Gazeta Pielęgniarek – rekompensata za utracone zarobki.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta Pielęgniarek – rekompensata za utracone zarobki.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

W bieżącym wydaniu gazety jednym z wielu poruszanych zagadnień jest temat rekompensat dla pielęgniarek i położnych za utracone zarobki. W artykule na stronie 3 zwracamy się do ministra zdrowia z apelem – Panie ministrze, warto szybko załatwić powyższą sprawę, gdyż pozwy dyskryminowanych pielęgniarek i położnych do Sądów Pracy, zdecydowanie zwiększą koszty naprawienia oczywistej niesprawiedliwości zawodowej oraz społecznej, która jest skutkiem nieprzemyślanego działania ministra zdrowia.

Pierwsza sprawa – różnica w wynagrodzeniach zasadniczych pomiędzy grupą 8 a 9 wynosi 414 PLN. Natomiast według danych podawanych przez ministerstwo, a dotyczących wynagrodzeń pielęgniarek, można przyjąć, że pochodne stanowią około 45% wynagrodzenia zasadniczego…

Czytaj więcej na e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link. Dostęp do e-wydania gazety jest bezpłatny.

Poniżej sygnalizujemy pozostałe tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Groteska – historia jednego ustawowego zapisu

Opisujemy historię jednego zapisu do projektu ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej: „Pielęgniarka i położna wykonując zawód ponosi pełną odpowiedzialność za planowanie, organizowanie i zarządzanie opieką medyczną świadczoną pacjentowi”. Tak się tworzy prawo dotyczące pielęgniarstwa.

Iniekcje domięśniowe – opinia konsultantów

Publikujemy za Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych korespondencję w sprawie realizacji zleceń lekarskich w domu pacjenta w ramach których pielęgniarka ma podać kilka produktów leczniczych w jednej iniekcji. Stanowiska konsultantów poruszają ważne aspekty praktyki zawodowej.

Składki na izbę prawie 40% wzrost od lipca 2022 roku

Pielęgniarki i położne zatrudnione na podstawie umowy o pracę albo na podstawie stosunku służbowego, a także nie prowadzące działalności gospodarczej a wykonujące zawód wyłącznie na podstawie umowy-zlecenia mają ściągane składki na izbę w wysokości 1 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

Nowe kompetencje opiekuna medycznego

Ministerstwo zdrowia: “Wprowadzone zmiany do systemu kształcenia w zawodzie opiekun medyczny, przyczynią się do zapewnienia odpowiednio przygotowanego personelu w systemie ochrony zdrowia, jak również pozwolą opiekunom medycznym rozwijać się zawodowo poprzez nabywanie dodatkowych kompetencji.”

W sejmie dyskusja o gorszych pielęgniarkach

“Jestem pielęgniarką z 30-letnim stażem w zawodzie. Mam studia wyższe. Obecna siatka płac spowodowała nieporozumienia wśród pielęgniarek ze mną pracujących – popsuła atmosferę i spowodowała, że nie chce się iść do pracy. Proszę – zróbcie z tym porządek!”

Czytaj więcej na e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Prenumerata papierowej wersji Gazety

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych jest wydawana także w formie papierowej. W Sklepie Pielęgniarek i Położnych istnieje możliwość zaprenumerowania Gazety na okres 6, a także 11 miesięcy, z dostawą pod wskazany adres.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 36

Bądź pierwszym, który oceni wpis

275 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 7305 PLN.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek W dniu dzisiejszym publikujemy na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych ofertę pracy dla pielęgniarki. Pracodawca zamierza zatrudnić pielęgniarkę…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki w senacie o ustawie podwyżkowej.

4 min czytania
Posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia W dniu 4 października 2022 r. odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na której poruszano problemy dotyczące realizacji ustawy o najniższych wynagrodzeniach…
Aktualności

Pielęgniarki emerytki - uzupełniają 50% braki w kadrze pielęgniarskiej.

1 min czytania
Chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa Totalny chaos w polityce kadrowej pielęgniarstwa. Jedne szpitale zwalniają emerytki, inne dzięki pielęgniarkom emerytkom uruchamiają zamknięte oddziały….
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Dyrektor podwyższył wynagrodzenia pielęgniarkom. Jednej grupie.