Informacja w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. W roku 2010 będą dwa nabory: zimowy i jesienny. Na ten cel wydatkowane zostanie prawie 48 mln zł. 1 KOMENTARZ.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Informacja w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. W roku 2010 będą dwa nabory: zimowy i jesienny. Na ten cel wydatkowane zostanie prawie 48 mln zł. 1 KOMENTARZ.

 

O środki finansowe na dofinansowane studia pomostowe nie ubiega się konkretna pielęgniarka i położna lecz uczelnia!!!

Ministerstwo zdrowia rozdysponowuje środki finansowe w drodze postępowania przetargowego. W tym roku przetarg ogłoszono w dniu 8 stycznia. Do przetargu będzie mogło przystąpić 65 uczelni, które obecnie w Polsce kształcą na studiach na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo.

W zeszłym roku na 64 uczelnie do przetargu o unijne środki finansowe przystąpiły . . . 53 uczelnie. Efekt? Na przykład pielęgniarki z Poznania, Koszalina w roku akademickim 2009 / 2010 nie miały możliwości odbycia dofinansowanych studiów pomostowych bo uczelnie z tych miast nie przystąpiły do postępowania przetargowego.

8 maja 2009 rokuCzy system dofinansowania studiów pomostowych dla pielęgniarek i położnych jest sprawiedliwy? Dlaczego pielęgniarka zainteresowana tymi studiami jest uzależniona od tego czy dana uczelnia wystąpi o środki finansowe z UE? 37 KOMENTARZY.

31 sierpnia 2009 rokuGłos pielęgniarki w sprawie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Pielęgniarka pomyślnie przeszła rozmowę kwalifikacyjną. I . . . . 'To jest jawna dyskryminacja!’ 11 KOMENTARZY.

Uczelnie do dnia 21 stycznia mają czas na złożenie oferty w tegorocznym przetargu o środki finansowe.

W roku 2010 mają być dwa nabory na dofinansowane studia pomostowe: nabór wiosenny – rozpoczęcie studiów w lutym / marcu 2010r. oraz nabór jesienny – rozpoczęcie studiów w październiku 2010r.

Sprawą dofinansowanych studiów pomostowych zajmowaliśmy się czesto na Portalu. Także w Gazecie Pielęgniarki i Położnej. W 7 numerze poruszyliśmy kwestię praktyk zawodowych na studiach pomostowych. 

Mariusz Mielcarek

Chcesz dostawać bieżace informacje na skrzynkę pocztową w zakresie dofinansowanych studiów pomostowych w 2010 roku?

 Zapisz się tutaj.  

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8224 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki – okazuje się, że płace mają charakter solidarnościowy.

3 min czytania
Rola związku Solidarność w obecnym chaosie płacowym w ochronie zdrowia… W artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pt. W pielęgniarki rzuciła…
Aktualności

V Konferencja Naukowa WUMED już 25 maja!

2 min czytania
V Ogólnopolska Konferencja Naukowa Warszawskiej Uczelni Medycznej już 25 maja 2024 r. Tematem wydarzenia – „Wyzwania w nauce i praktyce z perspektywy…
Aktualności

Pielęgniarki - będzie urlop zdrowotny dla pielęgniarek i położnych.

2 min czytania
Obiecanki cacanki w sprawie urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych mają miejsce od wielu lat… Serial dotycząca urlopów zdrowotnych – dla poratowania…
Komentarze