Dlaczego należy współpracować tylko ze znanymi, transparentnymi firmami w kwestii pracy dla pielęgniarek za granicą?

5 min czytania
Aktualności
Dlaczego należy współpracować tylko ze znanymi, transparentnymi firmami w kwestii pracy dla pielęgniarek za granicą?

Praca Pielęgniarki w Polsce, nie ukrywajmy, nie należy do najłatwiejszych. System ochrony zdrowia jest i będzie wadliwy, a na zmiany w lepszym kierunku się nie zapowiada. Zaobserwować można, że coraz więcej Polaków (w tym Pielęgniarek) zauważa, że otwarte rynki i granice dają bardzo duże możliwości zarobkowe takiemu zawodowi, jakim jest Pielęgniarstwo, poza granicami naszego kraju. W 2022 roku w Polsce chęć emigracji zarobkowej deklarowało 18% Polaków. Taki sam wzrostowy trend można zaobserwować wśród Pielęgniarek i Położnych. Nic dziwnego, jeśli średnia wieku, której dożywają Pielęgniarki i Położne w Polsce to tylko 61,5 roku!

Pamiętajcie, chcąc pracować za granicą jako Pielęgniarka należy współpracować tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi, transparentnymi firmami, które specjalizują się typowo w tej dziedzinie! Dzięki temu unikniecie wielu kłopotów, na które skarżą się Pielęgniarki współpracujące z zagranicznymi firmami lub firmami, które są pośrednikami w zatrudnieniu, ale nie specjalizują się ściśle w Pielęgniarstwie!

Dlaczego akurat wspominamy o Norwegii? Jest to kraj o najwyższej jakości życia na świecie, o czym świadczy przede wszystkim wskaźnik HDI (wskaźnik rozwoju społecznego). To samo można zaobserwować w sektorze Pielęgniarstwa – Pielęgniarki mają tam najlepsze zarobki, najlepszy sprzęt oraz nie muszą pracować więcej niż jeden etat żeby zarabiać ponadprzeciętnie i odkładać pieniądze. Polskie Pielęgniarki w pracy w Norwegii zarabiają tyle samo, co Norweżki lub nawet więcej. Średnio można zarobić około 22000 PLN miesięcznie. Najwięcej zarobić można przy współpracy z firmą OPEN EUROPE, która jest jedyną polską firmą, która skupia się tylko na Pielęgniarkach i Położnych, a jednocześnie jest jedyną firmą, która zajmuje się tematem Pielęgniarek w Polsce na poważnie: szkoląc w zakresie znajomości języka (zarówno do użytku codziennego, jak i specjalistycznego niezbędnego do podjęcia pracy) oraz opiekując się podopiecznymi (przed i w trakcie wyjazdu). Nie bez powodu wspominamy tutaj o Open Europe. Jest to firma, która zajmuje 1 miejsce w rankingu firm przygotowujących Pielęgniarki do pracy w Norwegii. Wybierając partnera, wybierasz tego, któremu powierzysz swoje najbliższe życie, więc zwróć szczególną uwagę na poniższe elementy:

1. Zapoznaj się z dostępnymi materiałami.

Im jest ich więcej, tym wiadomo, że firma jest lepiej przygotowana i ukierunkowana na dzielenie się wiedzą. Przykładowo firma Open Europe umożliwia:

a) Zapoznanie się z puli około 100 pytań i odpowiedzi, które najczęściej pojawiają się przy współpracy z nimi, które dostępne są po zapisaniu się w ich formularz www.openeu.pl/r2

b) Obejrzenie ponad 180 filmów i wywiadów z Pielęgniarkami i specjalistami w Norwegii, które dostępne są na YouTubie „Open Europe Praca dla Pielęgniarek” oraz Facebooku „Open Europe – praca dla Pielęgniarek w Norwegii.

2. Dowiedz się kto stoi za firmą.

Zapewnia to pełną transparentność. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, z kim będzie się współpracować, a także posłuchać wypowiedzi, czy też nagrań filmów z osobami decyzyjnymi danej firmy.

3. Upewnij się, że podpisujesz konkretną umowę.
W tak ważnej kwestii jak wyjazd do pracy za granicę, konieczne jest podpisanie satysfakcjonującej umowy. Jeśli jakaś firma tego nie robi, to po pierwsze działa nielegalnie, a po drugie daje jasny sygnał, że coś jest nie tak, skoro się nie zabezpiecza. Należy pamiętać, że jest to podstawowe zabezpieczenie dla wyjeżdżającego!

4. Sprawdź, czy firma ma odpowiednią licencję i podaje swoje rzetelne dane.
Każda firma rekrutująca do pracy za granicą musi mieć licencję agencji zatrudnienia, a na jej stornie musi być możliwość sprawdzenia jej danych – numeru licencji. Dzięki temu wiecie też czy to firma zagraniczna czy Polska.

5. Sprawdź czy firma organizuje spotkania na żywo.
Spotkania na żywo umożliwiają Wam poznać na żywo osoby, które będą o Was dbały przez następne lata. Jest to bardzo ważne, gdy pomyślimy ile ryzyk i problemów może się pojawić oraz jak poważna decyzja to jest.

6. Przekonaj się, jakie wartości dodane otrzymasz podpisując umowę z konkretnie tą firmą.

Tutaj posłużymy się przykładem od firmy Open Europe.:

a) Przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych,
b) Przygotowanie z języka norweskiego medycznego,
c) Materiały oparte na wieloletnich doświadczeniach jak osiągnąć sukces w nauce języka NO,
d) Twoje ryzyko jest ograniczone praktycznie do 0, skupiasz się tylko na nauce, a potem na pracy,
e) Materiały przygotowujące Was do wyjazdu z niezbędną wiedzą,
f) Informacje krok po kroku, co trzeba zrobić, gdzie i jak po wyjeździe,
g) Filmy informacyjne z niezbędną wiedzą, jeszcze więcej niż jest dostępne dla wszystkich,
h) Artykuły z konkretną, niezbędną wiedzą zwiększającą szansę na sukces,
i) Wyrobienie autoryzacji – możesz spokojnie skupić się tylko na nauce,
j) Jako jedyni w Polsce skupiamy się tylko na Pielęgniarkach i rynku Norweskim,
k) Opiekun z wieloletnim doświadczeniem, przerobiliśmy wszystkie możliwe problemy,
l) Szczerość i prawda, nie wrzucimy Cię na minę przez nasze przekonania, bazujemy tylko na FAKTACH! I nie mówimy, że wyjazd jest łatwy, wręcz odwrotnie, dlatego prowadzimy za rękę,
m) JEŚLI NIE NAUCZYSZ SIĘ JĘZYKA, NIE PONIESIESZ ŻADNYCH KOSZTÓW!”

Nie natknęliśmy się jeszcze na żadną firmę w Polsce lub po za nią, która w tak szerokim zakresie wspiera Pielęgniarki z Polski.

Przykładowy wywiad z Pielęgniarką w Norwegii: https://www.youtube.com/watch?v=Rr1DhzbvTuM

7. Sprawdź, czy firma zapewnia wsparcie przed i w trakcie wyjazdu. Podczas wyjazdu i nauki, może zdarzyć się naprawdę dużo różnych sytuacji. Dobrze jest wtedy mieć możliwość zadzwonić i poradzić się kogoś, kto takie problemy już rozwiązywał. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać doświadczoną firmę, która się specjalizuje w przygotowaniu Pielęgniarek i Położnych, a nie tylko je wysyła do pracy bez wsparcia tam na miejscu lub dopiero zaczyna swoją działalność w tym zakresie.

W praktyce szukanie partnera, który przygotuje od A do Z do pracy w Norwegii jako Pielęgniarka nie jest łatwą sprawą. Na szczęście dla Pielęgniarek i Położnych, firma Open Europe należy do sprawdzonych firm w branży, która ma wieloletnie doświadczenie i jest jedyną firmą w Polsce z długoletnim stażem specjalizującą się tylko w tym, co powoduje, że jest jedynym sensownym wyborem. Jednak zamiast wierzyć nam na słowo, sprawdźcie sami!

Facebook: Open Europe – praca dla Pielęgniarek w Norwegii
YouTube: Open Europe Praca dla Pielęgniarek
Instagram: https://www.instagram.com/open.europe/
Strona www: www.openeu.pl

Kontakt: +48669111406 Karolina Bartuś

Zadbajcie o siebie! Bo nikt nie zrobi tego za Was!

Materiał został przygotowany przez firmę Open Europe

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płacSzkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki LM i SM – dyrektor je oczernia.