Izba organizuje "BEZPŁATNE" kursy, a teraz pielęgniarki i położne będą za nie "płacić jak za zboże?!"

1 min czytania
AktualnościPodatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip
Izba organizuje "BEZPŁATNE" kursy, a teraz pielęgniarki i położne będą za nie "płacić jak za zboże?!"

…………………………………………….

Na Portalu Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 11 września 2013 roku pisałem:

Pielęgniarko i Położno – pamietaj! Od BEZPŁATNYCH szkoleń musisz odprowadzić …. podatek.

Artykuł w tej sprawie zakończyłem słowami: Wobec powyższego, moim zdaniem organizatorzy "bezpłatnych szkoleń" powinni przy rekrutacji podawać ich wartość pieniężną, aby było możliwe określenie wysokości podatku dochodowego.

 

Wiele pielęgniarek i położnych jest zbulwersowanych i oburzonych, że przez niektóre izby pip, dopiero teraz na początku 2014 roku przekazywana jest im przedmiotowa informacja! Gdyby wszystkie izby pip informowały o konieczności odprowadzania podatku dochodowego przy naborze na szkolenia (podpisywania umów) to wiele pielęgniarek i położnych by ich nie podejmowała!

A kwoty podatku mogą być niemałe! Szkolenie o "wartości pieniężnej" np. 1 000 zł to do zapłacenia 180 zł podatku. Szkolenie o wartości np. 5 000 zł to do zapłaty …. 900 zł podatku!

Pielęgniarki i położne informują również, że krążą plotki, iż powyższa sytuacja ma podobno dotyczyć w niektórych izbach nie tylko roku podatkowego 2013, ale także ściągania zaległego podatku z lat poprzednich.

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Czy Wnioskodawca jest zobowiązany wystawić deklarację PIT-8C dla pielęgniarek/położnych, które uczestniczyły w bezpłatnych kursach kształcenia podyplomowego organizowanych przez Wnioskodawcę w ramach zadań ustawowych?

.

Zobacz komentarze na Facebooku

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7243 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościZakażone pielęgniarki

Zakażone pielęgniarki - najnowsze dane ministerstwa.

1 min czytania
Bieżące informacje o zakażonych pielęgniarkach Ministerstwo zdrowia udostępniło nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem personelu medycznego od początku pandemii do 6 grudnia 2021…
Aktualności

Zachęty dla pielęgniarek w wieku emerytalnym.

3 min czytania
Zespół Trójstronny o pielęgniarkach i położnych Jak zwiększyć wykorzystanie potencjału zawodowego pielęgniarek i położnych w obszarze obowiązujących rozwiązań prawnych – to główny przedmiot…
AktualnościDodatki

Niesprawiedliwe dodatki dla pielęgniarek.

2 min czytania
Dodatki covidowe dla personelu pielęgniarskiego Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie dodatku finansowego dla pracowników medycznych udzielających świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom chorującym…
Komentarze