęgniarek. Szczecin . . .

Szpitale potrzebują pielęgniarek. Niemal każdy zatrudniłby od razu ich kilkanaście.

Bank pielęgniarek, który miały rozwiązać problemy kadrowe, upadł po kilku miesiącach.

Zdaniem zatrudnionych w szpitalu pielęgniarek, ich koleżanki z banku nie były przygotowane do tej pracy.

Więcej pielęgniarek odchodzi z zawodu, niż zaczyna pracę.

Pielęgniarek w szpitalach brakuje od dawna. Ale po raz pierwszy z tego powodu mogą być zmniejszane oddziały.

Działy aktualności