Pielęgniarka: nie podlegamy pod NFZ. Ale jesteśmy pielęgniarkami.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pielęgniarka: nie podlegamy pod NFZ. Ale jesteśmy pielęgniarkami.


Pielęgniarka: Mamy "gołe pensje" od stycznia!

Zobacz także:

Pielęgniarka/Pielęgniarz – maseczki ochronne.

Pielęgniarki – Szczurek-Żelazko: "zasoby są na bieżąco uzupełniane".

Pracuję w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, dodatek Zebalowy nie dostałyśmy od stycznia 2020. Na razie nie wiadomo – wciąż nie wiadomo, bo nie ma jasnych przepisów. Podobno nie podlegamy pod tę ustawę, bo nie podlegamy pod NFZ. Ale jesteśmy pielęgniarkami zatrudnionymi na umowy o pracę i podlegamy pod ministerstwo zdrowia. Pobieramy krew od dawców również w czasie epidemii. Jak więc jest i jak będzie z tym dodatkiem? Mamy "gołe pensje" od stycznia! I nikt nic nie wie. W sklepach, jak wszyscy już słyszeli pracownicy mają dostawać premię za pracę w czasie epidemii. My, służba zdrowia nawet pełnej pensji nie dostajemy. Nie mówiąc o premiach… o dodatku za szkodliwe warunki… przecież nie robimy testów na koronowirusa. Wszystko opiera się o wywiad, wygląd ogólny i zaufanie do dawcy.

Dane autora do wiadomości redakcji.

Czekamy na Wasze kolejne wiadomości. Informujcie nas o bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy. Kontakt: [email protected]

Zobacz także: Pielęgniarki piszą jak jest  



Zobacz także:

Położna: Zostałam wytypowana do skierowania do pracy przy pandemii.

Ministerstwo o płacach pielęgniarek po studiach pomostowych.

Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

9408 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki powinny mieć umiejętność zdystansowania się od pracy zawodowej.

1 min czytania
Pielęgniarka: czuję niemoc, zmęczenie Jedna z pielęgniarek napisała do nas poniższą wiadomość. „Mam 51 lat. Myślałam, że tylko ja tak mam: zmęczenie,…
Aktualności

Lekkie i wygodne torby bawełniane dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Torba do pracy dla pielęgniarek i położnych Codzienna praca pielęgniarki wymaga nie tylko wiedzy i zaangażowania, ale także praktycznych rozwiązań, które ułatwiają…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowaWynagrodzenia pielęgniarek

Sąd badał czy pielęgniarki z większa wiedzą teoretyczną wykorzystują ją w praktyce zawodowej i przez to praca ich jest lepsza jakościowo.

2 min czytania
Jakie szpital przedstawił argumenty w obronie powyższej tezy? Czypielęgniarki z grupy 5 i 6 wykonują pracę o niższej jakości?Do jakich wniosków doszedł…
Komentarze