100 pielęgniarek lub położnych to się równa 10 milionów złotych.

1 min czytania
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMWynagrodzenia pielęgniarek
100 pielęgniarek lub położnych to się równa 10 milionów złotych.

Kwota należnego odszkodowania urośnie do ponad 100 tys. PLN za okres od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 roku. Dla jednej pielęgniarki!

Obecna siatka płac pielęgniarek i położnych wzbudza coraz większe wzburzenie w środowisku pielęgniarskim. Liczba pozwów sądowych o odszkodowania rośnie lawinowo. Wzrasta liczba wydanych prawomocnych wyroków na korzyść pokrzywdzonych pielęgniarek. Natomiast tysiące kolejnych pielęgniarek z poszczególnych szpitali rozpoczynają batalię sądową o uznanie, że są nierówno traktowane w zatrudnieniu. Tylko dla jednego szpitala procesy te kończą się wielomilionowymi odszkodowaniami. Czy szpitale uniosą ciężar finansowy roszczeń pielęgniarek? Czy będzie potrzeba interwencji państwa? To nie jest oczywiście problem skrzywdzonych pielęgniarek. O tym pisaliśmy w artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. Pielęgniarki – rosną długi szpitali wobec pielęgniarek. Kto je sfinansuje?

W świetle powyższej sytuacji irytujące staje się zwlekanie nowej minister zdrowia z rozpoczęciem dyskusji w sprawie sytuacji płacowej pielęgniarek i położnych. Jaki ma punkt widzenia na sprawy związane z pokryciem kosztów odszkodowań za nierówne traktowanie w zatrudnieniu? Kwota przedmiotowego odszkodowania urośnie do ponad 100 tys. PLN za okres od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2024 roku. Dla dla jednej pielęgniarki – Odszkodowania dla pielęgniarek: 50-100 tys. złotych. W przypadku 100 pielęgniarek lub położnych składających pozew szpital będzie musiał wypłacić 10 milionów odszkodowania. Sprawa zatem jest poważna. Co na to minister zdrowia, sejmowa komisja zdrowia? Zdecydowanie przewodniczącego komisji pana Bartosza Arłukowicza interesują rozliczenia poprzedniej ekipy rządowej z działalności w zakresie ochrony zdrowia.

Zobacz także:

Ciekawe czy taki stan rzeczy wynika z faktu, że ministerstwo zdrowia oraz przewodniczący komisji nie mają pomysłu jak rozwiązać palący problem, czy jest to świadome zwlekanie z ogłoszeniem oficjalnego stanowiska w tej sprawie nowej większości sejmowej.

Natomiast w sprawie nowej siatki plac pielęgniarek nic się nie dzieje oprócz sejmowych podchodów i nic nie wnoszących spotkań.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 76

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8307 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Forma zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenia, samozatrudnienie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Instytut Ozonoterapii w Warszawie zatrudni pielęgniarkę. Wynagrodzenie: 5 000 – 10 000 zł / mies. bruttoWymiar pracy: Pełny…
Aktualności

Związek pielęgniarek: dziwi nas stanowisko innych związków zawodowych.

3 min czytania
Stanowisko Prezydium Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych z dnia 19 lipca 2024 roku W związku z wypowiedziami Marka Kosa, wiceministra zdrowia oraz…
Aktualności

Pielęgniarki o pracy w upały - staramy się chodzić szybciej bo wtedy powstaje przeciąg.

1 min czytania
Praca pielęgniarek w upalne dni Zapytaliśmy pielęgniarki i położne, jak sobie radzą podczas pracy w te upalne dni? Poniżej zdjęcie termometru z…
Komentarze
×
AktualnościUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki będą zdobywać kolejne certyfikaty.