Gazeta pielęgniarek – artykuł redakcyjny o płaskoziemcach.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOdszkodowania dla pielęgniarek LM
Gazeta pielęgniarek – artykuł redakcyjny o płaskoziemcach.

Kiedy pielęgniarka jest płaskoziemcem

Od roku 2016 Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych walczy o sprawiedliwość dla pielęgniarek i położnych, które zostały zdeprecjonowane przez ministra zdrowia, sejm, a także prezydenta.

Co szczególnie szokuje: wiele pielęgniarek i położnych przyklaskuje tej niesprawiedliwości, patrząc na czubek własnego nosa. Mimo wielu uzasadnień do wyroków sądowych, które w sposób jasny i czytelny wykazują, że pielęgniarki z grupy 6 są nierówno traktowane w zatrudnieniu.

Uzasadnienie do wyroku sądu okręgowego, który przyznał pielęgniarce odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu, opublikowaliśmy w numerze nr 2/2023 Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych – pielegniarki.info.pl.

Szokujące jest to, że osoby z wykształceniem na poziomie magisterskim nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem uzasadnienia do wyroku. Wykazują się totalną infantylnością! Zaiste na miejscu jest pytanie: jak te osoby ogarniają wykonywanie obowiązków służbowych w ramach wykonywania praktyki pielęgniarskiej?

Kiedy latami tłumaczymy na pielegniarki.info.pl, że mamy do czynienia z łamaniem zasady Kodeksu pracy – taka sama płaca za taką samą pracę – to znajdują się… płaskoziemcy, którzy nie przyjmują racjonalnych argumentów, tylko w kółko powtarzają: ja się uczyłem, poświęcałem własny czas.

Poniżej przykład komentarza płaskoziemca z dnia wczorajszego pod artykułem pt. Odszkodowanie dla 70 pielęgniarek, w którym opublikowaliśmy słowa sędziego, który ogłaszał wyrok sądu uznający, że pielęgniarki z grupy 6 są dyskryminowane.

Publikujemy treść komentarza płaskoziemca:

„Przepraszam za to, że mi się chciało, a komuś innemu się nie chciało. Przepraszam za to, że musiałem wydawać swoje pieniądze, a komuś innemu nie chciało się wydawać swoich pieniędzy. Przepraszam za to, że musiałem dojeżdżać 150 kilometrów do szkoły, a komuś innemu nie chciało się dojeżdżać 150 kilometrów. Przepraszam za to, że musiałem wstawać o 3 rano na pociąg, a komuś innemu nie chciało się wstawać o 3 rano. To mówiłem ja: Jarząbek Wacław, magister pielęgniarstwa”.

źródło: facebook.com/PortalPielegniarekiPoloznych

Naprawdę powyższy komentarz aż zieje infantylnością. Niestety, jest także taki typowo polski… Bije z niego żal, że inni dostają to samo, co ja. (…) Dalszą część komentarza redakcji przeczytasz w bieżącym numerze Gazety Pielęgniarek i Położnych, w artykule na stronie 2.

Tematy bieżącego wydania Gazety

Poniżej prezentujemy pozostałe tematy lipcowego wydania Gazety.

  • Różnice w płacach firmowane przez OZZPiP
  • Pielęgniarki nosiły biżuterię w pracy?
  • 150 tys. PLN za odleżynę na pięcie
  • Studia pomostowe dla położnych. Żart?
  • Dodatek specjalny — pielęgniarki LM i SM
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 76

Bądź pierwszym, który oceni wpis

830 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki w liczbach.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Liczba pielęgniarek anestezjologicznych z tytułem specjalisty.

1 min czytania
Pielęgniarki w liczbach Kilka dni temu, w artykule na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych pisaliśmy o liczbie pielęgniarek i położnych zatrudnionych w…
Aktualności

Prezent idealny dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Gadżety dla pielęgniarek i położnych Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli masz w rodzinie pielęgniarkę lub położną i szukasz dla…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – pomysł związkowców - nagroda jubileuszowa po 45 latach pracy.

1 min czytania
Związek pielęgniarek ma pomysł na zatrzymanie emerytek w pracy Na profilu Facebooku jednej z organizacji zakładowych związku pielęgniarek zamieszczono poniższa informację: „W…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Mile widziane ukończone liczne szkolenia.