Czas do wanny! Jakich kosmetyków dla dzieci potrzebujesz?

2 min czytania
Aktualności
Czas do wanny! Jakich kosmetyków dla dzieci potrzebujesz?

Przygotowanie wyprawki dla noworodka i niemowlaka może być trudne, dlatego najlepiej zacznij od stworzenia dokładnej listy. Nie zapomnij o myjących i pielęgnacyjnych kosmetykach dla dzieci. W tym artykule skupimy się na pierwszej kategorii, sprawdzając, co się przyda do kąpieli i jak wybrać produkty. Podpowiadamy również, jakie akcesoria ułatwią cały proces. Przekonaj się!

Kosmetyki myjące dla dzieci – co jest potrzebne dla malucha, a co dla starszaka?

W każdej wyprawce dla noworodka i niemowlaka, ale też dla starszych dzieci, muszą się znaleźć kosmetyki myjące. Do wyboru są między innymi wszelkie emulsje, żele, mleczka i płyny oraz szampony do włosów. Często spotkasz się też z kosmetykami dwa w jednym, za pomocą których umyjesz i całe ciało dziecka, i jego włoski. Przydadzą się one szczególnie w pierwszych miesiącach życia malucha, gdy nie ma on bujnej czupryny. Z czasem zaś sięgaj po szampony dla dzieci, które są łagodne, delikatne i nie szczypią, gdy dostaną się do oczu. Jeśli zaś się okaże, że skóra dziecka jest problematyczna, alergiczna bądź atopowa, to w takim przypadku postaw na przykład na kojące i emolientowe kosmetyki.

Jak kupować kosmetyki do mycia – garść pomocnych wskazówek

Kupując kosmetyki do kąpieli dla dzieci, zwróć uwagę przede wszystkim na ich etykietę ze składem. Powinien on być jak najbardziej naturalny, wolny od szkodliwych substancji, takich jak oleje mineralne, silikony, barwniki czy glikol propylenowy. Oczywiście ważne jest też zaopatrywanie się w produkty mające atesty renomowanych instytucji, czyli na przykład Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka lub Państwowego Zakładu Higieny. Tylko wtedy masz gwarancję, że przeszły rygorystyczne testy. Dodatkowo też pilnuj oznaczeń wiekowych – producenci nieprzypadkowo podają je na opakowaniu. Nie każdy kosmetyk do mycia nadaje się dla noworodka albo niemowlaka, chyba że jasno napisano „od pierwszego dnia życia” itp.

Niezbędne akcesoria podczas kąpieli i mycia włosów

Po kosmetykach, emulsjach i żelach do kąpieli przyszedł czas na akcesoria. Podstawowym wyposażeniem, co nikogo nie powinno zdziwić, jest wanienka. Może być umieszczona na stelażu, dzięki czemu ominie Cię ból pleców podczas schylania się do podłogi. Natomiast jeśli masz problem z oceną temperatury wody, zaopatrz się w specjalny termometr do wody.

W początkowych kąpielach warto najpierw okryć dziecko pieluszką tetrową, a dopiero potem włożyć je do wanienki. Po kąpieli doskonale sprawdzi się miękki ręcznik z kapturkiem, który nie tylko doskonale wchłania wodę, ale też utrzymuje ciepło. Gdy zaś Twoje dziecko obawia się spłukiwania szamponu lub polewania głowy, sięgnij po wyprofilowany kubeczek. Jest on zaprojektowany w taki sposób, by ochronić uszy i oczy przed dostaniem się tam wody.

W tym miejscu chcemy jeszcze nadmienić o tym, że z czasem kąpiel staje się okazją do zabawy. Przydadzą się więc różne kaczuszki, rybki czy rurki do przelewania wody, które przynoszą wiele frajdy podczas wodnych harców.

Zadbaj o rutynę kąpielową

Na koniec jeszcze mała wskazówka. Choć noworodek nie rozróżnia pory dnia i nocy, to wprowadzaj mu rutynę kąpielową. Niech każdy wieczór wygląda podobnie, a szybko przekonasz się, jak dobrze działa to na dziecko. Utrzymuj stałą sekwencję czynności, a z każdym razem maluch lepiej zrozumie, co się wokół dzieje, będzie czuł się bezpiecznie, znając kolejne kroki. Kąpiel będzie przyjemnym czasem i dla niego, i dla Ciebie.

A czy Ty masz już wszystkie kosmetyki do kąpieli dla niemowląt i starszaków oraz akcesoria?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościPraca w Norwegii

Praca w Polsce i w Norwegii: różnice, wyzwania i korzyści - wywiad z pielęgniarką.

4 min czytania
Poniższy wywiad został zrealizowany przez Open Europe – firmę, która rekrutuje, szkoli i pomaga zdobywać dobrze płatną pracę dla polskich pielęgniarek i…
Aktualności

Obuwie medyczne dla pielęgniarek: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 min czytania
Jeśli jesteś pielęgniarką, z pewnością wiesz, jak wielogodzinne dyżury potrafią dać się we znaki kręgosłupowi i nogom. Aby zapewnić sobie komfort nawet…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki: wzór pozwu o odszkodowanie.

2 min czytania
Pielęgniarka pozywająca pracodawcę o odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu w pozwie musi uwzględnić jeszcze jedną ważną sprawę… W związku z licznymi…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacUprawnienia pielęgniarek

Związek pielęgniarek OZZPiP skłóca pielęgniarki.