Izba pielęgniarek wydała pieniądze na relikwiarz i pielgrzymki.

1 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek wydała pieniądze na relikwiarz i pielgrzymki.

Izba pielęgniarek – sprawozdanie z działalności

W maju 2023 roku odbył się krajowy zjazd izby pielęgniarek i położnych. W materiałach zjazdowych opublikowano dokument pt. Sprawozdanie kadencyjne naczelnej rady pielęgniarek i położnych VII kadencji.

W poniższym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawiamy informacje dotyczące działalności komisji etyki przy izbie pielęgniarskiej.

Odpowiedzialną osobą za pracę tej komisji była szefowa izby pani Krystyna Małas.

Ze sprawozdania dowiadujemy się, że przewodniczący komisji brał udział w „Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę” oraz w „Pielgrzymce Kobiet w Piekarach Śląskich”. Na poniższym zdjęciu widać przewodniczącego komisji etyki.

Z materiałów zjazdowych dowiadujemy się także, że izba pielęgniarek wydała pieniądze na dofinansowanie relikwiarza „Czcigodnej Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej”.

Na poniższym zdjęciu widnieje szefowa izby pielęgniarek oraz jej zastępczyni podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę w 2022 roku.

Jesteśmy ciekawi stanowiska użytkowników pielegniarki.info.pl w zakresie uczestnictwa izby pielęgniarek w uroczystościach religijnych. Także w zakresie wydawania pieniędzy na wydatki związane z uczestnictwem przedstawicieli samorządu w pielgrzymkach. Czy izba powinna wydawać środki finansowe na „dofinansowanie relikwiarza”?

Zapraszamy użytkowników pielegniarki.info.pl do zamieszczania opinii w przedmiotowej sprawie i jednocześnie zachęcamy do oceny artykułu – poprzez kliknięcie jednej z gwiazdek w sekcji – oceń artykuł. W skali od jednej do pięciu gwiazdek. Dziękujemy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.3 / 5. Ilość głosów: 51

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8304 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychPraktyka zawodowa

Pielęgniarki - szpital nie może ściągać pielęgniarek z wolnego.

1 min czytania
Praktyka zawodowa a umowy cywilnoprawne W jednej z umów o udzielanie świadczeń zdrowotnych przez pielęgniarkę „w zakresie pielęgniarstwa” zapisano: 1. W przypadkach…
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
Komentarze
×
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.