Pielęgniarki – wysokość dodatku za nocki grupy 6 znacznie niższa niż w grupie 2.

Straty finansowe pielęgniarek absolwentek LM oraz SM na dodatku za pracę w godzinach nocnych

Kolejne wydanie branżowego miesięcznika dla pielęgniarek i położnych – pielegniarki.info.pl – zawiera szereg praktycznych informacji dla osób, które zostały zdyskryminowane przez regulacje płacowe zawarte w ustawie o najniższych wynagrodzeniach w podmiotach leczniczych.

Wiele pielęgniarek zgłasza się do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych z zapytaniem: co ma zrobić aby uzyskać od swojego pracodawcy odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu? Czasem dzwoni jedna pielęgniarka, która kontaktuje się z naszą redakcją w imieniu kilkudziesięciu pielęgniarek i położnych. Także poprzez pocztę elektroniczną. Te grupy organizują się w walce o uzyskanie stosownych odszkodowań. Zamierzają wynająć kancelarie prawne.

W powyższych sytuacjach proponujemy pielęgniarkom lekturę artykułów w dziale aktualności pt. Odszkodowania dla pielęgniarek.

Artykuły te zawierają informacje, które pozwolą przygotować pielęgniarkom pozwy sądowe o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

Pielęgniarka o podwyżkowej farsie…

Jednym z pierwszych komentarzy pod dzisiejszym artykułem redakcyjnym naszego portalu pt. Czy Niedzielski zwróci godność zawodową pielęgniarkom z grupy 6? zamieszczono poniższy komentarz:

Czy to takie trudne było do zrealizowania? Zawsze jak sięgnę pamięcią, idąc do pracy miałyśmy tę samą podstawę, chyba że pracowało się na oddziale tzw. ciężkim. Każdy kolejny rok począwszy, od piątego, była dokładana wysługa. Czy nie można było od początku tej farsy podwyżkowej, pozostawić takie rozwiązanie? Dołożyć za podnoszenie kwalifikacji (co jest zresztą naszym obowiązkiem) gratyfikację finansową? Wtedy żadna z pielęgniarek i położnych nie mogła by rościć pretensji o różnice w zarobkach.

Zachowano oryginalne brzmienie komentarza.

Ten komentarz zawiera całe sedno „farsy podwyżkowej”. Czy naprawdę nie można było tego uniknąć? Dlaczego decydentom zabrakło wyobraźni…

Zatem zachęcamy pielęgniarki i położne do lektury najnowszego wydania branżowego miesięcznika. W formie papierowej oraz wydania elektronicznego.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.8 / 5. Ilość głosów: 107

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Top 3 torby pierwszej pomocy dla pielęgniarek.