Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie
zmian do ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej
Szanowny Panie Ministrze,
do mojego biura poselskiego docierają głosy zaniepokojenia wynikające z aktualnego planu zmian do ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej.

W związku z tym, zwracam się do Pana o odpowiedź na poniższe pytania:
Czy mając na uwadze specyfikę zawodu pielęgniarki i położnej uważa Pan, że proponowane zmiany do ustawy nie wymagają konsultacji ze środowiskiem, którego dotyczą?
Jakie jest stanowisko Ministerstwa w sprawie zawodów medycznych np. higienisty stomatologicznego, zawodu który nie wymaga systemu szkolnictwa wyższego (co najmniej 6 semestrów)?
Poseł Paweł Papke
24 października 2016 roku
Zobacz także:
Jak głuchy ze ślepym! Ależ prace nad ustawą o najniższym wynagrodzeniu w szpitalach (w tym pielęgniarek i położnych) nabierają tempa. Teraz dyskutuje w tej sprawie Rada Dialogu (Pozorowanego) Społecznego.
Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – dodatek Polish Nursing and Midwifery Portal: zastraszanie pielęgniarek; pielęgniarka „osobą sprowadzającą kłopoty”; pielęgniarki odurzały?









