Gazeta Pielęgniarek – wydanie listopad 2022 r.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarki i Położnej on-line
Gazeta Pielęgniarek – wydanie listopad 2022 r.

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych – bieżące wydanie

Listopadowe wydanie Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zostało dzisiaj wydane. W bieżącym numerze poruszamy między innymi kwestię pielęgniarek z grupy 2, które zostały pozbawione dodatków za pracę w soboty, niedziele i w inne dni świąteczne ze względu na “optymalizację kosztów” szpitala.

Tematy listopadowego wydania Gazety Pielęgniarek

Poniżej sygnalizujemy tematy bieżącego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Pielęgniarka kosztem, lekarz wartością

To ON – dyrektor – ustala warunki gry w podmiotach leczniczych. To ON ukazuje pielęgniarkom i położnym miejsce w szeregu. Liczy się tylko z lekarzami. Lekarz zatrudniony przez podmiot leczniczy jest wartością dodaną, pielęgniarka i położna – kosztem.

Pielęgniarki z grupy 2 pozbawione dodatków

Dodatki za pracę w soboty, niedziele i w inne dni świąteczne są dla szpitala mniej kosztowne przy mniej zarabiających pracownikach – potwierdza dyrektor szpitala. – To jest zmiana organizacyjna, ale również optymalizacja kosztów. Oczywiście wolałbym zwiększać przychody, ale nie zawsze jest to możliwe w tak dużym stopniu.

Kary finansowe za skargi pacjentów

“Za każdą uzasadnioną skargę pacjenta, członka rodziny lub opiekuna, której podstawę stanowi rażąco zawinione działanie lub zaniechanie Przyjmującego zamówienie – obniżenie wysokości wynagrodzenia o 5% wynagrodzenia miesięcznego należnego za miesiąc, w którym wpłynęła skarga”.

Nowe wzory odzieży medycznej

Asortyment Sklepu Pielęgniarek i Położnych powiększył się o nowe modele bluz oraz sukienek medycznych. Sprawdzą się one idealnie w pracy pielęgniarek i położnych, ponieważ zostały uszyte z wyjątkowo przyjemnych i elastycznych tkanin, aby nie ograniczały ruchów w pracy z pacjentami.

Pielęgniarka oddziałowa solidarna z pielęgniarkami

“Tym, co spowodowało decyzję o naszym odejściu, była informacja, że dyrekcja szpitala zmniejsza liczbę pielęgniarek na dyżurze z 3 na 2. Zaczęłyśmy od rozmowy z naszą oddziałową, która bardzo nas wspierała. Ostatecznie odeszła z nami”. Dyrekcja zaproponowała dyżury w 3 osoby w dzień i 2 w nocy. Nie zgodziły się.

Z pielęgniarki zrobiono kozła ofiarnego

Z uzasadnienia sądu: uznać należy, że decyzja pozwanego pracodawcy o rozwiązaniu stosunków pracy w trybie najbardziej dotkliwym dla pracownika – z pielęgniarkami, które przecież były długoletnimi pracownicami tej placówki medycznej i wykonywały swoją pracę bez zastrzeżeń – była absolutnie nieuzasadniona.

Czytaj więcej w bezpłatnym e-wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych, klikając w poniższy link.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.3 / 5. Ilość głosów: 3

Bądź pierwszym, który oceni wpis

551 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Chlorofil – właściwości zdrowotne i zastosowanie 

4 min czytania
Chlorofil to ważny składnik roślin, odpowiadający za prawidłowy przebieg procesu fotosyntezy, a także za zielony kolor organizmów roślinnych. Spożywanie tego związku wraz…
AktualnościDodatki pielęgniarekNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Niewiarygodne - związek pielęgniarek za kompromisem w sprawie obniżenia współczynników pracy.

4 min czytania
Szpital zapowiada optymalizację współczynników pracy pielęgniarek i położnych Lubliniec 23.11.2022 rStarostwo PowiatoweRada Powiatu w Lublińcu W imieniu Zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek…
AktualnościDodatki pielęgniarek

Szpital oszukał bezczelnie pielęgniarkę.

3 min czytania
Dodatek COVID dla pielęgniarek i położnych Dodatkowe świadczenie pieniężne dla pielęgniarek i położnych zostało wprowadzone od 1 maja 2020 roku poleceniem ministra…
Komentarze
×
Aktualności

W sejmie o pielęgniarce ze sztuczną inteligencją.