Zobacz zdjęcia i wideo. W tym szpitalu średnia wynagrodzeń pielęgniarek to 4 875 zł brutto. Od września wzrośnie do 5 200 zł. Pielęgniarki zorganizowały pikietę: "Nie chcemy czuć się gorszymi pielęgniarkami, też chcemy podwyżek". Dobrze, że pielęgniarki zaczynają się cenić. BRAWO!

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Wideo powyżej: 8 czerwca 2017 - posłanka pyta z sejmowej mównicy, ile ma wynieść wynagrodzenie zasadnicze magistra pielęgniarstwa. W której grupie się znajdzie? Jaki to będzie wskaźnik przeliczeniowy? Nie potrafiłam tego znaleźć. Chyba nie 0,64? Bo tego to chyba nie wypada proponować.


Dobrze, że pielęgniarki zaczynają się cenić. BRAWO!

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie: Pielęgniarki z ŚCO też walczą o podwyżki. "Nie chcemy być gorsze" [ZDJĘCIA, WIDEO]


3 lipca 2017 - Pierwsze pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

4 lipca 2017 Drugie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

5 lipca 2017 Trzecie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.06 20:22:37 ~Aniela

W moim szpitalu pielęgniarka dostaje na rękę 2200 to nie trudno policzyć ile jest brutto,to kwota z dodatkiem Zebali

#2  2017.07.06 21:14:49 ~Ela

Ja dostaję na rękę 1600 z nocami i świętami

#3  2017.07.06 21:27:14 ~funia

P.Mielcarek ,trzeba było jeszcze zamieścić komentarz lekarki ,która stwierdziła iż pielęgniarki zarabiają więcej od lekarzy! nieładnie -lekarze zaczynają nam zaglądać do portfela!

#4  2017.07.06 22:00:37 ~piel

U Nas stawki 2200 brutto z nockami i świętami. Ciekawe czy z tymi stawkami to podpuszczanie. Lekarzom się zaniża stawki a piel ładnie ubarwia. Lekarze to cwane lisy, czym więcej zostanie w puli tym więcej dla Nich. Szkoda nawet komentować.

#5  2017.07.06 22:04:51 ~do funia

Więc niech tenże lekarz przekwalifikuje się na pielęgniarza, będzie lepiej zarabiał

#6  2017.07.06 22:48:54 ~Pielęgniar

Gdzie ten szpital? Też chcę tyle zarabiać

#7  2017.07.06 22:53:04 ~Piel ŚCO

Panie Mariuszu i Drogie Koleżanki, pracuję w tym szpitalu i byłam obecna na pikiecie. Powyższe słowa, zacytowane w tytule artykułu, są kłamstwem naszego Pana dyrektora ŚCO. Media już po pikiecie uprzedziły nas, że niestety, ale przekaz medialny nie będzie obiektywny - "siła wyższa" :(. Zdecydowałyśmy się na ten krok, ponieważ ciągle jesteśmy przez dyrekcję upokorzani. Na pikiecie miałyśmy ze sobą paski z wypłatami, ale jakoś nikt nie chciał z mediów ich opublikować. Koleżanki z 30 letnim stażem pracy mają podstawę 2 300 zł brutto. Czarę goryczy przelał fakt odejścia kolegi pielęgniarza, po dwóch miesiącach pracy od momentu zatrudnienia - mgr piel, spec AiIT, rat.med, a jego pensja 2200 zł brutto, co dało na rękę 1700 zł (ma żonę i dziecko). Poszedł do konkurencyjnego szpitala i BARDZO DOBRZE ZROBIŁ, chociaż smutno nam, bo był bardzo dobrym pracownikiem i kolegą ;) Nikt u nas nie chce pracować. DYREKTOR ŚCO Nasłał na naszą przewodniczącą związków POLICJĘ ! Robi wszystko żeby nas zastraszyć i ukryć swoje bezczelne kłamstwa ! Żadna z nas, takich pieniędzy o jakich mówi dyrektor, na oczy nie widziała ! Aby podnieść nasze dramatyczne pensję, walczymy aby dyrektor włączył dodatki brutto brutto do podstawy. Czujemy się oszukane i upokorzone przez dyrektora ŚCO. NA 1500 pracowników szpitala, jest tylko 460 pielęgniarek ! W szpitalu Wojewódzkim (za płotem nasz sąsiad) ponad połowa pracowników szpitala to pielęgniarki i pielęgniarze ! i mają dodatki brutto brutto włączone do podstawy. A My z ŚCO ! Mamy jałmużnę! Jako ciekawostka - dyrektor ŚCO, również nisko finansowo ceni lekarzy. Ale za to bardzo dyrektor sobie ceni układy polityczne z PSL i PO.

#8  2017.07.06 22:59:28 ~Ja

Podawanie średniej to tak jakby liczyć długość kręgosłupa razem z długością penisa.

#9  2017.07.07 00:27:26 Redakcja Portalu

Dziękuję za komentarz nr 7. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek P.S. Jutro dalszy ciąg na portalu.

#10  2017.07.07 08:13:46 ~mm

Niech podadzą średnie wynagrodzenie zasadnicze cwaniaki! Te kosmiczne kwoty biorą sie z wliczania do średniej nagród jubileuszowych i odpraw emerytalnych, pielęgniarki są wiekowe wiec te wydatki rosną.

#11  2017.07.07 11:09:21 ~Luna

No tak prawda w oczy kole usunięto mój komentarz czyżby nieporawny. Ale niestety tak wad ludzie postrzegają jako nierozgarniete idiotki. Mam nadzieję że zwykli ludzie nie związani z tym zawodem tu nie wchodzą bo by im było niedobrze.

#12  2017.07.07 11:56:05 ~do #7

A u Nas w szpitalu włączono dodatek brutto do zasadniczej i dziwnym trafem pierwszo -zmianowe dostały w dupę mniej o jakieś 2 stówy tak urządziły je związki pielęgniarskie! brawo WYYYYYYYYYYYYYYY!

#13  2017.07.07 14:34:53 ~Do #12

Włączenie dodatku "brutto brutto" do wynagrodzenia zasadniczego skutkuje wzrostem pochodnych naliczanych od wynagrodzenia zasadniczego ( dodatek za pracę w godzinach nocnych i świątecznych ). Pracodawca ma do wykorzystania tylko kwotę przekazywaną z NFZ. Jest zatem rzeczą oczywistą. że pielęgniarki pracujące w systemie dniówkowym dostaną wyższy wzrost zasadniczej - nie mają naliczanych od niej dodatków .

#14  2017.07.07 14:56:44 ~do #12

AAle o co chodzi-?

#15  2017.07.08 19:40:57 ~bea

Do Luna- czytając pani wypowiedzi nasuwa mi się jedno -jeśli wszystkie pani rzekomo usunięte wpisy były w takim stylu jak powyższy ,to dobrze ze ktos dba o wrażenia pozostałych użytkowników portalu.