Jak często pielęgniarki są wyczerpane pracą – fizycznie i psychicznie.

1 min czytania
AktualnościBadania w pielęgniarstwie
Jak często pielęgniarki są wyczerpane pracą – fizycznie i psychicznie.

Wypalenie zawodowe wśród pielęgniarek

Julia, studentka III roku studiów licencjackich na kierunku Organizowanie Rynku Pracy na Uniwersytecie Warszawskim pisze pracę licencjacką na temat: “Problem wypalenia zawodowego w publicznym sektorze ochrony zdrowia, na przykładzie zawodu pielęgniarki.” 

Według studentki, problem wypalenia zawodowego dotyka coraz więcej osób pracujących w zawodzie pielęgniarki, a oferowana pomoc jest w dalszym ciągu niewystarczająca. Celem ankiety jest określenie problemu wypalenia zawodowego w zawodzie pielęgniarki oraz najważniejszych czynników wpływających na to zjawisko. Ze względu na powyższe studentka zdecydowała się poświęcić swoją pracę licencjacką właśnie temu zjawisku. Dlatego zwraca się z ogromną prośbą do pielęgniarek o wypełnienie ankiety.

Badanie jest całkowicie anonimowe, a otrzymane wyniki zostaną wykorzystane jedynie do celów naukowych. Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10 minut, nie wymaga logowania oraz podawania żadnych danych wrażliwych.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pytań zawartych w ankiecie.

– Jak często jest Pan/i w stanie powiedzieć o sobie, że idąc do pracy jest Pan/i pełny/a energii? (Myśl o pójściu do pracy wzbudza we mnie pozytywne emocje)

– Jak często odczuwa Pan/i emocjonalne wyczerpanie wykonywaną pracą? (Wykonywanie obowiązków zawodowych powoduje u mnie zmęczenie psychiczne)

– Jak często skoncentrowanie się na potrzebach i problemach pacjentów sprawia Pani/Panu trudność? (Nie potrafię w odpowiednim stopniu skupić się na potrzebach i oczekiwaniach pacjentów i odpowiednio ich rozpoznać)

– Czy jest Pan/i w stanie stwierdzić, że na przestrzeni lat obecna praca stała się dla Pana/Pani obojętna?

Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1049 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądoweWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - cały wyrok, w którym sąd uznał, że szpital miał prawo zróżnicować płace ze względu na wykształcenie.

2 min czytania
Sąd o wynagrodzeniach pielęgniarek W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy uzasadnienie do wyroku sądu z września 2023 roku w…
AktualnościPraktyka zawodowaUprawnienia pielęgniarek

Pielęgniarki – za jaką specjalizację płacić na danym oddziale?

2 min czytania
Dyskusja na pielegniarki.info.pl – za jaką specjalizację płacić pielęgniarce na konkretnym oddziale? W ostatnim czasie doszło do kilku wypowiedzi w sprawie specjalizacji…
Aktualności

Pielęgniarki: I tak zawsze lekarz będzie lekarzem, a pielęgniarka pielęgniarką.

1 min czytania
Komentarze pielęgniarek Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem zamieszczony na naszym Facebooku,…
Komentarze