Media teraz biją na alarm w związku z brakiem pielęgniarek, a użytkownicy pielegniarki.info.pl piszą komentarze... dziesiątki...

Pielęgniarstwo 2017.

       

Zobacz materiały telewizyjne o nadciągającej katastrofie "brak pielęgniarek"

1 maja 2017 - TVN24 - Szpitalom grozi zamykanie oddziałów. Przez dramatyczny brak pielęgniarek

29 kwietnia 2017 - POLSAT - "Nie będzie miał kto stanąć przy łóżku pacjenta". Ustawa może sparaliżować oddziały

25 kwietnia 2017 - TVN24 - Pielęgniarki potrzebne od zaraz. Powstaje luka pokoleniowa

21 kwietnia 2017 - TVN24 - Szpital na krawędzi katastrofy. "Odejdzie 80 pielęgniarek, będziemy zamykać oddziały"

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW PIELEGNIARKI.INFO.PL 

- Jaka szkoda ze mi ich nie szkoda. Patrzę egoistycznie. Ale odczuwam msciwa satysfakcję. Gdzie było i jaki stosunek miało do nas społeczeństwo przy każdej próbie zwrócenia naszej uwagi na problem? Ile lat olewaly nas kolejne rządy i zarządy szpitali. Jedynie Dziewczyn mi szkoda... nie każda może się wypiac i wyjechać... może choć w końcu płaca pójdzie w zgodzie z pracą...
- Naprawdę?Brakuje pielegniarek?Niedowiary.Jak do tej pory nikomu nie przeszkadzały okrojone składy na dyżurach a raptem nas brakuje.A to dopiero ciekawostka.Komuś klapki z oczu spadły?Moze czas najwyższy docenić naszą grupę zawodową finansowi to i pielegniarek może przybędzie bo nikt o zdrowych zmysłach za jałmużnę pracować nie chce.
- Jakby pielegniarki,tylko przez tydzień czy dwa pozostały jedynie w 1 swoim miejscu pracy to trzebaby zamknąć ponad połowę placówek. A ponieważ dorabiaja biegają z 1 placówki do 2 to wydaje się że jest nas wystarczajaco. Od co najmniej 10 lat alarmowani sa dyrektorzy ze brakuje pielęgniarek i do tej pory nic nie zrobili.
- Odkąd powstały nasze 《WSPANIALE IZBY PIELEGNIARSKIE 》był poruszany problem braku pielęgniarek. Odpowiedź zawsze była jedna. Mamy się nie martwić, bo zasila nasze szeregi pielęgniarki z Ukrainy. Czy tak się stało? Jestem już na emeryturze, ale problem pielęgniarek jest mi zawsze bardzo bliski. Pozdrawiam.
- No kto by się spodziewał?! Od dawna to było do przewidzenia. Brakuje a bedzie jeszcze gorzej! Zarobki nie zachęcają młodych ludzi do podjęcia tak trudnego i wymagającego zawodu. Brawo myśliciele!!!
- Krystyna Krystyna Wojnar Do tego doprowadziły wszystkie rządy po kolei - żaden nie miał dość pieniędzy żeby godziwie płacić za ciężka prace pielęgniarek.Ciagle wycierali gęby frazesami o powołaniu, służbie człowiekowi... itp A praca pielęgniarki jest jak każda inna tylko wymagająca większej empatii i odpowiedzialności.Pielegniarki maja rodziny , domy które trzeba utrzymać. Należy im się pensja ponad średni krajowa za troskę i ciężka prace na " żywym organizmie". Pomyłka w papierach grozi co najwyżej strata czasu czasem pieniędzy. W pracy Plg pomyłka może kosztować życie pacjenta.czy ktoś bierze ten fakt pod uwagę zatrudniając pielęgniarkę na kolejnym etacie czy jego części ? Kierowca po paru godzinach prowadzenia auta musi się "zresetować" a pielęgniarka jest ze stali? jest nakręconym mechanizmem? Kiedy ktoś mądry dojdzie do właściwych wniosków? NIKT chyba za mojego życia. Jak długo żyje temat jest na czasie. Mówią o Ukraińcach... których dyplomy musza być nostryfikowane... mrzonki...!
- Kiedyś ja też szukałam pracy w tym moim zawodzie. Po urodzeniu dzieci wpadłam z obiegu i był problem z powrotem do pracy. Dopiero w 2005 roku odnowilam prawo wykonywania zawodu, staż, egzamin. Parę umów smieciowych na krótko. I dopiero kurs szczepień. Potem załapałem się na zastępstwo na 9 miesięcy. A jak już pracowałam to dostałam propozycję w konkretnym zakładzie pracy. No i pracuje do teraz, choć już bym mogła być na emeryturze. Ale przecież za ten jeden tysiąc złotych sobie sama nie poradzę. Opłaty mieszkaniowe też nie są małe. A za granicę nie mam ochoty jeździć aby przeżyć.
- Mówięnie o tym,że brakuje pielęgniarek jest czystą bzdurą i statystyką! Czemu? Pomimo braków kadrowych nie słyszę o wielkiej rekrutacji szpitali, o o twieraniu nowych oddziałów, o walce o pracownika stawką! 
Pracowała 10-15 lat jedn pielęgniarka na 30 pacjentów i tak będzie. Wyjedzie Pan do większego miasta to prace Pan znajdzie...za 2500 zł do ręki Warszawa zaprasza, z tym że za kawalwerkę zapłaci pan 1700+ liczniki

- Powinno być więcej szkół zaocznych. Na Śląsku jest tylko 1 z zajęciami również w tygodniu a to jest problem.
- Szkoły nic nie zmienią! Problem lezy w innym miejscu.
1. Pomimo braku kadry, szpitale nie chcą zatrudniać pielęgniarek. Statystyki podawane są przy założeniach że 1 pielęgniarka na średnio 10 pacjentów. W wielu szpitalach jest jedna na 15-20-30....i jeśli przepisy tego nie wymuszą, to dyrekcj nowych nie zatrudni.
2. W chwili obecnej od 50 do 70% absolwentów pielęgniarstwa nigdy nie podejmuje pracy w zawodzie! Z powodów niskich płac, lub braku pracy w regionie.
Z pozostałych 1/3 wyjeżdza natychmiast po studiach, kolejna transza po 2 latach. W zawodzie zostaje 10-20% absolwentów. Koszt kształcenia 1 pielegniarki do poziomu zdobyci prawa wykonywania zawodu to 45 tys. zł. Wie Pani jakie to są straty?
Przykład - W Płocku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa otworzyła pielęgniarstwo. Kształci rocznie 70 osób. Coż z tego jeśli z całgo rocznika 4-5 znjdje prace w mieście i okolicy? (Znajomości lub któraś zajdzie w ciąże, odejdzie na emeryturę).
Reszta jeśli chce pracować musi jechać do Warszawy lub Łodzi. 
W Warszawie do ręki za etat pielenairka po licencjacie może liczyć z dodtkiem zębali na 2200-2600 zł. 
Coż z tego jeśli wynajem kawalerki kosztuje tu 1700+liczniki? Hotele pielęgniarskie to około 700-800 zł z pokój wieloosobowy?

- To juz dawno było do przewidzenia. O pielęgniarki nikt się nie troszczy. Pracują i pracowały jak woły robocze za jałmużne a nie godziwą wypłatę. Z takim wykształceniem i za tak ciężką pracę w innych zawodach ludzie zarabiają naprawdę dobre pieniądze i są w stanie utrzymać rodzinę a nie tylko ledwo siebie.
- Wiele Ukrainek i Pań innych narodowości kończy niedługo kształcenie w zawodzie w Polsce i może będą naszymi przełożonymi. Cieszmy się jeśli zechcą tutaj pozostać, bo ktoś nami się zaopiekuje. WIELKI SZACUNEK dla CHĘTNYCH.
- Nie będzie. 
1. Niemcy destabilizują Ukrainę i naszą wschodniagranicę po to, bo potrzebują młodych ludzi do pracy. W 2010 roku minister gospodarki niemiec powiedział,że jeżeli do o2030 nie pozyskaja około 30-40 milionów młodych ,zdrowych ludzi do pracy to ich cała gospodarka do 2050 padnie. 
2. Sama Ukraina to 15-20 mln potencjalnych pracowników. W chwili obecnej niemieckie fundcje sponsorują im pobyt, Polska pod naciskiem i przy funduszach z UE Edukacje, a tuż po niej praktycznie wszyscy uciekną do Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Skandynawii, bo co zarabiać w złotówkach jak można w Euro?
3. Proces wysysania Ukraińców na rynek niemeicki trwał zbyt długo, bo te 2 mln które mamy już w Polsce gotowe bedzie do pracy w niemczech za 2-3 lata. Niemcy więć za kilka miesięcy poprzez aparat UE ściągną całkowicie wizy dla Ukraińców, dzięki czemu Polska nie będzie już jedynym punktem, gdzie można tanio nauczyć się zawodu, języka i wyjechać. Będzie można robić to bezposrednio w kraju docelowym

- Jak świat światem szpitale zawsze opierały się przede wszystkim na PIELĘGNOWANIU, nawet lekarz nie pomoże jeśli zabraknie pielęgniarki, ale LEKARZ może pracować w charakterze PIELĘGNIARKI, jeśli ich brak to nawet WSKAZANE.

Zachowano oryginalną pisownię
Wybrał:
Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.02 20:05:30 ~Meadow Dew

W hotelu pielegniarskim w Warszawie 450zl za pokój jednoosobowy. 600zł za mieszkanie samodzielnie w pokoju 2 osobowym. Rachunki są już w cenie pokoju wiec proszę nie kłamać że 700-800 zł.

#2  2017.05.02 20:11:46 ~obs.

Pielegniarka to zwód bez przyszłości,braku możliwości samorozwoju,pracuje się tu tylko jako służąca,pod dyktando innych,bez możliwości użycia własnego rozumu/no może tylko w sprawach dot.higieny,a i tu różnie to bywa/ itd. itp. ,nie traćcie czasu na naukę w tym zawodzie,jeśli jesteście osobami inteligentnymi,ambitnymi,chcecie mieć znaczenie,omijajcie ten zawód,inaczej będziecie nieszczęśliwi,w roli niewolnicy,"sługi jaśnie uniżonej",która nie ma prawa głosu,i za marne grosze.

#3  2017.05.02 20:34:19 ~piel.

No tak bardzo biją na alarm myślał by kto ! jedynie tvn i polsat a rządowa telewizja tvp 1 przed chwilą pokazała protest pracowników sieciówek a w super stacji również ( w każdej dziś dużej stacji) powiedziano że jest to grupa zawodowa w Polsce najmniej zarabiająca a te ze Staszowa się nie przebiły podobnie Jędrzejów do tvp - a poza tym w każdym szpitala grupa zawodowa pielęgniarek wszystko robi po cichu albo nic - jaka w nas, w was inteligencja ? wstyd powiedzieć! gruba i głupia przewodnicząco Dargiewicz opuść natychmiast to stanowisko - DOŚĆ !

#4  2017.05.02 20:37:05 ~Piel.

Po co wam te hotele te wynajmy po co wam to pielęgniarstwo ? o sieciówkach dziś dużo mówili tam jest szacunek bo o nich się mówi - skandal ! kończyć z pazerstwem na 5 etatach ! gdzie normy zatrudnienia ?

#5  2017.05.02 20:38:24 ~ja

2-3-4 prawda ! poniżająca praca pielęgniarka w Polsce do pampersów - skandal !

#6  2017.05.02 20:40:14 ~Obserw.

Brawo sieciówki pokazano was dzis w tvp 1 a pielęgniarkom pokornym i zastraszonym, aczkolwiek pazernym daleko do was ! Gratulujemy rozumu i rozwagi !

#7  2017.05.02 20:41:07 ~Katarzyna

Nic dodać nie potrzeba. Kiedy 10 lat temu wróciłam z Włoch, (wróciłam nie dlatego, że bylo mi źle, tylko dlatego, że tu zostawilam 3 dzieci), to od tamtej pory wszystko tzn pensje stoją w miejscu, jak nie można było żyć, w spokoju tak nie można, z tą różnicą, że pracuję po 300 godzin w miesiącu. Teraz po 30 latach w zawodzie przebranzawiam się i jestem z tego powodu szczęśliwa, że chociaż przez parę lat przed emeryturą idę chętnie do pracy i przede wszystkim wiem za co. Wcale mi nie szkoda, ze tak sie dzieje tylko w rządowych szpitalach powinno być tak jak dla przeciętnego Polaka.

#8  2017.05.02 20:42:57 ~MY

Gdzie tak biją na ten alarm ? Dziś non -stop o sieciówkach ! WSTYD STASZÓW I INNE ABY KASA ALE JAK TRZEBA COŚ POKAZAĆ TO CISZA ! ABY DLA SIEBIE OBRZYDLIWE ! PRZEZ TO BRAK SZACUNKU DLA CAŁEJ GRUPY ZAWODOWEJ !

#9  2017.05.02 20:45:13 ~ja

Z Ukrainkami nie takie proste nie są w unii nie straszcie !

#10  2017.05.02 21:06:18 ~piel.

Wstyd o sieciówkowym proteście mówią dziś a o nas mówią wtedy jak nie mają o czym! Staszów zrobił cichy protest nie darowane ! Mówią ze to pracownicy sieciówek najmniej zarabiają nie my ! SKANDAL !

#11  2017.05.02 21:27:29 ~Piel

W wojewodztwie o Staszowie byo glosno, o Jedrzejowie tez sie mowi. w TVP3 kielce i gazetach byly artykuly. Tylko ze kolezanki ze Staszowa dalu du.y. Podpisac taka ugode. A niby mialyscie 100% poparcia i gotowosci strajkowej. Wstyd. Tylko dyrektorowi zrobilyscie dobrze bo szpital nie ponosi zadnych kosztow. Finansowa przed protestem jak i po macie tak samo.

#12  2017.05.02 21:29:02 ~Piel

Ale niby tak chcialyscie koezanki ze Staszowa , to tak macie.

#13  2017.05.02 21:31:38 ~Piel

Ale niby tak chcialyscie kolezanki ze Staszowa , to tak macie.

#14  2017.05.02 21:44:31 ~Piel

W Staszowie bylo blisko strajku, tylko nie wiem czemu pielegniarki zrezygnowaly? Podpisaly ugode z dyrekcja ktora nie daje im zadnych kozysci, nic nie wywalczyly finansowo. Ile miay przed protestem tye maja obecnie. Chyba ze chodziło im o podniesienie zasadniczej. ? iczac ze trzeciej transzy dodatku nie bedzie?

#15  2017.05.02 21:45:23 ~Piel

W Staszowie byo blisko strajku, tylko nie wiem czemu pielegniarki zrezygnowaly? Podpisaly ugode z dyrekcja ktora nie daje im zadnych kozysci, nic nie wywalczyly finansowo. Ile mialy przed protestem tyle maja obecnie. Chyba ze chodziło im o podniesienie zasadniczej. ? Liczac ze trzeciej transzy dodatku nie bedzie?

#16  2017.05.02 21:51:56 ~observer

Trzeba mieć osobowość ofiary i mentalność niewolnika ,żeby wybrać pielęgniarstwo i wykonywać ten zawód.

#17  2017.05.02 22:28:40 ~pielęgniar

Wytlumaczcie mi jak zmusić media do których się pisze ze jest strajk pielęgniarek żeby to pokazali w telewizji bo jak narazie to tvn pokaże jak w tle jest polityka tvp wogole a polsat tylko w newsach tylko regionalne tv oraz ten portal

#18  2017.05.02 22:33:51 ~pielęgniar

Mam pytanie z jakich wy szpitali jesteście ze tak jezdzicie po tym Staszowie. Bo jak narazie to słyszałam tylko o nim o Jedrzejowie CZD i Krakowie a gdzie reszta śpi czy tylko na Forum anonimowo umie się wypowiadać

#19  2017.05.02 22:56:52 ~Benek C

Pielęgniarstwo to zawód dla sadomasochistow ,ciągłe skamlanie o parę złotych podwyżki , brak szansy na awans oraz przebywanie w środowisku sprzyjającym depresji -dno na własne życzenie

#20  2017.05.03 00:50:56 ~piel

Co się stanie gdy nauczyciel pomyli się i wstawi nie tą ocenę do dziennika? Co się stanie gdy pielęgniarka wpisze nie ten lek do wykonanych zleceń? Teraz porównajcie zarobki.

#21  2017.05.03 07:28:39 ~gość

Dajecie radę na 2 etaty to i więcej popracujecie,korona z głowy nie spadnie.

#22  2017.05.03 07:57:01 ~Piel

Rzeczywiście mamy spotkac sie pod Sejmem 12 maja? Ktos zgłosił to zgromadzenie?

#23  2017.05.03 08:44:13 ~mm

Nie będzie żadnej katastrofy.Wladza wie ze pielęgniarki silaczki pognaja do kolejnego miejsca pracy za 10 zl netto.

#24  2017.05.03 09:01:12 ~pielęgniar

Zastanawiam się,dlaczego nasze środowisko jest tak rozbite i rozgoryczone ZWŁASZCZA "medialnie"? W zawodzie 28 lat pracy i ten sam odbiór-zawiść ,obłuda,brak solidarność.Odmówisz wykonania czynność zgodnie z Twoją wiedzą,kompetencjami,a nierzadko nie chcesz być po prostu służącą-druga pójdzie i zrobi "bo nie chce psuć sobie relacji z kolegami lekarzami","bo tak ustalili między sobą"Brak szacunku do samych siebie,brak pewności ,że pielęgniarka to osoba posiadająca duża wiedzę i umiejętności ,które są charakterystyczne tylko dla tego zawodu,będzie tak długo powodowało naszą niską samooceną,dopóki będziemy tak chciały!

#25  2017.05.03 10:09:58 ~polska pie

Zgadzam się z opinią 24. Szcunek dla siebie, koleżanek, wykonywanych obowiązków-wówczs i nas będą szanowali.

#26  2017.05.03 10:26:26 ~Położna

Koleżanki pielęgniarki i położne! Szanujmy się wzajemnie.Dlaczego jesteśmy wobec siebie niemiłe? Może przez ,wypalenie, zmęczenie, bezsilność.Ale bądźmy razem, w jedności możemy coś wywalczyć.Nie dajmy sobą manipulować i nie bierzmy czegoś,co już mamy.Zębalowe do podstawy? I co z tego? Po wyliczeniach będzie mniej niż jest obok.Tak nam naliczą nasi dyrektorzy i prezesi.

#27  2017.05.03 10:51:33 ~baca

Lamentowania ciąg dalszy

#28  2017.05.03 11:22:14 ~związk.

Do 17 spytajcie tych z sieciówek oni problemu nie mieli jak zaistnieć w tvp. - 2 maja i powiedzieli że tak mało zarabiają, że pracują za 2-3, a o premiach i 13-tkach nie mówią że mają, czego a u nas nie ma! P.W WYWALIĆ DARGIEWICZ A NA PRZEWODNICZĄCĄ WYBRAĆ OSOBĘ Z CHARYZMĄ, Z WYGLĄDEM, MĄDRĄ ODWAŻNĄ - SĄ TAKIE ! wywalać pracujące non-stop w szpitalu - gdzie prokurator ? 12 MAJA SPOTYKAMY SIĘ POD SEJMEM !

#29  2017.05.03 11:23:53 ~piel.

Do 24 prawda a jeszcze publicznie co niektóre kłócą się o wykształcenie - bezwstydne ! na szczęście tego już mniej !

#30  2017.05.03 11:26:18 ~MY

WCZORAJ PRACOWNICY SIECIÓWEK ZAWALCZYLI O SWOJE POKAZANO W TELEWIZJI NIE PO CICHU ! PIELĘGNIARKI NIE WSTYD WAM ? Z KTÓREGO DZIŚ WRÓCIŁAŚ ETATU PAZERNA PIELĘGNIARKO ? BOJKOTOWAĆ TAKIE !

#31  2017.05.03 11:31:27 ~my piel.

Do 28 brawo !

#32  2017.05.03 11:32:22 ~piel.

Do 23 zgadzam się pazerne siłaczki bez honoru !

#33  2017.05.03 11:57:35 ~mm

Silaczki tyrające w kilku miejscach to przyczyna naszych problemów. Niestety kazda z nas przykłada rękę do tej chorej sytuacji, pozwalamy szybciej wychodzić ,spóźniać sie, drzemać bo koleżanka siłaczka jedzie z pracy do pracy. Same sankcjonujemy patologie.Wldza o tym wie i to jej pasuje

#34  2017.05.03 13:26:12 ~Goscinnosc

Ja chciałam zostać pielęgniarką Ale a po 12 godzin z rodziną nie da się połączyć pilegniarki wykonują cię zł prace i powinny pracować pracować 6 godzin dziennie z wynagrodzeniem minimum 3 000 tyś. zl

#35  2017.05.03 14:00:38 ~do 34

?

#36  2017.05.03 16:17:42 ~Gosia

Do 33 - niestety to prawda. U mnie już dyzury o 1 pielęgniarkę mniej i łatanie opiekunką. A jeszcze nie ma sezonu urlopowego. I wszystko ma być zrobione a na pierwszym miejscu papierologia. Kiedy to wszystko padnie i jaki będzie efekt ? Ale chyba nasi kontraktowcy dają radę! ! Co będzie jak się wykruszą etatowcy ( pracujacy na 1 etat) i zostaną sami kontraktowcy, którzy zasypiają na stojąco? ?

#37  2017.05.03 16:34:07 ~Moni

Brawo 23. 24 i 26. Napiszę tylko trzy zdania i one powiedza wszystko po mojej 32 letniej pracy w tym ponoć tak pięknym zawodzie. Młode dziewczyny wybierzcie inna drogę zawodowa bo w tym zawodzie Was nie docenia i nie opłaca. Możecie mieć wolne weekendy, święta, które spędzicie miło z rodziną. Możecie być zdrowsze, weselsze i pracować tylko na jeden etat.wiec powodzenia gdzie indziej

#38  2017.05.03 16:40:34 ~Natalia

Komentarze (niektóre) po prostu mnie przerażają. Jestem pielęgniarka, młoda i nie żałuję podjętego wyboru. Kocham to co robie, praca jest niesamowicie trudna. Ale jakie to przykre jak spostrzega nas społeczeństwo. Ludzie nie mają świadomości. jak można napisać że trzeba " miec osobowość ofiary, czy mentalność niewolnika" czy że " skamlemy o parę groszy"? Nie rozumiem jak można być tak zlym człowiekiem pozbawionym empatii.My chcemy robić to co kochamy, do czego jesteśmy świetnie przygotowane i moc przy tym godnie zarobić na życie? Trudno zrozumieć?

#39  2017.05.03 16:42:44 ~Natalia

Piszecie tak negatywne komentarze. Może wasz punkt widzenia kiedyś się zmieni. Kiedy traficie do szpitala i trzeba będzie liczyć na "ów niewolników"

#40  2017.05.03 17:35:21 ~piel

Do Natalia-Też miałam głowę pełną ideałów,gdy byłam młoda jak ty.Teraz po wielu latach pracy wiem,że w Polsce trzeba mieć mentalność ofiary i osobowość niewolnika,żeby wykonywać ten zawód.

#41  2017.05.03 17:46:26 ~aqua

Chcecie wybrać inną przedstawicielkę naszego zawodu ? Ma być mądra, reprezentacyjna, empatyczna, ma mieć twardy kręgosłup, wizję pielęgniarstwa we współczesnym świecie, odwagę i determinację w działaniu? To dlaczego wybieracie inaczej ?

#42  2017.05.03 18:50:14 ~Natalia

Moja mama też jest pielęgniarka, starsza jest jak można się domyślać i nie uważa się za ofiarę. Każdy może mieć swoje zdanie, coz. Twoje słowa są nieco obrazliwe i niezbyt miłe. Może wykonujesz zawód do którego się nie nadajesz?

#43  2017.05.03 21:44:15 ~A

#42 trafne podsumowanie

#44  2017.05.04 07:08:58 ~ja

Widzę że mało która z nas nadaje się do tego zawodu i do pracy w średniowiecznych warunkach.Młoda z mamusią to widać wszystko zniosą i będą szczęśliwe,albo pracują w wyjątkowych placówkach.

#45  2017.05.04 08:11:15 ~ja

#44 do #42

#46  2017.05.04 09:46:58 ~ona

Są pewne plusy pielęgniarstwa. Jeśli ktoś z bliskich jest chory lub ja sama to zawsze kolejki minie się po znajomości czy jakis termin lub jak już doktor nie chce czegoś wystawić to ma sie wiedze i można zrobic badania na własna rękę

#47  2017.05.04 10:22:32 ~Luna.

Do38 to jest najlepszy i najbardziej merytoryczny komentarz jaki tu padł od dłuższego czasu. Polecam wszystkim taką postawę. Mamy odpowiedzialna pracę wiedzę i prawo do właściwego wynagrodzenia Tyle.

#48  2017.05.04 10:27:00 ~Hela

Pracowałam w takim szpitalu gdzie menadżer mówił otwarcie że pielęgniarki które mniej zarabiają lepiej pracują i co wy na to? Drogie koleżanki!

#49  2017.05.04 11:30:28 ~do 38

Po prostu za mało wiesz,idź do pracy do DPS ZOL ZOL psychiatryczny, 60 chorych w tym 48 pampersów,i 2 pielęgniarki.Karmisz ich po kolei,ostatni jedzą zimny,paskudny obiad,leżą zanieczyszczeni,bo muszą czekać na swoją kolej,itd itp.Taka jesteś empatyczna i usłużna,i patrzysz na to bez słowa buntu.Jako pacjentka miałabym gdzieś Twoje wytarte slogany,które niczemu nie służą,dowartościowujesz siebie,a Twój pacjent leży odłogiem.Wieczne braki wszystkiego,bo oszczędności,szkoda słów.

#50  2017.05.05 07:48:35 ~do47

Chyba na głowę upadłaś,albo pracujesz w biurze

#51  2017.05.22 10:04:47 ~bili

Szanowne panie pielęgniarki zrezygnujcie z dodatkowego etatu to wynagrodzenia wzrosną. Proste:)