Na wezwanie marszałka sejmu Główny Inspektor Pracy wypowiedział się w sprawie projektu ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, który został opracowany przez związki zawodowe. Pielęgniarki i położne nadal czekają na słowo "przepraszamy" od (nie)porozumienia zawodów medycznych.

(NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Wideo powyżej: Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) w dniu 8 czerwca 2017 roku, mówi na posiedzeniu plenarnym sejmu, ile będzie miała wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarka z tytułem magistra oraz ze specjalizacją.  Za 4 lata tej pielęgniarki wynagrodzenie zasadnicze wzrośnie o ponad 2,5 tysiąca złotych!


I jeszcze jedno: Kiedy (NIE)porozumienie zawodów medycznych przeprosi środowisko zawodowe pielęgniarek i położnych za działanie na szkodę naszych zawodów, poprzez forsowanie niesprawiedliwego projektu ustawy? 

Zobacz więcej:

(NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Mariusz Mielcarek 


3 lipca 2017 - Pierwsze pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

4 lipca 2017 Drugie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

5 lipca 2017 Trzecie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.29 14:50:27 ~Do redakcj

Wczoraj obiecał pan, że dzisiaj wyda komentarz do odpowiedzi z ministerstwa.

#2  2017.07.29 15:18:22 ~lili

opieka dlugoterminowa domowa umowa zlecenie 3 pacjentow co z nami Po staremu 3 transza Zembali czy nowe

#3  2017.07.29 15:52:25 ~maja

Nie będzie żadnego "zembalowego"! Nie dociera to do was? 80% pielęgniarek i położnych zostanie z paroma złotymi po zembalowym. "Zembalowe" realnie będzie przeznaczone na pseudopodwyżki dla wszystkich.

#4  2017.07.29 17:14:09 ~Do #2

Temat jest mi bardzo dobrze znany. Jestem "długoterminówką" pracującą na indywidualnym kontrakcie z NFZ. W twoim przypadku jest to praca na umowę zlecenie w firmie mającej kontrakt z NFZ. Tzw. równoważnik etatu w opiece długoterminowej to 6 pacjentów - masz zatem połowę. Twój pracodawca otrzymuje za Ciebie ( nie dla Ciebie ) z NFZ obecnie 400 zł, od 1 września będzie to 600 zł- oczywiście "brutto brutto". Ustawa podwyżkowa Cię nie dotyczy. Jeżeli jednak Twój pracodawca zatrudnia część pielęgniarek i położnych na etatach z otrzymanych pieniędzy pokryje koszty ich podwyżek, reszta pozostanie do podziału. W takim przypadku Twoje Zembalowe" może ulec zmniejszeniu. "Zembalowe" zostanie częściowo wykorzystane na ustawowe podwyżki dla pielęgniarek i położnych - nie jak pisze ~maja dla wszystkich.

#5  2017.07.29 17:16:18 ~Do Redakcj

I co z zamieszczonego pisma wynika dla nas ? NIC.

#6  2017.07.29 18:05:35 ~piel

Pielegniarki jak zawsze zrobione w ch.a ,tym razem-złamanego.

#7  2017.07.29 19:03:51 ~Lili

A czy to prawda , że podstawa wynagrodzenia ma się zwiększyć? Bo słyszałam, że do podstawy nasz szef doliczył wszystkie pochodne i średnia jest tak wysoka , że żadnej podwyżki nam się nie należą. Podobno to jest w piśmie od NFZ.Taki kruczek, żeby ulżyć szefostwu. .Oczywiście proszę was o odpowiedź ale skonsultowną z specjalistą. Nasz szef powiedział ze śmiechem, że to co piszą w ustawie a interpretacja to dwie różne rzeczy

#8  2017.07.29 19:32:51 ~bida

Zebalowe zabioro tera a szczurowe obiecujo dać jak inne bedo rządzić.

#9  2017.07.29 19:58:12 ~do 7

"Prawo" (ustawy itd) jest celowo mętnie napisane by dawało dużą swobodę interpretacji .Na niekorzyść ofiary, w tym przypadku pielegniarki.Przecież prawo nie daje sprawiedliwości sprawiedliwym tylko wyrok.I "wasz" szef bezczelnie Ci to powiedział. Możesz wiec spodziewac sie zwiększenia obowiązków Ale nie podstawy wynagrodzenia.

#10  2017.07.29 20:09:15 ~Do #7

Jestem kontrahentem NFZ. Takiego pisma nie otrzymałem i nie otrzymam. NFZ nie jest stroną w ustawie podwyżkowej. Płaci za wykonane świadczenia zgodnie z ceną z podpisanej umowy oraz wypłaca "Zembalowe".Nie jest zainteresowany podziałem przekazanych środków za wyjątkiem "Zembalowego". O wykorzystaniu tego dodatku NFZ jest w każdym miesiącu informowany na piśmie.

#11  2017.07.29 20:09:37 ~Pielęgniar

Witam Panie Mariuszu mam prośbę o pomoc o podziękowania za ustalenie siatki płac do NRPiP a także do związków zawodowych a mianowicie tak jak to robią inne grupy zawodowe mógł by pan na swojej stronie zamieścić kartkę pocztową zaadresowania do tych Ważnych Pań w czepkach i na stanowiskach kartka do pobrania i wysłania z podziękowaniem za taką walkę o naszą siatkę płac myślę że przez miesiąc dwa otrzymały by owe Panie z 200 tyś kartek,bo głosowanie na FB wypada słabo ,do swojej gazety też by można dołączyć pocztówkę,pozdrawiam pielęgniarz nie napiszę z.miasta bo za dużo ludzi mnie zna i jest nas trzech.

#12  2017.07.29 22:04:23 ~a_

Do -11- Popieram! naleza sie szczegolne podziekowania.

#13  2017.07.30 07:33:23 ~do11

Bez sensu,przecież władze doskonale wiedzą,że nie tylko ty się ich boisz,więc kartek się nie wystraszą.

#14  2017.07.30 08:04:48 ~Do redakcj

Obiecał pan komentarz do pisma z ministerstwa w sprawie podziału pielęgniarek ze specjalizacją " W dniu jutrzejszym komentarz redakcji do powyższego pisma ministerstwa" CZEKAMY

#15  2017.07.30 09:57:41 ~Do #14

Przeczytaj komentarze w temacie "Zobacz odpowiedź na drugie pismo redakcji portalu do ministerstwa zdrowia w sprawie nowej ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Pytaliśmy o zajęcie stanowiska w sprawie sposobu zaszeregowania "pielęgniarki ze specjalizacją". I wszystko ći się wyjaśni. Niestety.

#16  2017.07.30 10:22:20 ~Do #11

Nie tędy droga. Były już e-maile, pisma , były "cyfrowe". Znamy efekty. Wysyłanie kartek będzie korzystne tylko dla Poczty Polskiej. Ludzie listy piszą.

#17  2017.07.30 11:36:02 ~do#6

I po co te wulgaryzmy? ludzie! czy nie można porozumiewać się bez używania łaciny podwórkowej? aniby takie szkolone a słoma z butów wystaje-:(

#18  2017.07.30 11:42:19 ~~ Beata pi

Panie Mariuszu a co z nami pielęgniarkami z DPSów. Jesteśmy zdołowane. Nikt nam nie chce pomóc. Przecież my też jesteśmy tu wykształcone. Wiele z nas ma wyższe wykształcenie i specjalizacje. Mamy bardzo ciężką pracę przy mieszkańcach w większości niepełnosprawnych, leżących wymagających opieki i przy których niezbędne jest wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. A nas nie bierze się od lat pod uwagę w podwyżkach. Nas nie ma w systemie tak nam mówią. Co więc trzeba zrobić żeby ktoś zauważył ten błąd systemu? Tak, błąd. BO MY JESTEŚMY PIELĘGNIARJAMI. BARDZO PROSZĘ W IMIENIU WSZYSTKICH PIELĘGNIAREK DPSów O POMOC.

#19  2017.07.30 13:30:48 Redakcja Portalu

Znam temat. Zgadzam się powyższą opinią. W najbliższym tygodniu pisma do ministerstwa itp. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#20  2017.07.30 13:48:29 ~Do #18

W kilku DPS-ach zatrudnione tam pielęgniarki utworzyły grupową praktykę pielęgniarską i zawarły bezpośrednio kontrakt z NFZ na długoterminową opiekę pielęgniarską domową - przestały być pracownikami DPS. Pracują za znacznie wyższe wynagrodzenia i należy im się "Zembalowe". Może tędy droga ? Problem tylko w tym, że kontraktowanie w tym roku zostało zakończone a umowy zawarto na 5 lat.

#21  2017.07.31 18:04:44 ~motyl

No i KOLEJNY RAZ POTWIERDZA SIĘ MOJA TEORIA , spiskowa" .Otóż już WCZEŚNIEJ PRZEWIDZIAŁEM ( jeszcze kiedy PREZYDENT nie podpisał tej HANIEBNEJ ustawy ) że konowały TAK WYKOMBINUJĄ ŻEBY BYŁO JAK BYŁO DO TEJ PORY .I teraz TO SIĘ SPRAWDZA . Bo INSPEKCJA PRACY NIE BĘDZIE KONTROLOWAĆ PRACOWNIKA ZATRUDNIONEGO w Podmiocie leczniczym ( na umowę o dzieło , zlecenie , w niepełnym wymiarze godzin, agencyjnej ) No i STAŁO SIĘ . WSZYSCY ! przeciwko WAM ! łącznie z MEDIAMI w których TOTALNA CISZA I ANI SŁOWA O NOWEJ USTAWIE . OTO I CAŁA POLSKA PISOWSKA RZECZYWISTOŚĆ .

#22  2017.08.02 06:31:41 ~Do #21

Z wymienionych przez Ciebie umów pielęgniarka może być zatrudniona na umowę zlecenie, umowę o pracę w niepełnym wymiarze godzin i tylko w pewnych szczególnych przypadkach umowę o dzieło ( np. opracowanie instrukcji ). Umowa agencyjna jest umową handlową. Media nie informują o każdej uchwalonej ustawie.