Zmarłe pielęgniarki wyróżnione statuetką przez izbę pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
Zmarłe pielęgniarki wyróżnione statuetką przez izbę pielęgniarek.


Wyróżnienia dla zmarłych pielęgniarek

Odznaczenie samorządu pielęgniarek i położnych "CIERPIĄCYM PRZYWRÓCIĆ NADZIEJĘ" jest najwyższym wyróżnieniem za wybitne osiągnięcia na rzecz pielęgniarek i położnych, przyznawane instytucjom lub osobom, przyznawanym przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych.

Statuetka przedstawia dwa przeplatające się ze sobą czepki pielęgniarki i położnej. Czepki wykonane są z metalu, w dolnej części czepków umieszczony mosiężny kaganek dający światło. Całość jest umocowana na kamieniu o wielkości około 10 na 10 cm w podstawie dopasowanym do wysokości czepków również około 10 cm. Kompozycja jest opatrzona mottem „Cierpiącym przywrócić nadzieję” jak również tabliczką z dedykacją dla wyróżnionej osoby lub instytucji.

źródło informacji oraz zdjęcie – NIPiP

Opracował: Mariusz Mielcarek 



Zobacz także:

Pielęgniarki – ministerstwo dało dyrektorom środki na wzrost wynagrodzeń.

Sejm – dodatek dla pielęgniarki to średnio 3 tys. PLN.

Za śmierć pielęgniarki nie 100 a 250 tys. PLN.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze