1:20

Jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach przejdą do historii? Brawo ministerstwo zdrowia!

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Przełomowe stanowisko ministra zdrowia dla zawodu pielęgniarki: "Jedna pielęgniarka lub położna realizująca zadania na danej zmianie dziennej lub nocnej w oddziale/zakładzie nie może zapewnić wszystkim pacjentom opieki pielęgniarskiej, a tym samym podmiot leczniczy nie może zapewnić bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentom".

Pielęgniarstwo 2012.

Redakcja Portalu pyta ministerstwo zdrowia dlaczego minister zdrowia nie dotrzymuje porozumienia podpisanego w dniu 30 czerwca 2010 roku. Minister w porozumieniu podpisał deklarację, że wyda do końca sierpnia 2010 roku rozporządzenie zawierające normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych (normy wyższe niż zapisana w projekcie norma 1:20). Ministerstwo odpowiada, minister nie wydał rozporządzenia bo....

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Była przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego PiP będzie się ubiegać o mandat poselski. Z listy SLD. Żeby tylko w sejmie była pani przewodnicząca nie zajmowała się sprawami pielęgniarek i położnych. Jak skutecznie zajmowała się sprawami naszego środowiska zawodowego odczuwamy codziennie na własnej skórze. Czy w ławach sejmowych będzie siedziała także w czepku?

Związek zawodowy pielęgniarek i położnych.

Minister zdrowia nie dotrzymuje podpisanego porozumienia. Redakcja Gazety i Portalu: czy minister, będący konstytucyjnym organem Rzeczypospolitej Polskiej może nie dotrzymywać podpisanego porozumienia oraz czy brak realizacji porozumienia wynika z faktu, że dotyczy grupy zawodowej pielęgniarek i położnych?

Działalność ministerstwa zdrowia.

Wystąpienie do mz - nonsensy polityki zdrowotnej prowadzonej przez ministerstwo zdrowia - część 1. Ustawa o działalności leczniczej zobowiązuje podmioty lecznicze prowadzone w formie SP ZOZ oraz jednostki budżetowej do ustalania i stosowania norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Takich wymogów ustawa nie stawia podmiotom leczniczym prowadzonym w formie spółki kapitałowej.

Normy pielęgniarek i położnych.

Minister zdrowia Ewa Kopacz została uznana w sondzie przeprowadzonej wśrod posłów RP za najgorszego ministra obecnego rządu. Mnie ten fakt nie dziwi, skoro podpisała porozumienie z paniami w czepkach i nie dotrzymła jego zapisów. Minister zdrowia. Minister kraju w UE.

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach.

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach. 1:0 dla Kopacz. W porozumieniu zapisano: Projekt rozporządzenia (...) zostanie przez Ministra Zdrowia, zweryfikowany i zmieniony dla zapewnienia wysokiego poziomu opieki szpitalnej nad pacjentami. Przedmiotowa zmiana rozporządzenia wejdzie w życie w sierpniu 2010 roku." Mamy 14 września. I co? Nic! Ale nic nie szkoda, po porozumieniu ładne zdjęcia zostaną.

Norma 1:20

Norma 1:20. Ministerstwo Zdrowia strzela focha! Zabiera zabawki z piaskownicy. Najpierw samo rzucało piaskiem po oczach. Teraz tłumaczy się wychowawcy, że źle odebrano rzucanie innych piaskiem w oczy a przecież miało takie dobre intencje. I jeszcze jedno. Panie w czepkach, jak najszybciej wyjdźcie z tej pisakownicy.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Zapowiedź poniedziałkowego artykułu. Norma 1:20. Ministerstwo Zdrowia strzela focha . . .

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Poseł Grzegorz Napieralski w interpelacji do ministra zdrowia: czy firma zewnętrzna może przeprowadzać obliczenie minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w szpitalu klinicznym? Czy taka sytuacja jest zgodna z regulacjami prawnymi? Jaki kwalifikacje powinny mieć osoby dokonujące obliczenia przedmiotowych norm?

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Pielęgniarz z Krakowa zadaje pani Dorocie Gardias pytania: Kiedy Pani była ostatnio przy łóżku pacjenta? Na jakiej podstawie Pani Przewodnicząca OZZPiP podejmuje decyzję za całe środowisko? Adwersarz szefowej OZZPiP wyraża także opinię: "to jest zastanawiające, chyba że p. Gardias podpisując porozumienie w dniu 30.06.2010 r. zapomniała zdjąć czepka i poinformować, że nie jest już pielęgniarką".

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Autorska norma MZ 1:20, doczekała się pierwszej interpelacji poselskiej. Poseł do minister Ewy Kopacz: "Nawet dla laika rozsądne wydają się być argumenty, że ilość pacjentów zależy od wielu czyników np. specyfiki oddziału (chirurgia, oddziały intensywnej opieki, pediatria, neonatologia, położnictwo – wymagają większej ilości pielęgniarek)".

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

SKANDAL! Zobacz reportaż - szpital w Kutnie - negocjacje pielęgniarek z dyrekcją, z ust dyrektora pada uzasadnienie zwolnień pielęgniarek: przecież część obowiązków pielęgniarek mogą przejąć . . . sami pacjenci! Dyrekcja planuje, że na nocnych dyżurach, na kilka oddziałów ma być po pielęgniarce . . . jednej! To skutki bezradności samorządu i związku pip, które nie potrafiły doprowadzić do ustalenia ogólnopolskich norm, tylko układają się z kolejnymi ekipami w MZ.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Uwaga! Ministerstwo zdrowia modyfikuje swoją autorską propozycję 1:20 w zakresie norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w szpitalach. Nową propozycję wysłało do OZZPiP. MZ prosi o "ostateczną akceptację"! Zobacz co na to związek.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Norma 1:20 to "autorski pomysł resortu zdrowia", którego opublikowanie spowodowało, że polskim pielęgniarkom i położnym opadły ręce! Naczelna Izba PiP wnioskuje o zorganizowanie konferencji uzgodnieniowej w sprawie normy 1:20.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

MZ informuje (zobacz zdjęcia), że w dniu 7 lipca 2010 roku podczas wręczenia Aktów Powołania nowym Konsultanom Krajowym w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego, psychiatrycznego, ratunkowego odbyła się "robocza dyskusja" w zakresie normy zatrudnienia 1:20, która jest tyle samo warta co np. norma 1:100 lub 1:1000!

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie przedstawia swoje stanowcze NIE dla propozycji MZ 1:20. Zobacz merytoryczne stanowisko Towarzystwa. Zobacz propozycję poziomu obsad pielęgniarskich na: oddziałach zabiegowych, zachowawczych, intensywnej terapii, dziecięcych. Warto zapoznać się z tym dokumentem.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Analizujemy kolejny aspekt tzw. porozumienia MZ - OZZPiP. Po aspekcie dotyczącym wirtualnych (wyborczych) podwyżek płac dla pielęgniarek i położnych, teraz przyjrzyjmy się sprawie 1:20, rewolucyjnej propozycji MZ i Departamentu Pielęgniarek i Położnych w rozwój właściwie nie tylko polskiego, ale światowego pielęgniarstwa!

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

1:20 - Stanowisko Warszawskiej Izby PiP w sprawie zapisu ustanawiającego objęcie opieką przez jedną pielęgniarkę lub położną 20 pacjentów. Nadal czekamy na opublikowanie stanowiska w tej sprawie przez Naczelną Izbę PiP oraz Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. 2 KOMENTARZE.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

MZ - w szpitalu jedna pielęgniarka lub położna obejmuje opieką w ciągu jednej zmiany nie więcej niż 20 pacjentów. Taki zapis w projekcie rozporządzenia z dnia 15 czerwca wywołało ostrą krytykę użytkowników Portalu Pielęgniarek i Położnych. Zobacz stanowisko w tej sprawie OZZPiP.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Propozycja MZ 1:20 w zakresie liczebności pielęgniarek i położnych na oddziałach szpitalnych to degrengolada polskiego pielęgniarstwa! Kierownictwo Departamentu Pielęgniarek i Położnych powinno podać się do dymisji.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

MZ w projekcie rozporządzenia zapisało: w szpitalu jedna pielęgniarka lub położna obejmuje opieką w ciągu jednej zmiany nie więcej niż 20 pacjentów. W projekcie napisano "równoważnik etatu", w kontekście liczby obsady pielęgniarskiej. W SOR i izbie przyjęć dodano warunki kwalifikacji i dostępności pielęgniarek.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Działy aktualności