Podwyżka płac władz izby pip. Wynagrodzenia władz izby pip (rok do roku) wzrosły od 600 do 1200 złotych miesięcznie.

Wynagrodzenia w izbach pip.

...................................................

Wzrost wynagrodzenia władz izby pip jest spowodowany wzrostem przeciętnego wynagrodzenia podawanego przez prezesa GUS. I tak, powyższe wynagrodzenie wynosiło w marcu 2013 roku - 3 709 złotych, natomiast w marcu bieżącego roku osiągnęło poziom 4 017 zł.

Wobec powyższego wzrost wynagrodzenia prezesa izby pip rok do roku wzrósł o 1232 złote, czyli do poziomu ponad 16 tysięcy złotych miesięcznie (400% przeciętnego wynagrodzenia). Natomiast wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby pip wynagrodzenie wzrosło o kwotę 1 078 złotych i wynosi obecnie ponad 14 tysięcy złotych miesięcznie (za cały etat).

Także wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby wynoszące 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw wzrosło rok do roku o 770 złotych, do kwoty ponad 10 tysięcy złotych (za cały etat).   Wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby wzrosło rok do roku o kwotę 618 złotych, czyli do kwoty ponad 8 tysięcy złotych (za cały etat).

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Horrendalnie wysokie wynagrodzenia władz izby pip [Czytano ponad 16 tysięcy razy, ponad 150 KOMENTARZY!]

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.04.22 17:53:48 ~Iwona

Kto u zloba ten ma.Tylko pytam za co?

#2  2014.04.22 18:22:54 ~szkolna

Jak to za co, za nasze składki członkowskie takie same jak płaca lekarze do izby lekarskiej, tylko nasze zarobki "trochę" inne, ech szkoda gadać. ciekawe jak długo jeszcze trzeba będzie płacić ten haracz

#3  2014.04.22 19:38:18 ~siostra

Może skończmy wszyscy płacic składki bo to trochę chore!

#4  2014.04.22 19:43:05 ~Lucyna

Nie wiem za co te składki płacimy, że wydadzą nam papier gdy potrzebujemy i to z łaską. Do tego 3 osoby w izbach wystarczą i pani kierownik 5000 to max, mam dzisiaj dobry dzień

#5  2014.04.22 19:49:19 ~Gość Brz

Panie z Izb to Nasze przedstawicielki,które wybrałyśmy.Miały dbać i bronić interesów wszystkich pielęgniarek -bronią - SWOICH stołków i kasy.Przyznały sobie nawet "trzynastkę",takie pracowite.Gratuluję dobrego samopoczucia wszystkim Przewodniczącym Okręgowych Izb i pani Prezes.

#6  2014.04.22 19:53:14 ~kdk

Wim,że ten kto u żłoba ten ma,ale te pieniądze są ciężko wypracowane przez nas pielęgniarki, za jaką pracę one je dostają;za swoją butę ,są niemiłe, zarozumiałe i uważają się za bardzo potrzebne.Tak naprawdę to klika bab, które ciągle niezadowolone krytykują pielęgniarki.Ja nie chcę dawać im co miesiąc swojej kasy!

#7  2014.04.22 20:01:39 ~misia

Aaa! boli,a dookoa rodyina

#8  2014.04.22 21:01:27 ~nie

To nie jest prawda! Po co takie bzdury pisać. To co prawda to jedyne pół pensji lekarza by było.Ale nie piszcie ludziom bzdur!

#9  2014.04.22 22:25:32 ~piel

I jak widać potrafią dbać o pielęgniarskie interesy , .szkoda że tylko o swoje. Głosujmy na PIS to będzie nadzieja, że z obowiązkowej trafimy do dobrowolnej przynależności do izb.Całe to izbowe towarzystwo budzi we mnie głęboki niesmak i nie mam więcej ochoty z tym towarzystwem mieć coś wspólnego. Obłuda i hipokryzja to wartości , którym się zaprzedano za judaszowskie srebrniki.

#10  2014.04.23 00:19:18 ~superego

Za takie pieniadze tak malo efektywne jest ich lidership.ciekawe, czy im czasem jest wstyd. jak moga pobierac tak duze skladki od wyrobnika,pielegniarki szeregowej.

#11  2014.04.23 00:26:34 ~ktoś

Fajnie. Tak to można żyć.

#12  2014.04.23 08:15:26 ~....

Najbardziej zdemoralizowane pielęgniarki,to te z wszelkich stołków,to Te należałoby solidnie zdyscyplinować.Albo zwolnić.

#13  2014.04.23 08:33:07 ~xx

Zwasze tak jest im mniejszy poziom moralny,brak wyższych wartości,tym większa chciwość,tu żądzą tylko żadze,najbardziej prymitywne cechy zwierzęce.Komuś bez kręgosłupa moralnego bardzo trudno jest je okiełznać.

#14  2014.04.23 08:37:23 ~cd

Przepraszam za błąd ,rządzą,

#15  2014.04.23 20:05:54 ~sowa

Nie są warte złamanego centa, a my je utrzymujemy. Siedzą i liczą kasę ze składek, kursików i durnych szkoleń; nawet nie sprawdzą czy są one uczestnikowi potrzebne, czy nie - liczy się dochód, aby mieć na podwyżki. Co robią w kwestii Naszych płac. Mają to gdzieś te pasożyty. Jedyne co robią to blokowanie jakichkolwiek zmian w pielęgniarstwie, aby nie zagrozić własnym interesom. Klika cieniasów dbających o własne d.y !

#16  2014.04.24 23:11:28 ~EWELINA

SUPER! TYLKO POGRATULOWAC PENSJI! TYLKO MY-SZARE MYSZKI MUSIMY ZASUWAC ZA NAJNIZSZA KRAJOWA! PIELEGNIARKI W DOMACH POMOCY W POWIECIE KUTNOWSKIM OD LAT PRACUJA ZA TAKIE PIENIADZE! 1500ZL BRUTTO.GROSZE ZA NOCKI ZBIERAMY, NIE MAMY PREMII,NIE MAMY WLICZANEJ WYSLUGI LAT A NADGODZIN NIE MA KIEDY ODEBRAC,BO CIAGLE BRAK PELNEJ OBSADY! NADGODZINY NIE PLACONE-BO NIE WOLNO.JESZCZE 300ZL TRZEBA ODLICZYC NA DOJAZDY.cIEKAWE CZY PAN STAROSTA BY CHCIAL,ZEBY JEGO ZONA TAKA PENSJE PRZYNOSILA! ZENADA!

#17  2014.04.24 23:53:27 ~no

No to sobie nieroby żyją Naszym kosztem nic dla środowiska nie robiąc. Pielęgniarstwo zeszło na psy. Gdzie ich godność. Bez wstydu i ogłady. Za doprowadzenie pielęgniarstwa do takiego stanu wysłać na Sybir. A one bezwstydne jeszcze kobietami roku, czy kandydatkami do EP. Wstyd dla środowiska.

#18  2014.05.02 21:17:00 ~gość 1

Powiem tak, nie pracuję w zawodzie ale śledzę nowości! Pielęgniarki mają wszystko ogólnie gdzieś, dopiero jak się czegoś dowiedzą to OOOOOO! I dobrze, że z "Bożej Łaski", przez pielęgniarki wybrane Przewodniczące, robią co im się podoba! Która z Pielęgniarek się zainteresowała na co idę składki? O co Wam chodzi, macie wszystko gdzieś a potem pretensje! Mnie już też nie zależy! To najgorsza grupa zawodowa o jakie słyszałam! Mam nadzieję, że szybko się samo unicestwi i będzie luz! Pielęgniarki/Położne to dziwna grupa zawodowa! Mam nadzieję, że nie będę musiała się utożsamiać z tym zawodem w życiu!

#19  2014.05.10 12:46:31 ~do 18

Masz rację. To dziwni Ludzie pozwalający kierować sobą jak stado. Tyle lat ściemy ze strony Izb, a one po dyżurkach krzyczą, plotkują, a jak przyjdzie co do czego to cisza; przyklepują działania Samorządu. Już dawno powinny rozliczyć Samorząd z działań, a raczej ich braku. Rozliczyć z wydatkowania budżetu.Przy takich wpływach powinniśmy mieć najlepszych specjalistów od kreowania wizerunku grupy zawodowej, najlepsze biuro prawne dbające o ochronę Naszych praw, a tym czasem One wszystkie wpływy wykorzystują na niebotyczne płace dla siebie - za co. TO NIEMORALNE I ŻAŁOSNE.

#20  2014.05.25 20:49:28 ~cecha

Pazerne, bierne wobec oczekiwań, nie mające pojęcia i alternatyw na realizację zadań,a więc jest stagnacja, a wręcz recesja. Ustawa o Samorządzie Zawodowym mająca dać Nam przywileje i godność - spełzła na niczym, bowiem One Ustawę przejęły, jako sposób i styl życia dla siebie. Od lat te same Władze. Organizowana, co 4 lata parodia wyborów do Władz Samorządowych - zorganizowana tak, aby nikt spoza Ich grona nie przeniknął do struktur Samorządowych - zapewnia Im monopol na tkwienie u steru Władzy i beztroskie życie Naszym kosztem. POWIEDZMY WRESZCIE STOP NASZEJ BEZUŻYTECZNEJ I DRWIĄCEJ Z NASZYCH PROBLEMÓW WŁADZY, NISZCZĄCEJ ETOS NASZEGO ZAWODU.

#21  2014.06.26 11:17:43 ~piss

Ciekawe, w ilu izbach oprócz wynagrodzeń funkcyjnych przemycane są jeszcze wynagrodzenia (diety, ryczałty, czy jak im tam jeszcze) dla pozostałych członków rady, organów, komisji problemowych. Czy nie powinien się tym zająć odpowiedni urząd (Minister Zdrowia? ) uchylając takie uchwały. Są to praktyki niezgodne z ustawą o samorządzie pip. Art.15 ustawy mówi o zasadzie nieodpłatnej pracy na rzecz samorządu. Czy na to potrzebne są nasze składki? Ciekawe, w ilu izbach stosowane są takie praktyki?

#22  2014.12.16 19:21:09 ~do 19

Podzielam Twoje zdanie, Izby powinny dbać o rozwój zawodowy pielęgniarek. Płace w Izbach są coraz wyższe, a z roku na rok coraz niższe są dofinansowania do kształcenia podyplomowego(obserwuję taką sytuację w łódzkiej Izbie). Komisja Kształcenia, Promocji i Rozwoju Zawodu http://www.oipp.lodz.pl/index.php? kizi=2&kiz=1, do grudnia nawet nie zdążyła przygotować planu pracy. Zastanawiam się po co są tworzone komisje w Izbach skoro nie widać ich działania!

#23  2015.02.01 14:47:42 ~papa

Ogólnie wszystko jest beznadziejne w tym zawodzie