Głos pielęgniarki w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Pielęgniarka pomyślnie przeszła rozmowę kwalifikacyjną. I . . . . "To jest jawna dyskryminacja!" 11 KOMENTARZY.

4 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostowe
Głos pielęgniarki w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Pielęgniarka pomyślnie przeszła rozmowę kwalifikacyjną. I . . . . "To jest jawna dyskryminacja!" 11 KOMENTARZY.
Szanowny Panie,
 
zwracam sie z prośbą o wyjaśnienie zasad dofinansowania studiów pomostowych. Dlaczego jako pielęgniarka wolontariszka nie mogę skorzystac z możliwosci bezpłatnych studiów chociaż pomyślnie przeszłam rozmowę kawlifikacyjną w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, która posiada takie dofinansowanie. Zostałam poinformowana, że jest to  możliwość tylko dla pracujacych osób. Obcenie jestem na stażu po 5letniej przerwie i chce pracować  jako wolontariszka jeszcze przez rok ponieważ chce wyjechac do UK i potrzebuje rok stażu. Dlatego też chcę ukończyć studia pomostowe by mieć uznane automatycznie kwalifikacje zawodowe. Nie rozumiem dlaczego jestem zdyskwalifikowana, nie dość, że jestem bezrobotna bez możliwości podjęcia pracy to  jeszcze jestem zmuszona placić za studia wymagane i dotowane przez UE.
 
W załączeniu list napisany do Pani Beaty  Cholewki Dyrektor Departamentu Pielęgnairek i Położnych.
 
Pozdrawiam
Dorota Bak-Błaż
 

 


 

 

                                                                                         Pani BEATA CHOLEWKA

 

Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych

w Warszawie

 

Szanowna Pani,

 

Zawracam się z prośba o wyjaśnienie zasad dofinansowanie studiów pomostowych dla pielęgniarek.

 

Ukończyłam Liceum Medyczne w roku 1996 i od 1998 roku miałam przerwę w wykonywaniu zawodu jako pielęgniarka. Obecnie odrabiam 3 miesięczny staż po pięcio letniej przerwie w formie wolontariatu do 29 września 2009. Nie mam szans na zatrudnienie w miejscu zamieszkanie ani okolic więc postanowiłam wyjechać do Wielkiej Brytanii by podjąć prace w zawodzie. Zanim tak się stanie postanowiłam ubiegać się na studia pomostowe, które dają mi automatyczne uznanie kwalifikacji w całej Unii Europejskiej.

Rozmowę kwalifikacyjną odbyłam w Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie kwalifikując się na powyższe studia.

Niestety zostałam poinformowana, że nie mogę skorzystać z możliwości dofinansowania ponieważ nie jestem osobą zatrudnioną a wolontariat nie może być podstawą do tejże kwalifikacji mimo, że zamierzam przedłużyć tę formę współpracy z obecna placówka ponieważ potrzebuję rocznego stażu w zawodzie by moc ubiegać się o prace w Wielkiej Brytanii.

Dlaczego więc pracując jako wolontariuszka nie mogę skorzystać z dofinansowania skoro to Unia Europejska dotuje i wymaga powyższych studiów? Jaka jest różnica pomiędzy zatrudnioną pielęgniarką w wolontariuszka skoro obie wykonujemy ten sam zakres obowiązków?

Jeśli jest to prawdą to w moim osobistym odczuciu jest to jawna dyskryminacja wolontariuszy oraz niepracujących pielęgniarek ,które chciałyby podnieść kwalifikacje a nie dość ze nie mogą dostać pracy to jeszcze są zmuszone studiować odpłatnie. Tak naprawdę jedynie niewielki odsetek absolwentek powyższych studiów kiedykolwiek wyjedzie a te ,które mogą mają tę możliwość wyjazdu chcąc studiować by wyrównać kwalifikacje są odrzucane z powodu braku zatrudniania.

 

Dzwoniłam do Departamentu Pielęgniarek i Położnych w zeszłym tygodniu z powyższym pytaniem. Zostałam poproszona o napisanie listu bądź emalia ponieważ Pani w sekretariacie nie mogła odpowiedzieć na powyższe pytania, gdyż byłam pierwszą osoba ,która znalazła się w takiej sytuacji. Proszę więc o wyjaśnienie.

 

Z poważaniem

Dorota Bak-Błaż

 

Zobacz wykaz uczelni, które prowadzić będą dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych w roku akademickim 2009/2010. Takie studia prowadzić od jesieni będzie 45 uczelni z pośród 63 kształcących na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. 8 KOMENTARZY.

Zobacz jakie zasady postępowania kwalifikacyjnego na studia pomostowe przyjęto na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wyraź swoją opinię poprzez zamieszczenie komentarza. 15 KOMENTARZY.

Z redakcyjnej poczty: W sprawie studiów pomostowych. "Przestańmy bić pianę tylko . . ." 64 KOMENTARZE.

 

 

Czy system dofinansowania studiów pomostowych dla pielęgniarek i położnych jest sprawiedliwy? Dlaczego pielęgniarka zainteresowana tymi studiami jest uzależniona od tego czy dana uczelnia wystąpi o środki finansowe z UE? 37 KOMENTARZY.

 

Z redakcyjnej poczty: Informacja z przebiegu "rekrutacji" na dofinansowane studia pomostowe. Warto przeczytać! 13 KOMENTARZY.

"Studia pomostowe kosztowały nas 5-8 tys. zł. Teraz będą za darmo". Dotychczasowe absolwentki tych studiów są rozżalone . . . 16 KOMENTARZY.

Zobacz także:

NOWOŚĆ – Dyskusje na Portalu według działów:

Dofinansowane studia pomostowe.

Czas trwania studiów pomostowych.

Aktualności według działów:

Studia pomostowe

Dofinansowane studia pomostowe

Studia pomostowe – fikcyjne praktyki

Interesujesz się dofinansowanymi studiami?

Musisz przeczytać Raport Gazety Pielęgniarki i PołożnejDofinansowane studia pomostowe

Dofinansowane studia pomostowe 2009

Informacje ogólne

Rozmowa ze studentką

Wykaz uczelni

Informator Gazety Pielęgniarki i Położnej- Studia pomostowe – praktyki zawodowe

Informator Gazety i Portalu Pielęgniarek i Położnych – studia pomostowe

Obowiązujące regulacje prawne według działów – studia pomostowe

Aktualności według działów – studia pomostowe

Aktualności według działów – dofinansowane studia pomostowe

Interpelacje posłów i senatorów według działów – dofinansowane studia pomostowe

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8005 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnychUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarka ze specjalizacją ma uprawnienie do pielęgnowania chorego z centralką. Poważnie?

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne pielęgniarek Celem szkolenia w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego jest przygotowanie pielęgniarki do samodzielnego wykonywania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego,…
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Pomysły na prezent dla pielęgniarek i położnych. 20 - 50 zł.

1 min czytania
Prezenty dla personelu medycznego Wybór odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie. Jeśli szukasz podarunku dla bliskiej Ci pielęgniarki lub położnej to trafiłaś/eś…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki ze związku OZZPiP o informacji, że 12 tys. PLN to wynagrodzenie osób z grupy 2.

3 min czytania
Związek pielęgniarek komentuje podawane podczas debaty sejmowej, informacje o zarobkach pielęgniarek Za portalem cowzdrowiu.pl podajemy treść wywiadu, którego udzieliły w sejmie przedstawicielki…
Komentarze