Czy pielęgniarki i położne używają stetoskopów?

2 min czytania
Aktualności
Czy pielęgniarki i położne używają stetoskopów?

Ankieta wśród pielęgniarek i położnych

Zapytaliśmy na Facebook’owym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych czy pielęgniarki i położne używają w praktyce zawodowej stetoskopów. W ankiecie wzięło udział 930 osób. Ponad 50,2% ankietowanych odpowiedziała, że tak.

Takie samo pytanie pytanie zadaliśmy w relacji na Facebooku. Wyniki są bardzo zbliżone. Oznaczają, że około 50% pielęgniarek i położnych korzysta ze stetoskopów w swojej pracy zawodowej.

Stetoskopy dla pielęgniarek i położnych

Obecnie na rynku medycznym dostępnych jest kilka rodzajów statoskopów dopasowanych odpowiednio do potrzeb oraz specjalizacji pracowników ochrony zdrowia. Poniżej prezentujemy stetoskopy dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych:
1. Stetoskopy pediatryczne – stosowane są przez lekarzy, pielęgniarki i położne do badania dzieci. Stetoskop pediatryczny Spirit CK-S606PF Deluxe Series posiada podwójną głowicę z dwutonową (tzw. “pływającą”) membraną, która umożliwia osłuchiwanie zarówno tonów niskich jak i wysokich bez konieczności przestawiania głowicy z opcji membrany na lejek.

2. Stetoskopy internistyczne – używane są zazwyczaj przez lekarzy pierwszego kontaktu tj. internistów lub lekarzy rodzinnych, a także pielęgniarki środowiskowe, czy ratowników medycznych. Stetoskop CK-S601PF cechuje wysoka jakość akustyki co przekłada się na duży komfort użytkowania.


3. Stetoskopy neonatalne – stosowane głownie do badania niemowląt i noworodków. Stetoskop neonatalny Spirit CK-S607P Deluxe Series posiada jednotonową membranę oraz lejek stetoskopu wykończone “ciepłą” obwódką, co zapobiega odczuwaniu dyskomfortu zimna przez pacjenta podczas badania. Lira zakończona jest miękkimi, bakteriostatycznymi, samouszczelniającymi oliwkami, które gwarantują znakomitą izolację dźwięków zewnętrznych.

4. Stetoskopy internistyczno-pediatryczne są to jedyne stetoskopy typu “wszystko w jednym” na rynku (all in one) posiadający dwutonowe membrany, które pozwalają na wzmocnienie tonów niskich lub wysokich podczas osłuchu pacjenta w zależności od siły nacisku głowicy stetoskopu.
Stetoskop CK-SS601PF posiada wymienną część pediatryczną głowicy poprzez wygodne przekręcenie membraną / lejekiem. 

Etui ochronne na stetoskopy

Etui ochronne ma na celu przede wszystkim uporządkowanie stetoskopu oraz ochrania je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Etui zmniejsza możliwość przegrzania czy przechłodzenia gumowych części stetoskopu, co znacznie wydłuża jego żywotność.

Więcej dostępnych modeli można zobaczyć na stronie Sklepu Pielęgniarek i Położnych w zakładce STETOSKOPY I ETUI.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 6

Bądź pierwszym, który oceni wpis

72 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Takie pielęgniarki powinny być eliminowane.

2 min czytania
Pielęgniarki zamieszane w przestępczy proceder Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji – na terenie województw śląskiego, lubelskiego i pomorskiego – zatrzymali 14…
AktualnościNowa siatka płac

MZ – podział pielęgniarek na grupy nie jest siatką płac.

3 min czytania
Wynagrodzenie pielęgniarek określone w ustawie nie jest siatką płac W dzisiejszym niedzielnym artykule Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pragnę się podzielić z…
AktualnościPielęgniarki w pandemii

Przestępczy proceder pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki przestępcami Media od kilku tygodni informują o sprawie pielęgniarek z Kalisza, które zhańbiły zawód pielęgniarki – zawód zaufania publicznego. Trzy pielęgniarki…
Komentarze
×
AktualnościBrak pielęgniarek

Tyle pielęgniarek odeszło z zawodu w 2020 roku.