Coraz więcej pielęgniarek głoduje w Przemyślu. Nasze płace nie wzrosły od 2000 roku, od czasu strajków – mówią pielęgniarki.

1 min czytania
Aktualności

Strajk blisko 600 pielęgniarek i położnych ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu trwa od ubiegłego piątku. Wtedy większość z nich pojawiła się w pracy w czarnych koszulkach, a kilka rozpoczęło strajk głodowy. W piątek odbyły się pierwsze rozmowy strajkującego personelu z dyrekcją szpitala, niestety nie przyniosły żadnych rezultatów. Kolejne odbyły się w poniedziałek i wtorek.

– Dyrektor szpitala przedstawił nam jakieś propozycje, ale były dla nas nie do przyjęcia. Przekazałyśmy mu swoje żądania i czekamy na jego odpowiedź – wyjaśnia Ewa Rygiel, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w przemyskim szpitalu.

Pielęgniarki zdecydowały się na strajk, choć szpital dostanie pieniądze na podwyżki dopiero w czwartym kwartale. Bały się, że ich płace wzrosną o parę groszy. – W ustawie jest zapis, że można podnieść płace nawet o 40 proc. My domagamy się takich podwyżek. Nasze płace nie wzrosły od 2000 roku, od czasu strajków pielęgniarskich – dodaje Rygiel.

Przyznała, że oczekiwania pielęgniarek nie zyskały przychylności innych grup zawodowych w szpitalu. – Ale to my i lekarze wypracowujemy kontrakt z NFZ. Jeśli pielęgniarki odejdą od łóżek, to kto będzie obsługiwał pacjentów? – pyta Ewa Rygiel .

Dyrektor szpitala mówi, że zaproponował pielęgniarkom różne kwoty podwyżek dla różnych grup zaszeregowania. – Dopóki nie skończymy negocjacji, nie mogę podać, jakie to są kwoty. Cały czas rozmawiamy. Chciałbym zakończyć te negocjacje jeszcze dziś, ale nie wiem, czy to się uda – powiedział we wtorek po południu Andrzej Wojdyła, dyrektor szpitala.

Pielęgniarki, choć strajkują, nie odeszły od łóżek pacjentów

ag www.gazeta.pl

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8007 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Szefowa izby pielęgniarek o przyczynach ogromnego skłócenia środowiska pielęgniarskiego.

2 min czytania
Pani prezes izby pielęgniarek o debacie sejmowej w sprawie projektu ustawy autorstwa związku pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl publikujemy treść wywiadu, którego udzieliła…
AktualnościPielęgniarki Liceum Medyczne

Pielęgniarki o obowiązku pracy w szpitalu po szkole pielęgniarskiej.

2 min czytania
Praca po LM i studiach Pielęgniarki, które kończyły Liceum Medyczne pracę w zawodzie musiały rozpocząć od dwuletniego okresu pracy szpitalach. „Kiedyś był…
AktualnościOferty pracy

Praca dla "doświadczonej" pielęgniarki.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej poszukuje doświadczonej pielęgniarki, gotowej do podjęcia wyzwań i angażującej się w kompleksową opiekę pacjentów….
Komentarze