Billboardowa kampania społeczna – W Polsce pielęgniarek nie cenią.

1 min czytania
Aktualności
Billboardowa kampania społeczna – W Polsce pielęgniarek nie cenią.

……………………………………………..

.

Ministerstwo zdrowia oficjalnie przyznaje, że nie ma wpływu na warunki w jakich wykonują zawód pielęgniarki i położne, w tym także warunki płacowe. Takie stanowisko ministerstwa jest argumentowane tym, że to kierownik podmiotu leczniczego odpowiada za warunki w jakich wykonują zawód pielęgniarki i położne. To kierownik ponosi odpowiedzialność za liczbę zatrudnionych pielęgniarek i położnych, poziom opieki pielęgniarskiej oraz warunki płacowe. I nic do tego ministerstwu zdrowia. Po prostu regulacje prawne nie przyznają resortowi zdrowia kompetencji w tym zakresie.

W tej sytuacji zastanawiający jest fakt, że ministerstwo zamierza rozpocząć działania, aby więcej osób podejmowało studia pielęgniarskie.

Reasumując – ministerstwo zdrowia chce wpuścić w kanał, którym zwą pielęgniarstwem jeszcze więcej osób.

Czy to jest etyczne?

Świadom kontrowersji wynikających z powyższego stanu rzeczy, zdecydowałem się mimo wszystko wspomóc ministerstwo w dążeniach, aby to "więcej młodzieży kształciło się w pielęgniarstwie".

I tak oto zrodził się pomysł Kampanii Społecznej – W Polsce pielęgniarek nie cenią.

Myślę, że kampania zaskutkuje tym, że wilk (ministerstwo) będzie syty i owca (młodzież) cała.

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 82 godziny miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dodatkowej dla pielęgniarek Miejsce pracy: Chełm. Zakres obowiązków: Obsługa PEG, zmiana opatrunków przy PEG-u, odsysanie, zakładanie cewnika zewnętrznego. Rodzaj umowy:…
Komentarze