Dyrektor: pielęgniarkom wypłaciłem 4 000 PLN netto dodatku za COVID-19.

2 min czytania
AktualnościDodatki pielęgniarek
Dyrektor: pielęgniarkom wypłaciłem 4 000 PLN netto dodatku za COVID-19.


Pielęgniarka/Pielęgniarz – dodatki za COVID-19

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych ukazał się skan przelewu dla jednego z pracowników naszego Szpitala opiewający na kwotę 4,25 zł, który opisany został w tymże wpisie, jako wynagrodzenie za udział w opiece nad pacjentami Szpitala zakażonymi wirusem CoVID-19. Opis ten nie jest prawdziwy i traktujemy go jako fake-news. Przelew ten nie ma nic wspólnego z gratyfikacją osób, które w Szpitalu Babińskiego w Krakowie dobrowolnie zdecydowały się na opiekę nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Ich gratyfikacja – chociaż nie powinniśmy jej ujawniać – wyniosła 4000 zł netto na osobę dodatkowo, niezależnie od wynagrodzenia za pracę w objętym zakażeniem oddziale.

Skąd zatem wzięła się kwota 4,25zł. Została ona przekazana adresatce przelewu, jako uzupełnienie kwot przekazanych wcześniej z tytułu dodatku dla pielęgniarek i położnych, które zostały wynegocjowane z Ministerstwem Zdrowia r. NFZ przekazuje obecnie 2.165,32 zł na każdy pielęgniarski etat, a Szpital rozdysponowuje go pomiędzy panie Pielęgniarki i panów Pielęgniarzy biorąc pod uwagę realny wymiar czasu pracy w danym miesiącu. Na mocy porozumienia ze Związkiem Zawodowym Pielęgniarek, kwota niewypłacona w ramach wynagrodzenia, a wynikająca z naliczenia pochodnych od wynagrodzenia, które wzrasta z tytułu tego dodatku, jest dzielona przez liczbę pielęgniarek pracujących w Szpitalu i im przekazywana. Jest ona w takiej nietypowej wysokości, bowiem Szpital musi rozliczyć całą kwotę przekazywaną przez NFZ na te dodatki „co do grosza”.

Stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim interpretacjom wiążącym wysokość kwoty po podziale tej „resztówki” z gratyfikacjami związanymi z pracą z pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Osoba, która opublikowała zdjęcie tego wyciągu została stosownie ukarana za wykreowanie tego fake-newsa i nadwyrężenie dobrego imienia Szpitala, który każdego dnia buduje swój wizerunek i w ciągu ostatnich lat przeszedł trudną drogę od placówki zagrożonej likwidacją do szpitala cieszącego się opinią jednej z najlepszych tego typu instytucji Polsce.

Powyższy tekst to treść Stanowisko Szpitala Klinicznego im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie związane z nieprawdziwymi informacjami  w mediach społecznościowych na temat wynagrodzeń za udział w zwalczaniu epidemii covid-19  – zobacz oświadczenie pielęgniarki. 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Dodatki dla pielęgniarek

Pielęgniarki – praca w jednym miejscu

Rekompensaty dla pielęgniarekZobacz także:

Pielęgniarki – ministerstwo dało dyrektorom środki na wzrost wynagrodzeń.

Sejm – dodatek dla pielęgniarki to średnio 3 tys. PLN.

Za śmierć pielęgniarki nie 100 a 250 tys. PLN.


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7797 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki - sąd o skutkach kategoryzacji chorych.

3 min czytania
Raport pielęgniarski – znaczenie w praktyce zawodowej W majowym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, poświęconym w całości orzecznictwu sądowemu w zakresie…
Aktualności

Prywatny dyżur pielęgniarki w domu a marketing medyczny

3 min czytania
Prywatne dyżury pielęgniarki w domu to coraz popularniejsza forma opieki medycznej, która zapewnia pacjentom wygodę i dostęp do wysoko wyspecjalizowanych usług pielęgniarskich…
AktualnościBrak pielęgniarek

Rośnie liczba pielęgniarek do 30 roku życia.

2 min czytania
Średnia wieku czynnej zawodowo pielęgniarki Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w dzisiejszym artykule redakcyjnym podnosi temat zastępowalności pokoleniowej w zawodzie pielęgniarki….
Komentarze