Czy pielęgniarki i położne używają stetoskopów?

2 min czytania
Aktualności
Czy pielęgniarki i położne używają stetoskopów?

Ankieta wśród pielęgniarek i położnych

Zapytaliśmy na Facebook’owym fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych czy pielęgniarki i położne używają w praktyce zawodowej stetoskopów. W ankiecie wzięło udział 930 osób. Ponad 50,2% ankietowanych odpowiedziała, że tak.

Takie samo pytanie pytanie zadaliśmy w relacji na Facebooku. Wyniki są bardzo zbliżone. Oznaczają, że około 50% pielęgniarek i położnych korzysta ze stetoskopów w swojej pracy zawodowej.

Stetoskopy dla pielęgniarek i położnych

Obecnie na rynku medycznym dostępnych jest kilka rodzajów statoskopów dopasowanych odpowiednio do potrzeb oraz specjalizacji pracowników ochrony zdrowia. Poniżej prezentujemy stetoskopy dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych:
1. Stetoskopy pediatryczne – stosowane są przez lekarzy, pielęgniarki i położne do badania dzieci. Stetoskop pediatryczny Spirit CK-S606PF Deluxe Series posiada podwójną głowicę z dwutonową (tzw. „pływającą”) membraną, która umożliwia osłuchiwanie zarówno tonów niskich jak i wysokich bez konieczności przestawiania głowicy z opcji membrany na lejek.

2. Stetoskopy internistyczne – używane są zazwyczaj przez lekarzy pierwszego kontaktu tj. internistów lub lekarzy rodzinnych, a także pielęgniarki środowiskowe, czy ratowników medycznych. Stetoskop CK-S601PF cechuje wysoka jakość akustyki co przekłada się na duży komfort użytkowania.


3. Stetoskopy neonatalne – stosowane głownie do badania niemowląt i noworodków. Stetoskop neonatalny Spirit CK-S607P Deluxe Series posiada jednotonową membranę oraz lejek stetoskopu wykończone „ciepłą” obwódką, co zapobiega odczuwaniu dyskomfortu zimna przez pacjenta podczas badania. Lira zakończona jest miękkimi, bakteriostatycznymi, samouszczelniającymi oliwkami, które gwarantują znakomitą izolację dźwięków zewnętrznych.

4. Stetoskopy internistyczno-pediatryczne są to jedyne stetoskopy typu „wszystko w jednym” na rynku (all in one) posiadający dwutonowe membrany, które pozwalają na wzmocnienie tonów niskich lub wysokich podczas osłuchu pacjenta w zależności od siły nacisku głowicy stetoskopu.
Stetoskop CK-SS601PF posiada wymienną część pediatryczną głowicy poprzez wygodne przekręcenie membraną / lejekiem. 

Etui ochronne na stetoskopy

Etui ochronne ma na celu przede wszystkim uporządkowanie stetoskopu oraz ochrania je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Etui zmniejsza możliwość przegrzania czy przechłodzenia gumowych części stetoskopu, co znacznie wydłuża jego żywotność.

Więcej dostępnych modeli można zobaczyć na stronie Sklepu Pielęgniarek i Położnych w zakładce STETOSKOPY I ETUI.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.8 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

762 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płac

Działacz izby pielęgniarek deprecjonuje pielęgniarki zaszeregowane do grupy 5 i 6.

1 min czytania
Działacz izby pielęgniarek: w programie telewizyjnym: „dyrektorze, panie pielęgniarki będą przychodziły wykształcone”. W kwietniowym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych poruszamy kwestię…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarki podzielą na 4 grupy ryzyka.