(4) Szpitale to "państwa w państwie". Przychodzi kontrola do oddziału psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla nieletnich, a tam zamiast wymaganych 50 osób personelu … 25!

1 min czytania
Aktualności
(4) Szpitale to "państwa w państwie". Przychodzi kontrola do oddziału psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla nieletnich, a tam zamiast wymaganych 50 osób personelu … 25!

 

Zobacz także: 

(3) Szpitale to "państwa w państwie". Pielęgniarką koordynującą zostaje osoba nieposiadająca odpowiednich kwalifikacji.

 

(2) Szpitale to "państwa w państwie". Dyrektor przyznaje sekretarce dodatek za … "prowadzenie gospodarki lekami".

(1) Szpitale to "państwa w państwie". Zobacz jak w zakładzie opieki zdrowotnej "bony" dzielono, także dla pielęgniarek.

 


 

 

Wyciąg z protokołu kontroli z 2011 roku:

"Z oceny przeprowadzonej przez Panią dr n. med. Izabelę Łucką Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży, wynika iż nie zostało zapewnione bezpieczeństwo i właściwe warunki pobytu nieletnich w zakładach dysponujących warunkami wzmocnionego zabezpieczenia. Zgodnie bowiem z zapisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 kwietnia 2005 r. sprawie szczegółowych zasad kierowania, przyjmowania, przenoszenia, zwalniania i pobytu nieletnich w publicznych zakładach opieki zdrowotnej  (Dz. U. Nr 79, poz. 692 ze zm.) ilość personelu pracującego z nieletnimi powinna być w liczbie co najmniej dwukrotnie większej niż pojemność zakładu (liczba łóżek w zakładzie). W dniu kontroli w oddziale psychiatrii sądowej o zmocnionym zabezpieczeniu dla nieletnich przebywało 25 pacjentów, natomiast ilość osób zatrudnionych w oddziale wynosiła 31."

Z protokołu kontroli prowadzonej przez wojewodę wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

P.S. Co na to minister zdrowia? Zapewne odpowiedziałby, że za organizację podmiotu leczniczego odpowiada kierownik jednostki. No, i wszystko jest ok!

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8294 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca podaje stawkę godzinową.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Grupa, która oferuje prawie 1500 miejsc w nowoczesnych Domach opieki dla seniorów i Klinikach rehabilitacyjnych, specjalizujących się w…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania pielęgniarek - jak prawidłowo uzasadnić pozew.

1 min czytania
Wzór uzasadnienia pozwu pielęgniarki o odszkodowanie W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, które zostało wydane 11 lipca 2024 r. publikujemy…
Komentarze