Cieślukowski w sejmie o normach: "Na oddziałach zachowawczych minimalna norma 0,6 etatu pielęgniarskiego na łóżko, a na oddziałach zabiegowych – ok. 0,75 etatu". Około?

1 min czytania
Aktualności
Cieślukowski w sejmie o normach: "Na oddziałach zachowawczych minimalna norma 0,6 etatu pielęgniarskiego na łóżko, a na oddziałach zabiegowych – ok. 0,75 etatu". Około?
 

 

 

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 24 września 2015 roku

 

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Cieślukowski:  

 

"(…) Drugą kwestią, nad którą pracujemy wspólnie ze środowiskiem, jest sprawa wpisania pielęgniarek i położnych do tzw. koszyka świadczeń gwarantowanych. Takie projekty rozporządzeń zostały już przygotowane dla wszystkich rodzajów świadczeń. Są one w procesie legislacji wewnętrznej i zewnętrznej Ministerstwa Zdrowia. Mówiąc w skrócie, polega to na tym, że wpisujemy minimalne wymogi dotyczące liczby i kwalifikacji pielęgniarek w zakresie wszystkich rodzajów świadczeń, chociażby w przypadku działalności szpitalnej: na jakim oddziale jaka minimalna liczba pielęgniarek jest niezbędna do zabezpieczenia jakości obsługi i bezpieczeństwa pracy oddziału i jakie są wymogi kwalifikacyjne, przynajmniej dla części pielęgniarek, żeby zapewnić właściwą jakość obsługi. Rekomendacją zespołu, który pracował nad zmianami w rozporządzeniach, jest to, żeby na oddziałach zachowawczych minimalna norma wynosiła 0,6 etatu pielęgniarskiego na łóżko, a na oddziałach zabiegowych – ok. 0,75 etatu pielęgniarskiego na łóżko."

 

Ze stenogramu wybrał:

Mariusz Mielcarek

 

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8263 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarki zgłosiły się do biura poselskiego.

3 min czytania
Posłanka pisze do ministra zdrowia po spotkaniu z pielęgniarkami w biurze poselskim… Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie nieuznawania przy ustalaniu minimalnego…
Aktualności

Młodzi pasjonaci medycyny i nauk biologicznych - co oferuje CosinusYoung przyszłym lekarzom?

2 min czytania
Wybór liceum to ważny krok w kierunku przyszłej kariery zawodowej. Rozwój zainteresowań w szkole ponadpodstawowej z pewnością zaprocentuje w przyszłości i ułatwi…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Starsze pielęgniarki zarabiają gorzej od młodych pielęgniarek, ponosząc odpowiedzialność za wdrażanie absolwentek do zawodu.

1 min czytania
Dyskusja w Senacie Na stronie internetowej Senatu poinformowano, że w dniu 1 marca br. z inicjatywy wicemarszałka Senatu Michała Kamińskiego w Senacie…
Komentarze