Do egzaminu specjalizacyjnego przystąpiło 964 pielęgniarek.

1 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.
Do egzaminu specjalizacyjnego przystąpiło 964 pielęgniarek.

Analiza danych Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych

W kilku artykułach na Portalu prezentowaliśmy statystyki dotyczące liczby wydanych dyplomów uzyskania tytułu specjalisty w różnych dziedzinach pielęgniarstwa. W przedmiotowych publikacjach skupialiśmy się na specjalizacjach, które w ostatnich latach cieszyły się największym zainteresowaniem pielęgniarek, a mianowicie pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki oraz pielęgniarstwo chirurgiczne.

Dzisiaj natomiast, przyjrzymy się wynikom egzaminu państwowego, a także liczbie wydanych dyplomów w poprzednich latach, trzeciej, najbardziej popularnej specjalizacji, wybieranej przez pielęgniarki, czyli pielęgniarstwo internistyczne.

Egzamin państwowy pielęgniarek

W minioną środę, tj. 28 września 2022 r. pielęgniarki, chcące zdobyć nowe uprawnienia dotyczące pielęgniarstwa internistycznego przystąpiły do egzaminu państwowego. Uzyskanie tytułu specjalisty w tej dziedzinie jest poparte uzyskaniem przez pielęgniarkę specjalistycznych kwalifikacji w dziedzinie pielęgniarstwa internistycznego oraz nabyciem umiejętności uprawniających do samodzielnego podejmowania świadczeń przewidzianych dla pielęgniarki po uzyskaniu tytułu specjalisty z pielęgniarstwa internistycznego.

Wyniki tego egzaminu mogą być powodem do dumy. Do egzaminu przystąpiło 964 pielęgniarek, natomiast 958 z nich uzyskało tytuł specjalisty. W ciągu ostatnich 3 lat, pozytywny wynik egzaminu w tej dziedzinie zdobyło łącznie 3 993 pielęgniarek.

W dniu 4 września 2022 r. odbędzie się egzamin z pielęgniarstwa psychiatrycznego. Wyniki tego i kolejnych egzaminów przedstawimy wkrótce na Portalu.

Nowym specjalistkom gratulujemy uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

552 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pomoc finansowa na zakup mieszkania - około 67 tys. PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Zakład Karny zatrudni do pracy pielęgniarki. Oferowane:– emerytura po 25 latach służby,– nagrody uznaniowe i jubileuszowe,– pomoc finansowa…
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki - dyrektor daje wypowiedzenia warunków pracy.