Informacja w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. W roku 2010 będą dwa nabory: zimowy i jesienny. Na ten cel wydatkowane zostanie prawie 48 mln zł. 1 KOMENTARZ.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Informacja w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. W roku 2010 będą dwa nabory: zimowy i jesienny. Na ten cel wydatkowane zostanie prawie 48 mln zł. 1 KOMENTARZ.

 

O środki finansowe na dofinansowane studia pomostowe nie ubiega się konkretna pielęgniarka i położna lecz uczelnia!!!

Ministerstwo zdrowia rozdysponowuje środki finansowe w drodze postępowania przetargowego. W tym roku przetarg ogłoszono w dniu 8 stycznia. Do przetargu będzie mogło przystąpić 65 uczelni, które obecnie w Polsce kształcą na studiach na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

W zeszłym roku na 64 uczelnie do przetargu o unijne środki finansowe przystąpiły . . . 53 uczelnie. Efekt? Na przykład pielęgniarki z Poznania, Koszalina w roku akademickim 2009 / 2010 nie miały możliwości odbycia dofinansowanych studiów pomostowych bo uczelnie z tych miast nie przystąpiły do postępowania przetargowego.

8 maja 2009 rokuCzy system dofinansowania studiów pomostowych dla pielęgniarek i położnych jest sprawiedliwy? Dlaczego pielęgniarka zainteresowana tymi studiami jest uzależniona od tego czy dana uczelnia wystąpi o środki finansowe z UE? 37 KOMENTARZY.

31 sierpnia 2009 rokuGłos pielęgniarki w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Pielęgniarka pomyślnie przeszła rozmowę kwalifikacyjną. I . . . . ‘To jest jawna dyskryminacja!’ 11 KOMENTARZY.

Uczelnie do dnia 21 stycznia mają czas na złożenie oferty w tegorocznym przetargu o środki finansowe.

W roku 2010 mają być dwa nabory na dofinansowane studia pomostowe: nabór wiosenny – rozpoczęcie studiów w lutym / marcu 2010r. oraz nabór jesienny – rozpoczęcie studiów w październiku 2010r.

Sprawą dofinansowanych studiów pomostowych zajmowaliśmy się czesto na Portalu. Także w Gazecie Pielęgniarki i Położnej. W 7 numerze poruszyliśmy kwestię praktyk zawodowych na studiach pomostowych. 

Mariusz Mielcarek

Chcesz dostawać bieżace informacje na skrzynkę pocztową w zakresie dofinansowanych studiów pomostowych w 2010 roku?

 Zapisz się tutaj.  

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7613 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – nie będzie zmiany siatki płac. Tak rzecze działacz PiS.

3 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko wykonuje dobrą propagandową robotę Była wiceminister zdrowia, posłanka, pielęgniarka odwiedza w ostatnim czasie media i wypowiada się w sprawie…
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Komentarze