Pielęgniarka: nie podlegamy pod NFZ. Ale jesteśmy pielęgniarkami.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki piszą
Pielęgniarka: nie podlegamy pod NFZ. Ale jesteśmy pielęgniarkami.


Pielęgniarka: Mamy "gołe pensje" od stycznia!

Zobacz także:

Pielęgniarka/Pielęgniarz – maseczki ochronne.

Pielęgniarki – Szczurek-Żelazko: "zasoby są na bieżąco uzupełniane".

Pracuję w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, dodatek Zebalowy nie dostałyśmy od stycznia 2020. Na razie nie wiadomo – wciąż nie wiadomo, bo nie ma jasnych przepisów. Podobno nie podlegamy pod tę ustawę, bo nie podlegamy pod NFZ. Ale jesteśmy pielęgniarkami zatrudnionymi na umowy o pracę i podlegamy pod ministerstwo zdrowia. Pobieramy krew od dawców również w czasie epidemii. Jak więc jest i jak będzie z tym dodatkiem? Mamy "gołe pensje" od stycznia! I nikt nic nie wie. W sklepach, jak wszyscy już słyszeli pracownicy mają dostawać premię za pracę w czasie epidemii. My, służba zdrowia nawet pełnej pensji nie dostajemy. Nie mówiąc o premiach… o dodatku za szkodliwe warunki… przecież nie robimy testów na koronowirusa. Wszystko opiera się o wywiad, wygląd ogólny i zaufanie do dawcy.

Dane autora do wiadomości redakcji.

Czekamy na Wasze kolejne wiadomości. Informujcie nas o bieżącej sytuacji w Waszych zakładach pracy. Kontakt: [email protected]

Zobacz także: Pielęgniarki piszą jak jest  



Zobacz także:

Położna: Zostałam wytypowana do skierowania do pracy przy pandemii.

Ministerstwo o płacach pielęgniarek po studiach pomostowych.

Od 16 kwietnia obowiązek zasłaniania twarzy.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze